Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Inca o dacie berlina din cluj.... (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/30350-dacie-berlina-cluj.html)

vlad_VSV 05-01-07 02:01

Inca o dacie berlina din cluj....
 
8 Attachment(s)
salut la toti.....sa va prezint si yo coaja:lol: ...deci este o dacie berlina din 85, reparatii capitale la tablarie,tot ce tine de mecanica,directie,etc este bun,urmeaza sa fac motorul ca este pe duca.....:sad:....de modificat nu prea am modificat la ea inca...doar la bord am facut cadranele albe si am pus leduri albastre..la fel am facut si cu ceasurile mici de ulei si apa si o consola "home made" de mine:shock: ......pe viitor(adica cand or fi bani:twisted: )....cum am zis...motorul.....niste jante si lasata mai jos....si mai vedem:???: .....pun niste poze mai vechi + o varianta facuta de mine in photoshop cam cum as vrea sa arate la exterior...intr-un final:D .....

o sa pun poze cu consola si cu ceasurile.....

ps: prima poza este virtual:twisted:

Adutu 05-01-07 09:10

Re: Inca o dacie berlina din cluj....
 
sal..misto masina imi place fff ingrijita din cate vad.poate iti pui niste capace mai pline asa pana itit iei jante sau poate le intorci pastea...am vaz o dacia care avea jante destea de canada intoarse...erau negre si se vedeau super..dar la tene ar mere un alb fff lucios...vezi k poate niste prelungiri la barile astea tot din tabla dar poate pe la dezmembr se vede mai bene k ele(ascundea partea alba a caroseriei de sub bara care se vede)...succes in continuare ai o dacie frumoasa....

vlad_VSV 05-01-07 09:31

Re: Inca o dacie berlina din cluj....
 
1 Attachment(s)
mersi mult;)....hmmm ce sa zic...nu prea sunt adeptul capacelor....imi plac mai mult modelul asta de jante(pana pun altele din aliaj)....sa le intorc pe astea...ar fi o idee...si prelungiri la barile astea...cred ca te referi la "spoilerul" acela mic din fibra care vine prins chiar sub bara(ca si in poza)...si la ala m-am gandit....insa toate pe rand....inca o data ms de sfaturi;)

Adutu 05-01-07 09:35

Re: Inca o dacie berlina din cluj....
 
da de prelung alea vb...se vede mai bene....si gasesti si in spate..imi place si masca la dacia din poza.. in leg cu jantele mie imi plac mai mult alea de dacie intoarse dekt modelul din poza dar..your choice..

vlad_VSV 05-01-07 09:46

Re: Inca o dacie berlina din cluj....
 
pai poza am pus-o strict pt spoiler....jantele vor fi altele;)

CocoT 28 05-01-07 16:05

Re: Inca o dacie berlina din cluj....
 
2 Attachment(s)
Bv... Foarte ingrijita masinuta... Uite aici o idee cum sa ii faci botul ;)... Succes

vlad_VSV 05-01-07 17:27

Re: Inca o dacie berlina din cluj....
 
nu-i rea ideea chiar deloc...doar ca intai vreau sa ma bag la jante si apoi poate si un body kit...si alte modificari la tablarie...oricum ms de idee;)

Bik3rBoy 05-01-07 17:33

Re: Inca o dacie berlina din cluj....
 
alte poze cu acea dacie nu mai ai ? sa o vedem si noi cum trebe ! :D

ionut17 05-01-07 17:42

Re: Inca o dacie berlina din cluj....
 
8 Attachment(s)
am eu cateva poze cu ea

bano 05-01-07 22:59

Re: Inca o dacie berlina din cluj....
 
ai fotoliu an masina...:D
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...8&d=1167958776

vlad_VSV 05-01-07 23:14

Re: Inca o dacie berlina din cluj....
 
nu man:lol:....ii schimbat doar scaunu de la sofer cu altu' din piele de la ceva masina straina.........de fapt asa am cumparat masina

vlad_VSV 06-01-07 21:09

Re: Inca o dacie berlina din cluj....
 
3 Attachment(s)
niste poze cu consola centrala....facuta din osb.....imbracat in imitatie de piele, am taiat si din schimbator putin...pozele sunt mai vechi...in locasul acela gol unde e aeroterma suplimentara am pus niste difuzoare de aer cum sunt la masinile straine(am gasit la dezmembrari).....

ps: misto cassu' nu?:lol: :lol: ...oricum multe zile nu mai are:twisted:

edit: stickerele din ultima poza nu mai exista;)

D.K.Smoke 06-01-07 22:22

Re: Inca o dacie berlina din cluj....
 
Vlade faina DRACIUTA ai .. bafta la tunarit ... da si dacia ai de mai sus ii criminala de tot ... in ori ce caz Vlad RESPECT

Rama_Jupanu 10-01-07 22:43

Re: Inca o dacie berlina din cluj....
 
Marfa e dacia si a ta si aia de mai sus consola de bord...merge dar iti dau un sfat fao un pic mai lunga poate bagi si frana de mana in ea si nu ai imbracat-o bine in piele sau imitatie.Trebuia sa o imbraci peste sa nu se vada imbinarile lemnului

vlad_VSV 11-01-07 06:18

Re: Inca o dacie berlina din cluj....
 
de continuat o sa o continui si la frana de mana sa aiba o linie...dar asta dupa ce schimb scaunele(sa nu lucru de 2 ori)...si chestia cu imbracatu'....daca o imbracam dupa ce prindeam osb-ul....daca vroiam sa o dau jos...iara trebuia sa o imbrac...dar asa desfac 4 holsuruburi si ii jos


All times are GMT +2. The time now is 21:36.

- Copyright 2024 4Tuning