Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arad (https://forum.4tuning.ro/85-arad.html)
-   -   Poze BMW Museum si BMW Welt (https://forum.4tuning.ro/85-arad/302903-poze-bmw-museum-bmw-welt.html)

TunerRSX 08-02-12 11:04

Poze BMW Museum si BMW Welt
 
19 Attachment(s)
Salutari din Muenchen. Intrucat job-ul meu m-a adus si in acest oras din Germania, va atasez niste poze de la muzeul BMW (imi cer scuze pt calitatatea lor, dar important este ce puteti vedea in ele).
Pe mine m-a uimit nu doar ce am vazut acolo, ci si faptul ca muzeul este interactiv.
Va urez vizionare placuta fanilor BMW si pasionatilor de masini in general !
Mit freundlichen Gruessen, Bogdan (un fost aradean).

TunerRSX 08-02-12 11:13

Re: Poze BMW Museum si BMW Welt
 
26 Attachment(s)
Part 2.
Mie personal mi-au placut touring car-urile si versiunile M . De motoarele afisate acolo nu are rost sa vorbim, erau oferite absolut toate datele despre ele (cilindree, putere, etc. ).
In poze puteti vedea si o seria 8 Cabrio. Am vorbit cu un reprezentant al muzeului si mi-a spus ca doar 3 astfel mai sunt in lume, din care unul era in muzeul BMW.

TunerRSX 08-02-12 11:20

Re: Poze BMW Museum si BMW Welt
 
11 Attachment(s)
Si ultima parte ,cu poze de la BMW Welt.
P.S. in ultimele poze se poate vedea o seria 3 care statea la incarcat.

TunerRSX 05-05-12 23:39

Re: Poze BMW Museum si BMW Welt
 
6 Attachment(s)
Rervin cu inca cateva poze . Enjoy.

catalin94 12-05-12 19:28

Re: Poze BMW Museum si BMW Welt
 
multumim pentru poze ;)

TunerRSX 26-07-12 13:49

Re: Poze BMW Museum si BMW Welt
 
Cu cea mai mare placere. Voi mai face niste vizite in muzeum cand vor aparea si alte masini :), fiindca in muzeu exista o zona in care se organizeaza expozitii temporare.

Brian 26-07-12 14:14

Re: Poze BMW Museum si BMW Welt
 
Este seria 1 masina care statea la incarcat ..
Frumos tot ce e pe acolo .. trebuie sa ajung si eu neaparat, m-as simti ca un copil in magazinul de dulciuri :-)

TunerRSX 26-07-12 14:24

Re: Poze BMW Museum si BMW Welt
 
Ai dreptate Brian, cred ca m-am grabit cand am scris prostia aia...... My bad!
Da, e un mod foarte placut de ati petrece timpul . Cat despre preturi: biletul normal este 12 euro, dar exista si preturi pentru grupuri.
A -2-a oara cand am fost am avut la mine legitimatia BMW si am platit doar 6 euro.
Daca are cineva drum incoace poate sa dea un semn linistit!


All times are GMT +2. The time now is 13:44.

- Copyright 2026 4Tuning