![]() |
lincoln mkr concept
10 Attachment(s)
motor V6 de 3.5 biturbo 415cp 542nm, foloseste ethanol ca combustibil are jenti pe 21 care din pacate nu vor fi si la modelu de serie, mai multe nu stiu deocamdata daca stiti ceva scrieti.
|
Re: lincoln mkr concept
Ce Limuzina....e Cu Totul Deosebita!
|
Re: lincoln mkr concept
nu-mi place deloc cum arata ...
|
Re: lincoln mkr concept
Maybach-ul american :)
Sa speram ca motorul de serie va folosi benzina, altfel etanolul risca sa fie baut :D ~Nautilus |
Re: lincoln mkr concept
au stiut sa faca o limuzina care sa pastreze in acelasi timp linia clasica dar sa fie si ***uristica....interiorul e cu adevarat deosebit
|
Re: lincoln mkr concept
Masina e cel putin interesanta dar... PREA MULT CROM !! si la interior si la motor si la exterior ...americanii au o boala cu tot ce luceste.. sau cel putin unii dintre ei :D
|
Re: lincoln mkr concept
cred ca vorba asta i se potriveste ...
nashpa ... aiurea .... cam nasol ... |
Re: lincoln mkr concept
Este o masina foarte indrazneata,model care este clar demarcat ca fiind o masina americana.
Daca vezi o asemenea masina nu poti spune in veci e urata din prima clipa de cand o vezi...ptr ca esti ocupat sa stai cu gura cascata... Vi se pare ca este urata deoarece noi europenii suntem obisnuiti cu alt stil de design da va spun eu ca nu e chiar atat de urata pe cat o credeti voi Motorul...hmmm este foarte interesant biturbo si cilindree mai de europa...ma face sa cred ca targetul acestei masini este si batranul continent... Nu stiu d c americani vad ca vor sa puna cat mai mult accentul pe etanol...oare d c? |
Re: lincoln mkr concept
Frumoasa masinutza.o limuzina gen star trek.super
|
Re: lincoln mkr concept
Uitati-va cat de urat coboara traseul cardanului sau ce au vrut ei sa faca acolo....pai zici in fata ca sunt doua locuri separate.Sincer...mie unu nu imi place.
|
Re: lincoln mkr concept
arata ff bine masina..cel mai mult imi place interiorul;)
|
Re: lincoln mkr concept
Ce pot sa spun , unele vise au devenit realitate cu masina asta :))
|
Re: lincoln mkr concept
Mai multe detalii :
Cei de la Lincoln vor sa devina din nou cea mai apreciata marca de lux sin Statele Unite,si pentru aceasta apar cu modele impunatoare,ca si conceptul MKR,un coupe cu patru usi impresinonant cu pavilionul panoramic si jante din aluminium de 21 toli.Cel mai mult iese in evidenta grila masinii,care domina aspectul din fata ca o prelungire a farurilor cu tehnologie LED.Ideea totusi nu este noua,fiind practic o redefinire a elementelor de design aplicate si in cazul cunoscutului model Lincoln Continental Cabrio din 1941.Spatele aminteste si el de masinile 'Lincoln din trecut,prin partea centrala ridicata si blocul optic orizontal.Interiorul ofera un lux aparte pentru cei patru pasageri plasati in scaune independente despartite de consola centrala prelungita pe dealungul habitaclului.Pasagerul din fata are si el un touch screen,iar la tapiteria interirului s-au folosit materiale cu lana angora,casmir si piele. Conceptul este echipat cu un motor nou ,de v6: propulsorul turbo de 3,5 litri din gama Twin Force dezvolta 415cp.Noua serie de re va fi oferita in numeroase modele din gama concernului Ford,iar numele (putere dubla)descrie tehnologia prin care propulsorul poate fi alimentat cu benzinadar si cu bietanol!! totusi ce este bietanol-ul ca eu nu stiu .. cine stie rog sa imi spuna si mie!! pretul LINCOLNU-LUI nu il stiu ca vi-l precizam!! Noroc |
| All times are GMT +2. The time now is 00:02. |
- Copyright 2026 4Tuning