Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Consiliere achizitie auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto.html)
-   -   autoutilitara care seamana cu autoturism (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto/301951-autoutilitara-seamana-autoturism.html)

AndreiGlian 02-02-12 08:44

autoutilitara care seamana cu autoturism
 
Salut,
parintii mei au obtinut fonduri europene pentru achizitionarea unui autovehicul pt firma. Firma se ocupa cu intermedieri imobiliare. Problema este ca nu avem nevoie sa transportam marfe, dar nu ne lasa sa cumparam autoturism, doar autoutilitara. Cunoasteti vreo masina care sa apara ca si autoutilitara in Romania dar sa semene cu un autoturism. Am auzit ca sun masinicare nu au bancheta din spate si astfel ar aparea ca si autoutilitare?

para06 02-02-12 09:01

Re: autoutilitara care seamana cu autoturism
 
Renault kangoo si multe altele din clasa sa

cangri 02-02-12 11:56

Re: autoutilitara care seamana cu autoturism
 
Opel Combo
Renault Kangoo
Fiat Combo
Ford Transit Connect
Ford Connect Furgon
VW Caddy Life sau Commerce

steffan 02-02-12 14:11

Re: autoutilitara care seamana cu autoturism
 
Citroen C4 fara bancheta din spate adusa din franta :D

AndreiGlian 02-02-12 15:49

Re: autoutilitara care seamana cu autoturism
 
am mai auzit de varianta ca daca ar lipsi bancheta din spate apare ca si autoutilitara, lucru care nu ma deranjeaza. Insa trebuie ca masina sa fie noua. Si de ce spui sa o aduc din Franta, la noi nu se poate cumpara fara bancheta din spate? Ms

RideTheRiddle 02-02-12 16:22

Re: autoutilitara care seamana cu autoturism
 
daca nu trebuie sa carati cu ea si nu va duceti pe campuri, eu va sugerez opel corsa. este ideala pentru oras

AndreiGlian 02-02-12 17:00

Re: autoutilitara care seamana cu autoturism
 
As fi foarte fericit cu orice seamana cu un autoturism. Nu am de carat nimic, doar ca asa prevede legea, ca vehiculul sa fie autoutilitara. Poate fi Opel Corsa autoutilitara?

RideTheRiddle 02-02-12 17:08

Re: autoutilitara care seamana cu autoturism
 
Quote:

Originally Posted by AndreiGlian (Post 4860761)
As fi foarte fericit cu orice seamana cu un autoturism. Nu am de carat nimic, doar ca asa prevede legea, ca vehiculul sa fie autoutilitara. Poate fi Opel Corsa autoutilitara?

da, daca nu esti convins poti intra pe site-ul lor sa vezi ca o au pana si la configurator. eu as merge pe corsa datorita consumului si faptului ca nu pare a duba

STREET 02-02-12 18:36

Re: autoutilitara care seamana cu autoturism
 
salut
Poti sa iti cumperi un autovehicul cu caroserie AF utilizare multimpla sa mergi la un Carosier autorizat RAR si sa o transformi din categoria M1 af utilizare multipla in n1 bb furgon sau sg laborator mobil spre exeplu
modificarile care trebuie aduse pentru trecerea dintr-o categorie in alta nu sunt foarte greu de realizat
pentyru trecerea din M1 in N1 masina trebuie verificata in laboratorul RAR din bucuresti.
daca fac modificarea asta o sa duci si marfa si cel putin 4 pasageri

midnightk 02-02-12 23:58

Re: autoutilitara care seamana cu autoturism
 
sunt multe modele...eu personal am avut un clio adus din franta care era trecut drept "autoutilitara"..ca pana la urma a avut si bancheta din spate, asta e alta poveste :)

steffan 03-02-12 00:01

Re: autoutilitara care seamana cu autoturism
 
in franta gasesti multe masini normale trecute ca autoutilitare. citroen c4 are o versiune speciala acolo, cumparata mai mult de firme, Enterprise ii spune facuta direct autoutilitara. despre restul nu stiu mare lucru.

cangri 03-02-12 15:26

Re: autoutilitara care seamana cu autoturism
 
Mai oameni cititi ce zice omul.
De ce sa o ia din Franta cand sunt destule la noi.

Laptiucu 06-02-12 20:09

Re: autoutilitara care seamana cu autoturism
 
Mitsubishi L200, Nissan Navarra.

cangri 06-02-12 22:40

Re: autoutilitara care seamana cu autoturism
 
@Laptiucu ce ai postat tu nu seamana cu autoturism.

Laptiucu 09-02-12 11:09

Re: autoutilitara care seamana cu autoturism
 
Stiu, ai dreptate, nu seamana cu un autoturism dar ii raspunsesem la prima jumatate a postului: "Salut,
parintii mei au obtinut fonduri europene pentru achizitionarea unui autovehicul pt firma. Firma se ocupa cu intermedieri imobiliare. Problema este ca nu avem nevoie sa transportam marfe, dar nu ne lasa sa cumparam autoturism, doar autoutilitara."

Poate achizitiona una din cele 2 enumerate de mine in acest scop.

Autoutilitate care seamana cu autoturism si care o poti lua lejer cu fondurile obtinute: Dacia Logan VAN.

Te mai poti uita si la masini gen: Fiat Doblo Cargo


All times are GMT +2. The time now is 08:57.

- Copyright 2024 4Tuning