Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Slatina (https://forum.4tuning.ro/440-slatina.html)
-   -   Slatina (https://forum.4tuning.ro/440-slatina/30228-slatina.html)

uzzi_pmv 23-02-07 18:56

Re: Slatina
 
aaa si tizule ... vezi ca cik are mili o turbosuflanta de 0.5 bari in 3 bulioane ... yo n-am bani acu ca o si puneam pe masina :)))

trafy-vr6 25-02-07 18:43

Re: Slatina
 
sincer aveti cateva masini dragute in Slatina....ar merge o comunitate...bafta in continuare

uzzi_pmv 25-02-07 20:32

Re: Slatina
 
om avea noi masini dragutze un slatina da' lumea cu masini dragutze le tzin sa rugineasca in garaj :))...uita-te si u cine posteaza pe forum aici...yo cu "decapotabila" mea ala_miku tot o dacie...b_real o super nova...numai bobbo are un cielo da saracu nu mai are permis docamdata...

matiu13 25-02-07 21:05

Re: Slatina
 
2 Attachment(s)
nu neaparat...nu se tzin in garaj...uite am si eu una dragutza...sau asa mi se pare mie....si n-o tzin in garaj....k n-am...:))))

uzzi_pmv 02-03-07 12:04

Re: Slatina
 
aaa stiu masina asta...tzinut in garaj inseamna si sa te plimbi aiurea cu ea prin oras...yo vreau curse...:D

uzzi_pmv 02-03-07 12:05

Re: Slatina
 
uitasem sa zik o parere despre masina ta...e shukara da nush ce are sub capota :D

trafy-vr6 02-03-07 20:40

Re: Slatina
 
va sustzin...mai am un prieten in Slatina cu o Astra caravan....

ala_miku 26-04-07 00:49

Re: Slatina
 
Au inceput inscrierile pentru workshopul Let’s Go Digital!

Ai intre 14 si 18 ani? Vrei sa faci un film? Atunci incearca workshopul Let’s Go Digital! din cadrul Festivalului International de Film Transilvania (TIFF). Mergi la Sibiu si timp de 10 zile inveti pas cu pas cum se face un film – scri scenariul, regizezi, filmezi, editezi si desoperi cu ochii tai ce e intotdeauna in spatele camerei de filmare.


Ce este Let’s Go Digital! ?
Let’s Go Digital! este un workshop ce da anual ocazia unui grup de 15 de tineri (alesi în urma unei preselecţii) sa inveţe să filmeze cu o cameră digitala, sa editeze un film cu o durata maxima de 3 minute si sa participe la prelegeri si activitati ce le ofera informatiile de care au nevoie pentru finalizarea filmelor lor.

Timp de zece zile, ei parcurg toate etapele realizarii unui film, incepand cu scrierea scenariului si terminand cu editarea materialului filmat. Cursantii sunt asistati in permanenta de profesionisti si invata sa foloseasca echipamente de ultima ora (camere de filmat, echipament de iluminare si sunet si programe speciale pentru montaj). La final, toate cele 5 filme, realizate in echipe de cate 3, sunt prezentate intr-o proiectie speciala, iar publicul voteaza cel mai bun film.

Primele doua editii Let’s Go Digital! s-au desfasurat in 2005 si 2006 in cadrul TIFF, a treia devenind un eveniment in sine in luna februarie a acestui an, cand un grup de 15 elevi ai liceului Dimitrie Bolintinteanu din capitala au beneficiat de un training similar.

Cand si unde?
A patra editie Let’s Go Digital! se va desfasura anul acesta in Sibiu, in cadrul Festivalului de Film Transilvania. Vor fi selectionati 15 participanti cu varsta intre 14 – 18 ani, atat din Sibiu cat si din alte orase.
Pentru participantii din alte orase, organizatorii vor acoperi cheltuielile de transport si cazare pentru perioada petrecuta la Sibiu.

Dupa incheierea celei de-a 6-a editie TIFF, Let’s Go Digital va continua independent cu o scoala de vara in luna august a acestui an, care se va desfasura dupa acelasi model, dar pe o durata mai mare si cu o desfasurare de forte mai puternica, pe masura succesului de care s-a bucurat pana acum Let’s GO Digital.

Cum te inscri ?
Fiecare participant va trimite un CV (cu foto atasat), o scrisoare de motivatie si o propunere de 1 pagina pentru un scenariu de spot publicitar al Festivalului de Film Transilvania cu durata de 30 sec. Eventualele cunostinte de limba engleza ale aplicantului vor reprezenta un avantaj.

Optional:
O caseta VHS, miniDV sau DVD care trebuie sa contina o selectie de imagini filmate de participanti in diverse imprejurari (vacante, evenimente personale sau oficiale etc). Imaginile trebuie sa demonstreze aptitudinile si inclinatia spre film a aplicantului.

Toate materiale trebuie trimise pana la data de 16 mai 2007 (data postei) pe adresa :


FESTIVALUL INTERNATIONAL DE FILM TRANSILVANIA
LET’S GO DIGITAL !
Strada Popa Soare, nr. 52
Sector 2 Bucuresti

Informatii suplimentare
www.tiff.ro
Iulia Rugina
Coordonator proiect
Tel : 021-326 64 80
iulia@tiff.ro

Juriul de selectie va fi format din 4 membri, profesionisti in film/videoTV, care ulterior vor sustine si programul de training la Sibiu.
Criteriile principale de selectie vor fi imaginatia, modul de vizualizare a temei alese, sensibilitatea, spiritul de observatie al aplicantilor.

nucu_as 14-06-07 15:58

Re: Slatina
 
sal baieti...si eu sunt tot din slatina...am un cielo...bunicel dar nu preparat pt liniutze ca ale voastre...:D

uzzi_pmv 14-06-07 16:17

Re: Slatina
 
stai frate linistit ca dacia mea n-are nici cea mai mica modificare da de cate ori am ocazia sa fac vreo liniutza cu cineva fac numai asa de dragu competitziei;)

uzzi_pmv 14-06-07 16:21

Re: Slatina
 
adik stai ca am gresit e dacia lu' tata ca daca era a mea nush daca mai avea motor de dacie :D

matiu13 14-06-07 17:39

Re: Slatina
 
ma da' lume cu masini mai tunate sau ceva nu se baga p'aici...hmm,vad k sunt singurul...si o sa o schimb in curand...cu o masinutza turbo de 300cp....:shock: ....deci o sa ne vedem pe strazi....:D

nucu_as 14-06-07 17:53

Re: Slatina
 
hmmmm si eu care imi facusem probleme ca n-am masina ciumeaga....

Eu_F3|yXxX 27-06-07 00:52

Re: Slatina
 
mah pt liniute io zic k cel mai bun traseu este din fata d l ip pana la iesire pe str pitesti

ala_miku 12-07-07 21:55

Re: Slatina
 
Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 770546)
sincer aveti cateva masini dragute in Slatina....ar merge o comunitate...bafta in continuare

se vede ca nu esti din slatina :)) cateva masini dragutze ?
sa enumeram si rog slatinenii sa ma corecteze :
1 bucata Porsche 911
1 bucata Ferrari F 460 [ala Enzo ]
1 bucata Hummer H2
3 bucati Hummer H3
cel putin 15 bucati Q7
2 bucati Audi TT [3 daca nu ma insel]
1 bucata SLR

sunt cateva dragutze, nu ?


All times are GMT +2. The time now is 02:47.

- Copyright 2024 4Tuning