Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Freehand - Desene de mana (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana.html)
-   -   challange-uri... inscrieri teme de concurs etc (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana/30322-challange-uri-inscrieri-teme-concurs-etc.html)

hasky 04-01-07 16:38

challange-uri... inscrieri teme de concurs etc
 
pe acest thread vom face comunicate noile chalenge-uri precum si inscrierile si jurizarile.

hasky 04-01-07 16:40

Re: challange-uri... inscrieri teme de concurs etc
 
urmatorul chalange va fi in felul urmator nissan 350z...... la care se cer 2 variante una pe lini sportive ideea e sa fie gandita ca masina de serie deci sa putem spune ca este un upgrade la 350z si ca sa fim rautaciosi il vom boteza 400z....si cealalta masina un 350z cat mai tunat......... se va juriza la primul desen in functie de linia masini originale cum a fost pastrata calitatea desenului tehnica abordata elemente de noutate..... la cea dea 2 a masina elemente de originalitate armonia dintre elemente tinuta vizuala a desenului..... se cer 2 planse cu fiecare masina in parte care sa cuprinda perspectiva detaliu fata, detaliu spate detaliu interior la alegere daca se aduc modificari si acolo........ se poate inspira din poze ale fabricantului daca se doreste voi posta eu cateva poze... thx
termenul de final 1 februarie

hasky 04-01-07 16:41

Re: challange-uri... inscrieri teme de concurs etc
 
se pot inscrie pana pe data de 10.....ianuarie... odata facuta lista nu se va mai putea inscrie nimeni...va rog nu postati aiurea sau cei care nu se vor inscrie in dif concursuri sa nu posteze lucrari aici..... vor fi sterse posturile thx

import_skillzzz 04-01-07 20:19

Re: challange-uri... inscrieri teme de concurs etc
 
am si eu o mica nelamurire - 1. unde ne inscriem ??? 2. dak vreau sa aduc modif la interior pot face o plansa separata doar cu interiorul

(scuze dak se cons off-topik)

Ace Axel 04-01-07 20:54

Re: challange-uri... inscrieri teme de concurs etc
 
ma inscriu si eu pt 350z :) ... sper sa am timp

import_skillzzz 04-01-07 21:34

Re: challange-uri... inscrieri teme de concurs etc
 
daca tot vad ca lumea se inscrie aici - va rog - count on me :D

MA INSCRIU

hasky 04-01-07 22:00

Re: challange-uri... inscrieri teme de concurs etc
 
deci toata lumea care vrea sa participe se inscrie aici pe data de 10 strigam catalogul si incepem desenatul...... daca vrei sa aduci modificari la interiori poti sa pui si pe o planse separata si pe aceiasi planse, ideea unei singure planse este aceea ca poti face o paginatie frumoasa sa compui elementele si sa i conferi mai multa plasticitate respectivei planse , lucru care aduce un mare plus desigur in momentul jurizari.

ad1 05-01-07 10:37

Re: challange-uri... inscrieri teme de concurs etc
 
ma inscriu

import_skillzzz 05-01-07 12:23

Re: challange-uri... inscrieri teme de concurs etc
 
am si eu o intrebare ca macar planul sa mi-l fac - shtiu k 350z e in 2 usi dar cate scaune are ??? - 2 sau 4 - ma ajuta cineva pls


pai daca ai fi cautat pe net...ti-ai da seama ca 350z e in 2 locuri si n-ai mai pune intrebarile astea stupide
nu asta conteaza pana la urma..cate scaune are o mashina.tu invata sa desenezi,lasa detaliile de acest gen. ad1

Alkatraz 05-01-07 13:59

Re: challange-uri... inscrieri teme de concurs etc
 
Ma inscriu si eu la ambele challang-uri ...

PS: La Nissan 350Z una trebuie sa fie tuning ... iar cealalta un fel de facelift ???

hasky 05-01-07 16:54

Re: challange-uri... inscrieri teme de concurs etc
 
deci ca sa ne intelegem 1 este tuning, iar cealalta este un upgrade pe care o sa l numim 400z.... cu alte cuvinte cum credeti ca o sa arate urmatoarea generatie de z-uri...... va dau un sfat sa va uitati la asemanrile si detalile de la toate modelele anterioare z...... sunt cateva elemente care persista la mai multe modele........ daca mai sunt neleamuriri >??.......... a si hai ca sa ne intelegem incerc sa fac aceste chalenge-uri cat mai profi.... aici nimeni nu are polite de platit ci doar de invatat , toate desenele ce vor fi puse vor fi analizate de catre oameni care sunt in domeniu si va voi scrie parerile lor.... iar mai mult o sa incerc sa vb sa se publice in 4tuning 1 concurs mare in fiecare editie ca sa avem si premii si tot ce trebuie....dar asta inseamna sa va puneti cu burta pe planseta fiinca cerintele vor creste exponential.... thx

STEVENdesign 06-01-07 19:12

Re: challange-uri... inscrieri teme de concurs etc
 
ma inscriu si eu:rolleyes2

mba 07-01-07 11:41

Re: challange-uri... inscrieri teme de concurs etc
 
ma inscriu si eu la 350z scuze k am postat si pe celalalt si vreu niste poze pls...

hasky 07-01-07 21:13

Re: challange-uri... inscrieri teme de concurs etc
 
k pozele o sa le postez luni pt toata lumea pe aces topic

hasky 07-01-07 21:33

Re: challange-uri... inscrieri teme de concurs etc
 
9 Attachment(s)
aveti aici cate ceva despre z


All times are GMT +2. The time now is 14:05.

- Copyright 2024 4Tuning