Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/30303-hennessey-venom-1000-twin-turbo-srt.html)

RoSonic 04-01-07 12:41

Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
6 Attachment(s)
Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
- Putere: 1000hp @ 5000rpm
- Cuplu: 1100 lb-ft (~1491NM) @ 3800 rpm

- 0-60 mph: 2.9 sec.
- 0-100 mph: 5.8 sec.
- 0-150 mph: 10.9 sec.
- 0-200 mph: 19.6 sec.

- Viteza maxima: 255 mph (~410km/h)

Alte detalii:
- la baza: Dodge Viper SRT10 Coupe sau Convertible - vor fi construite doar cate 24 de exemplare din fiecare!!!
- motor 522CID Stroker
- kit motor: Venom 1000 Twin Turbo
- bodykit VenomAero
- suspensie - KW
- sistem de franare Brembo
- diferential Quaiffe Extreme-Duty
- jante - Hennessey Venom 7R Forged - 19x10 fata, 20x13 spate
- anvelope - Michelin Pilot Sport 2 : 275/30YR-19 fata, 335/30YR-20 spate
- interior piele - "Limited Edition Connolly"

orlando 04-01-07 12:59

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
arata extraordinar de bine cu kitul acesta dar cand ma uit la datele tehnice stau si ma gandesc ce fiabilitate mai are motorul :D.oare cat o tine ambreajul ala la 1400 nm?
un pret ati gasit?

dragos1989 04-01-07 13:08

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
as vrea sa vad o liniutza intre bestia asta si un McLaren F1. Shit pe asta si o Hayabusa turbo sa le ai in garaj si t poti da cu oricine :D

Tzus 04-01-07 13:22

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
Asta nu e masina...e avion.Sunt curios sa vad un pret la asemenea performante...

F430 04-01-07 13:29

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
cu atatea besti pe strada trebe sa stai in casa. in ultima vreme se tot inmultesc masinile care au in jur de 1000 de cai

solo24 04-01-07 13:58

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
cam are dreptate f430
oricum misto masina cand am vazut cum arata si datele tehnice,am tras un oftat adanc

Bobby boss 04-01-07 14:29

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
E o sa mai apara un avion pe piata asta eee e tot ce ne dorim

Andreus 04-01-07 14:42

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
performantze de invidiat.....pacat k vor fi construite doar 24 de exemplare de fiecare....oricum crek pretzul o sa fie foarte mare :shock:

Cristy@n0_crs 04-01-07 17:04

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
aoleu cu asta chiar ca nu te prinde politia :)))

prelude2.8 04-01-07 17:07

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
too bad... only 24...vream sa imi iau si eu una...:D:DD:

acidutzzu 04-01-07 17:22

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
225000 de dolari...cica e cea mai accesibil "avion" din lista supercarurilor...Super Car Comparison:

Hennessey Venom Twin Turbo SRT Coupe
1000 bhp
Top Speed: 255 mph
2006 Production: 24 units
Cost: $225,000

Bugatti Veyron
1001 bhp
Top Speed: 253 mph
World-wide Production: 300 units
Cost: $1.7M

Ferrari Enzo
660 bhp
Top Speed: 225 mph
World-wide Production: 349 units
Cost: $1M

Porsche Carrera GT
605 bhp
Top Speed: 205 mph
World-wide Production: 1200 units
Cost: $484,000

Mercedes McLaren SLR
617 bhp
Top Speed: 208 mph
World-wide Production: 800 units
Cost: $453,000

alegetzi si voi cate una...

RoSonic 04-01-07 19:35

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
Doar ca asta nu e un "supercar"... ci mai mult un "tuned car" deci nu prea isi are rostul comparatia directa cu celelalte diin lista...

Gimi 04-01-07 20:04

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
pacat ca nu se vede si fata la masina... oricum e super tare!!

® Al3cS ® 04-01-07 20:32

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
Frumoasa .... si performate la un pret nu prea mare... deja nu ne mai mira masinile cu sute de cai putere.. . trecem la cele de mii cp :D

bogg 04-01-07 20:48

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
Vad ca e la moda acum sa se scoata pe piata masini foarte foarte puternice si care sa depaseasca limita celor 400km/h....cine stie poate in viitor o sa avem minivanuri de familie cu motoare de peste 750CP...DAR...ca sa nu fac offtopic cu ideea asta..*****iu ce majoritatea ati scris deja: Mashina e bestiala!!!! N-am ce sa-i reprosez...


All times are GMT +2. The time now is 04:43.

- Copyright 2026 4Tuning