Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea: Opel Astra F(BC 09 COB) (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/304051-masina-mea-opel-astra-bc-09-cob.html)

cobbo 13-06-12 12:43

Re: Masina mea: Opel Astra F(BC 09 COB)
 
Ai dreptate IviTe...sunt in cautare de arcuri mai low.
App daca are cineva sa ma anunte.

Roly94 13-06-12 20:34

Re: Masina mea: Opel Astra F(BC 09 COB)
 
Nu era mai bine fara iron cross ul ala?Il arunca unii pe masina asa degeaba,sa fie acolo,macar de ar fi o anumita relativitate,cu alte elemente de razboi,sau ceva.Nu va luati de mine,am dreptul la o parere,nu ?:D Frumoasa masina,nici asta nu ma deranjeaza prea mult,dar daca n-ar fi acolo,nu m-ar deranja nimic :D.Da bine jantele albe cu culoarea visinie.Bafta in continuare.

cobbo 14-06-12 20:26

Re: Masina mea: Opel Astra F(BC 09 COB)
 
Ms de aprecieri! Dar gata, nu mai am crucea , am scos-o cand am vopsit capota!Masina o sa fie clean , nu mai pun nimic pe ea( nu se pun stickerele de pe luneta:P).
Iar in alta ordine de idei, pana azi m-am chinuit cu alternatorul care nu vroia sa incarce deloc. Am cumparat o baterie noua pe gel si am incercat sa vad, poate e de la asta....nimic;am schimbat releul, nimic;Dupa cateva ore bune pierdute prin service-ul lu' peste, m-am enervat am cumparat un alternator si l-am schimbat cu mana mea in 15 min...si acum merge fara probleme.
Ca si concluzie ce faci tu cu mana ta se numeste ...treaba buna facuta!

antal 15-06-12 13:54

Re: Masina mea: Opel Astra F(BC 09 COB)
 
Quote:

Originally Posted by cobbo (Post 5065972)
Ms de aprecieri! Dar gata, nu mai am crucea , am scos-o cand am vopsit capota!Masina o sa fie clean , nu mai pun nimic pe ea( nu se pun stickerele de pe luneta:P).
Iar in alta ordine de idei, pana azi m-am chinuit cu alternatorul care nu vroia sa incarce deloc. Am cumparat o baterie noua pe gel si am incercat sa vad, poate e de la asta....nimic;am schimbat releul, nimic;Dupa cateva ore bune pierdute prin service-ul lu' peste, m-am enervat am cumparat un alternator si l-am schimbat cu mana mea in 15 min...si acum merge fara probleme.
Ca si concluzie ce faci tu cu mana ta se numeste ...treaba buna facuta!

aici ai perfecta dreptate, la noi in zona mecanici sunt o specie diparuta, au mai ramas schimbatori de consumabile(si la alea pot aparea probleme)
a iesit frumoasa masina, poate ne intalnim candva.
bafta in continoare

cobbo 15-06-12 20:59

Re: Masina mea: Opel Astra F(BC 09 COB)
 
Ms antal!Da... ne intalnim, facem schimb de experienta!!!:P

ev-do 17-06-12 19:53

Re: Masina mea: Opel Astra F(BC 09 COB)
 
Ti-am vazut acum cateva zile masina prin oras, si arata bine, chiar bine. Spor la treaba in continuare

cobbo 18-06-12 20:58

Re: Masina mea: Opel Astra F(BC 09 COB)
 
8 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by ev-do (Post 5069258)
Ti-am vazut acum cateva zile masina prin oras, si arata bine, chiar bine. Spor la treaba in continuare

Mersi fain ev-do!
New pics!

antal 19-06-12 14:53

Re: Masina mea: Opel Astra F(BC 09 COB)
 
Ce mandru o plimbai azi pe centura in Moinesti azi... ai si de ce, a iesit bine, bine.

cobbo 19-06-12 19:39

Re: Masina mea: Opel Astra F(BC 09 COB)
 
:)))))) Nu te-am vazut! Trebuia sa-mi faci un semn!:D8)

antal 19-06-12 20:39

Re: Masina mea: Opel Astra F(BC 09 COB)
 
aveai alta masina in fata... cand ti-am citit nr nu mai avea sens sa te blitez..
pe undeva pe la gara ne-am intalnit

cobbo 29-06-12 14:42

Re: Masina mea: Opel Astra F(BC 09 COB)
 
Din pacate m-am hotarat: SE VINDE!

cobbo 21-07-12 20:01

Re: Masina mea: Opel Astra F(BC 09 COB)
 
3 Attachment(s)
Pana sa se mai vanda ...tot raul spre bine.S-a corodat teava care facea legatura intre finala si intermediara si cranck!!!
Sa vad ce gasesc sa pun la loc...o finala mai "sanatoasa" ;)

chyryCRY 23-07-12 15:02

Re: Masina mea: Opel Astra F(BC 09 COB)
 
Acelasi lucru l-am patit si eu ,eh cred ca e un lucru destul de comun :D bafta la reparatii eu mi-am cumpart 1metru de teava

marius3030 23-07-12 20:35

Re: Masina mea: Opel Astra F(BC 09 COB)
 
si eu patisem acelasi lucru cand am avut astra f.vb lui chyry,cred ca este cv normal,mai ales ca au si ele o varsta!

cobbo 24-07-12 23:35

Re: Masina mea: Opel Astra F(BC 09 COB)
 
Nu stiam eu de ce face mai multa galagie.:lol:


All times are GMT +2. The time now is 17:19.

- Copyright 2024 4Tuning