Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/30366-rolls-royce-phantom-drophead-coupe.html)

RoSonic 05-01-07 11:51

Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe
 
16 Attachment(s)
Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe


Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe va fi prezentat la Detroit Motor Show, pe data de 7 ianuarie.

- motor: V12, 6.75 litri
- putere: 453hp @ 5350 rpm
- cuplu maxim: 720NM @ 3500 rpm
- tractiune spate
- 0-60mph: 5.7 sec.

Pret: 370000 €

Andreus 05-01-07 12:19

Re: Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe
 
Rolls Royce Rullez......crek alta culoare i`ar fi stat mai bine...un negru ;)

Tzus 05-01-07 12:19

Re: Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe
 
WoW...ce masina...este superbaaaaa...Eleganta,lux,sportivitate,exclusivit ate.Are si suicide doors...

Cristy@n0_crs 05-01-07 12:20

Re: Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe
 
la cat costa :D mai mersi oricum e prea belea masinuta

orlando 05-01-07 12:47

Re: Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe
 
dar d c seamana aproape la fel cu 100ex???
seamana chiar foarte foarte bine...

bogg 05-01-07 13:38

Re: Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe
 
Pai normal ca 100Ex sta la baza acestuia...Shi daca publicul a reactionat pozitiv la conceptul acela...normal, cei de la Rolls-Royce s-au gandit sa-l scoata pe pe piata...sub alta denumire shi cu unele detalii schimbate(sau mai stii...)

alexerix 05-01-07 13:42

Re: Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe
 
Eleganta, lux, performante de sportiva adevarata...ce sa mai vrei...treaba mai nashpa e scoru':lol:

STREET 05-01-07 13:54

Re: Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe
 
S.u.p.e.r.b

prelude2.8 05-01-07 15:15

Re: Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe
 
masina are numai plusurii la toate capitolele elegansa putere... sportivitate...... si un minus destul de mare la buzunarul celui care o va cumpara.. dar cum zicea careva pe aici..dupa ce ai luato isi face fiecare eurocent....:D

neoStar 05-01-07 16:54

Re: Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe
 
superb.
mai ales usile :D

Todorutz 05-01-07 17:00

Re: Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe
 
Quote:

Originally Posted by Cristy@n0_crs (Post 685865)
la cat costa :D mai mersi oricum e prea belea masinuta

e rolls....e ceva normal sa fie atat :D. oricum nu credeam k o masina poate arata asha frumos k asta!!! capodopera!

DaViD TL 05-01-07 18:31

Re: Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe
 
!!! PREA ADEVARAT !!! totusi cineva a zis bn ca mergea alta culoare

Eugen_TL 05-01-07 19:05

Re: Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe
 
nu gasesc nimic care sa-mi placa la aceasta masina...nici motoru nici design nimic e o masina facuta pt snobi...in fine gusturile nu se discuta

weedboy 05-01-07 21:14

Re: Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe
 
masina aceasta este prea adv,dar cam este destinata unei anumite varste,cel putzin asta e parerea mea

Pesso 05-01-07 21:23

Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe
 
Yo am vazut live coupe-ul de la asta la Paris si am ramas cu gura cascata.....e super tare,dar pt cei cu bani!!!


All times are GMT +2. The time now is 00:12.

- Copyright 2026 4Tuning