Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Insonorizare (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/303055-insonorizare.html)

SQ ASTRA 09-02-12 09:07

Insonorizare
 
Inainte de a monta ceva sistem component vreau sa insonorizez usile fata (deocamdata). Masina e un Astra G, cam de cata folie am nevoie si care ar fi mai potrivita?

Dragster 09-02-12 09:44

Re: Insonorizare
 
Quote:

Originally Posted by SQ ASTRA (Post 4872219)
Inainte de a monta ceva sistem component vreau sa insonorizez usile fata (deocamdata). Masina e un Astra G, cam de cata folie am nevoie si care ar fi mai potrivita?

Posibilitati sant cateva: STP Silver bulk solution, Dynamat Extreme,etc. Aceste 2 variante sant probate in multe montaje si rezolva garantat problema. Dintr-o cutie sigur rezolvi ambele portiere sa fie facute ca la carte.

SQ ASTRA 09-02-12 09:50

Re: Insonorizare
 
Multumesc pentru sfaturi, eu ma gandeam la STP Gold Pack dar se pare ca rezolv si cu ceva mai ieftin :D.
PS: Acum astept componentele de la tine :rolleyes2

IM 09-02-12 11:26

Re: Insonorizare
 
Quote:

Originally Posted by SQ ASTRA (Post 4872263)
Multumesc pentru sfaturi, eu ma gandeam la STP Gold Pack dar se pare ca rezolv si cu ceva mai ieftin :D.
PS: Acum astept componentele de la tine :rolleyes2

Pe langa cele enumerate mai sus gasesti destul de usor si Silent Coat, la pachet de 20 sau 41 de foi... livrandu-se chiar si la bucata in functie de solicitarea clientului...
La ce produs te referi atunci cand spui ca se pare ca vei rezolva si cu ceva mai ieftin?

Recomandarea mea este de Silent Coat - 20 foi (2mp) pentru ambele portiere plus Silent Coat Sound Absorber 15mm pentru spatiile dintre capitonajul fetei de usa si prima structura de tabla a portierei.

SQ ASTRA 09-02-12 11:31

Re: Insonorizare
 
Deja am dat comanda la STP Silver Pack

SQ ASTRA 09-02-12 11:35

Re: Insonorizare
 
Quote:

Originally Posted by IM (Post 4872395)
La ce produs te referi atunci cand spui ca se pare ca vei rezolva si cu ceva mai ieftin?

Ma refeream la diferenta de pret dintre Gold Pack si Silver Pack

zsolti_AR37GOF 09-02-12 11:40

Re: Insonorizare
 
Am incercat si eu mai multe variante si dintre toate a fost cel mai bun STP Silver bulk solution, pe care il am si la momentul de fata pe masina ...

IM 09-02-12 11:41

Re: Insonorizare
 
Quote:

Originally Posted by SQ ASTRA (Post 4872400)
Ma refeream la diferenta de pret dintre Gold Pack si Silver Pack

Este un produs foarte bun.
La ce pret ai achizitionat?

ReLLaXX 09-02-12 11:41

Re: Insonorizare
 
STP Silver Bulk Solution

Aici imi puneam si eu banii. Cred ca e materialul cu cel mai bun raport pret/rezultat/usurinta aplicare. Daca ai nevoie de chestii specifice mai ai variante, dar ca material de uz general... Numai bun.

SQ ASTRA 09-02-12 11:44

Re: Insonorizare
 
Quote:

Originally Posted by IM (Post 4872405)
La ce pret ai achizitionat?

Cu 399 ron

ReLLaXX 09-02-12 11:44

Re: Insonorizare
 
Quote:

Originally Posted by IM (Post 4872405)
Este un produs foarte bun.
La ce pret ai achizitionat?

Te rog, detalii tehnice prin PM, eventual. Nu esti in pozitia necunoscatorului care intreaba pe forumuri, deci nu-i cazul. ;)

IM 09-02-12 11:49

Re: Insonorizare
 
Quote:

Originally Posted by SQ ASTRA (Post 4872410)
Cu 399 ron

Multumesc pentru raspuns.
Spor la treaba!

SQ ASTRA 09-02-12 11:52

Re: Insonorizare
 
Din cate am vazut pe magazine online e pe la 450 pachetul, eu l-am gasit la cineva in Iasi care face lichidare, nu-i mai merge afacerea bn.....

AlexBanu 09-02-12 16:32

Re: Insonorizare
 
Un material foarte bun. Am folosit si eu in diverse aplicatii. Ieftin si bun. Cam toate sunt la fel. Important e felul in care se aplica.
Spor la treaba!


All times are GMT +2. The time now is 06:48.

- Copyright 2026 4Tuning