Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Candidati grup foto (https://forum.4tuning.ro/628-candidati-grup-foto.html)
-   -   Fotografia(iile) lui antidotu (https://forum.4tuning.ro/628-candidati-grup-foto/299118-fotografia-iile-antidotu.html)

antidotu79 17-01-12 20:17

Fotografia(iile) lui antidotu
 
1 Attachment(s)
pun un mic teaser iar daca prinde la voi mai marchez. (precizez ca este una din preferatele mele)

s3vraj 17-01-12 22:30

Re: Fotografia(iile) lui antidotu
 
Frumos portret , poate dadea mai bine daca faceai si una landscape sa se vada tot orasul ;)

antidotu79 18-01-12 08:09

Re: Fotografia(iile) lui antidotu
 
Quote:

Originally Posted by s3vraj (Post 4833048)
Frumos portret , poate dadea mai bine daca faceai si una landscape sa se vada tot orasul ;)

In Paris este chiar vital un aparat cu astfel de functie (din pacate al meu nu o are), insa la fotografiile cu expunere prelungita (cum este si cea de mai sus) se presupune o pozitie nemiscata a aparatului, asa ca in cazul asa nu mi-ar fi fost de folos acea functie.

mihai134 19-01-12 07:23

Re: Fotografia(iile) lui antidotu
 
de ce alb-negru? adica e vorba de turnu eiffel, luminite, chestii, ar trebui sa se vada mishteaux :)

antidotu79 19-01-12 19:12

Re: Fotografia(iile) lui antidotu
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by mihai134 (Post 4835106)
de ce alb-negru? adica e vorba de turnu eiffel, luminite, chestii, ar trebui sa se vada mishteaux :)

alb negru pt ca ador fotografiile facute asa, dar vorba frantuzului: VOILA!

P.s.: mi s-a parut foarte interesant si frumos cum norul de deasupra turnului capta luminile acestuia

antidotu79 19-01-12 19:14

Re: Fotografia(iile) lui antidotu
 
daca se va dovedi ca v-au placut cele 2 foto, voi mai adauga si altele cel putin la fel de interesante, daca nu voi lasa topicul sa... se topeasca ;)

Aughjran 24-01-12 19:54

Re: Fotografia(iile) lui antidotu
 
Frumoase poze ce aparat foto ai folosit?
O parte din turn a fost construit in Romania

antidotu79 25-01-12 07:24

Re: Fotografia(iile) lui antidotu
 
Quote:

Originally Posted by Aughjran (Post 4845244)
Frumoase poze ce aparat foto ai folosit?
O parte din turn a fost construit in Romania

aparatul flosit este un fuji s5800, nu e tocmai "ce trebuie", insa destul de ok pt pretul lui.

cat despre turn nu a fost construita nicio parte in Ro, insa a fost construit cu otel de la Resita :) iar pe piesele lui scrie made in Ro desi nu se mai vede nimic datorita celor peste 15 straturi de vopsea ce au fost date de-a lungul timpului :)

antidotu79 25-01-12 22:12

Re: Fotografia(iile) lui antidotu
 
1 Attachment(s)
inca una facuta prin 2009, sper sa va placa

s3vraj 02-02-12 21:36

Re: Fotografia(iile) lui antidotu
 
Quote:

Originally Posted by antidotu79 (Post 4836193)
alb negru pt ca ador fotografiile facute asa, dar vorba frantuzului: VOILA!

P.s.: mi s-a parut foarte interesant si frumos cum norul de deasupra turnului capta luminile acestuia

Mda.. Desteptii de la Olympus nu au pus nici la modelul meu aceasta functie , adica au pus-o dar nu o pot prelucra direct pe aparat , trebuie bagata in software-ul producatorului si abia apoi atasate imaginile una cate una si facuta peisaj :-j Asa mai merge , cealalta era prea seaca :)

antidotu79 13-10-15 12:05

Re: Fotografia(iile) lui antidotu
 
1 Attachment(s)
Hai sa-i gasim partenera! :D


All times are GMT +2. The time now is 00:42.

- Copyright 2024 4Tuning