Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Montare alarma (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/300180-montare-alarma.html)

citizenx 24-01-12 10:14

Montare alarma
 
Salut!
Unde pot monta si eu o alarma Viper 5701 Responder LE? Alarma este cu pornirea motorului din telecomanda. Am trimis mail la cei de la Falcon, dar nu au binevoit sa imi raspunda.

Va multumesc.

267511 29-01-12 17:07

Re: Montare alarma
 
De ce masina e vorba?

citizenx 29-01-12 18:01

Re: Montare alarma
 
Pentru Citroen C4.

Victor VRE 30-01-12 10:19

Re: Montare alarma
 
Mergi la Casa Auto :D

Cat ai dat pe ea?

citizenx 30-01-12 11:45

Re: Montare alarma
 
Buna gluma Victor :)

Am dat echivalentul a 500 RON. Este refurbished, cu cabluri si telecomenzi noi.
http://www.ebay.com/itm/VIPER-5701-C...ht_2482wt_1139

CRyS` 30-01-12 12:18

Re: Montare alarma
 
De ce nu la YV in Pacurari,langa fostul RAR? (in spate la OMV) ?

citizenx 28-02-12 10:50

Re: Montare alarma
 
Am aproape o luna de cand am inceput cautarile si poate pe joi o voi monta. Majoritatea celor care se ocupa de montatul alarmelor sunt niste amatori. Dupa ce o voi monta voi face un mic articol cu experientele mele din aceasta luna.

@CRyS': cei de la YV nu au raspuns decat dupa o luna dupa ce le-am trimis mail si nu au citit corect mailul.

fiatpuntomk1 30-01-13 16:08

Re: Montare alarma
 
un ajutor daca va rog frumos ... zilele trecute mi-am montat si eu o alarma carguard car423 cumparata din carrfour ok... eu as fi vrut mai mult doar inchiderea centralizata sa o montez in rest nu ma intereseaza de alarma... am reusit sa leg firele si tot dar am o problema cu deschiderea/inchiderea ei ... adica daca eu inchid masina cu cheia sau cu butonul din interiorul masinii de deschis pot sa o deschid din telecomanda dar sa o inchid nu mai merge din telecomanda de ce??? daca ma poate cineva ajuta ...


multumesc!!!

mituc 31-01-13 00:11

Re: Montare alarma
 
Quote:

Originally Posted by citizenx (Post 4904979)
@CRyS': cei de la YV nu au raspuns decat dupa o luna dupa ce le-am trimis mail si nu au citit corect mailul.

Chiar sint curios unde o vei monta, ca si eu am de gind sa pun un Viper. Sper sa nu sfirsesc prin a mi-o monta singur cum am mai patit si cu alte chestii.

Ieri sapam dupa distribuitori Viper si i-am gasit pe cei de la Falcon, linga Bosch Service. Stie cineva ceva de ei?

Cipiotul 31-01-13 11:23

Re: Montare alarma
 
Quote:

Originally Posted by citizenx (Post 4844153)
Am trimis mail la cei de la Falcon, dar nu au binevoit sa imi raspunda.

mai este un tip langa cantina de la CFS (prima poarta pe stanga, cum mergi spre cartier Metalurgie) care am inteles ca stie ce face si ce sa faca :D (daca-mi aduc bine aminte, a lucrat acum ceva vreme la cei de la YV) ...

CRyS` 31-01-13 17:30

Re: Montare alarma
 
Quote:

Originally Posted by mituc (Post 5342168)
Chiar sint curios unde o vei monta, ca si eu am de gind sa pun un Viper. Sper sa nu sfirsesc prin a mi-o monta singur cum am mai patit si cu alte chestii.

Ieri sapam dupa distribuitori Viper si i-am gasit pe cei de la Falcon, linga Bosch Service. Stie cineva ceva de ei?

Daca mergi la FALCON cauta-l pe Marius,e unul dintre sefi. Mi-a fost coleg la Tester Casa Auto. Spune-i de CRYS - colegu cu viteza :)) - si iti promit ca te ajuta!

Jockers 01-02-13 12:48

Re: Montare alarma
 
Quote:

Originally Posted by Cipiotul (Post 5342514)
mai este un tip langa cantina de la CFS (prima poarta pe stanga, cum mergi spre cartier Metalurgie) care am inteles ca stie ce face si ce sa faca :D (daca-mi aduc bine aminte, a lucrat acum ceva vreme la cei de la YV) ...

te duci acolo si il cauti pe Jan .. am fost de mai multe ori la el cu mai multe masini si se pricepe omul !

citizenx 03-03-13 09:54

Re: Montare alarma
 
Quote:

Originally Posted by Jockers (Post 5344060)
te duci acolo si il cauti pe Jan .. am fost de mai multe ori la el cu mai multe masini si se pricepe omul !

Da..S-a priceput de s-a rupt :) Imi spusese din start ca nu se baga. Multi dau din gura, putini chiar se pricep.

Alarma am montat-o anul trecut la http://www.alarm.ro/ .

Cipiotul 04-03-13 07:47

Re: Montare alarma
 
macar ti-a spus de la inceput ca nu se baga... spre deosebire de altii care "da da... imediat"... si te tine jumatate de zi langa el si pleci tot fara treaba facuta :)


All times are GMT +2. The time now is 12:09.

- Copyright 2026 4Tuning