Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - timitza09 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/298484-machete-lucru-timitza09.html)

timitza09 13-01-12 16:56

Machete in lucru - timitza09
 
10 Attachment(s)
Am inceput reconditionarea unei machete destul de veche intr-o stare nu foarte buna. Dupa ce am demontat toate componentele a urmat procesul de reconditionare a caroseriei .Am grunduit macheta dar datorita unui nefericit accident in partea din spate, la portbagaj , grundul se ''ciobise'' si a trebuit sa il curat pregatind suprafata pentru o noua grunduire ce va urma.Motorul era destul de slab detaliat , asa ca am vopsit cate ceva ca sa para mai realist.Am reusit sa vopsesc cate ceva si pe sub macheta.O mare problema la aceasta macheta era interiorul , mai exact scaunele care erau lipsa. Aveam un set de scaune care nu aratau rau pe macheta, doar ca erau prea mari. Asa ca am decupat din ele ,le-am finisat iar apoi le-am montat pe macheta. Desigur, urmeaza sa le vopsesc sau sa le imbrac intr-o piele foarte subtire ,apoi sa lucrez la interior si la bord.Am reusit sa termin de vopsit macheta in culoarea albastru de azur metalizat. Dupa multa munca am finalizat proiectul. Sper ca nu am plictisit pe nimeni , Timitza 8)

timitza09 13-01-12 17:05

re: Machete in lucru - timitza09
 
4 Attachment(s)
Mai adaug niste poze cu macheta iar doua sunt facute imediat dupa vopsire ! Sper sa nu fie cu suparare :-P

livicu 13-01-12 17:30

re: Machete in lucru - timitza09
 
daca asta e opera ta... nu pot sa iti zic decat: Bravo pustiule !!

Rares w123 13-01-12 17:40

Re: Machete in lucru - timitza09
 
Bravo.
Ti-a iesit foarte bine macheta.
Eu credeam ca sunt singurul de 13 ani pe aici.
Bafta in continuare!!

FED express 13-01-12 18:10

Re: Machete in lucru - timitza09
 
Dupa ce ai terminat lucrarea si ai primit laudele te-ai razgandit si ai venit si aici.Interesanta miscare...
Culoarea face totul la macheta asta.

eddycdk 13-01-12 21:32

Re: Machete in lucru - timitza09
 
Ce pot sa spun, arata foarte bine. Vopsirea a iesit cum trebuie atat la exterior cat si la interior. Felicitari pt. munca depusa.

2010 13-01-12 22:11

Re: Machete in lucru - timitza09
 
Nici nu se compara cu ce faceai pana acum, bravo!

timitza09 14-01-12 13:02

Re: Machete in lucru - timitza09
 
9 Attachment(s)
Multumesc baieti ! ;)

Lincoln limousine 1984 Majorette 1/32 :-P

A intrat in colectia mea o macheta veche si rara , desigur necesita si ea o reconditionare urgenta asa ca am inceput lucrul.In timp ce am bagat macheta la ''murat'' (decapat) , am inceput sa reconditionez unele piese .Apoi am lucrat la interior , l-am vopsit ciocolatiu si l-am mochetat crem deschis. Am vopsit cate ceva pe ''sub fusta '' .Am aplicat grundul.Pentru exterior m-am gandit la vopsea care sa arate bine in contrast cu interiorul asa ca am ales un alb ''Casa -Blanca'' . Urmeaza reconditionare altor componente dar cam atat pana acum .
Numai bine, Timitza !

lusian 14-01-12 18:16

Re: Machete in lucru - timitza09
 
deci la tine a fugit mercedesul si limuzina de la ksm;)) am si eu 2 mercedesuri 300sl, da cred ca la vara de acum le voposesc si le termin... bravo pt lucrare.

mini cooper 16-01-12 22:20

Re: Machete in lucru - timitza09
 
Frumos ce faci tu acolo;)!Abia astept ce iese cu Touranul, dar nu zice nimic.

dumitrumihai 17-01-12 10:22

Re: Machete in lucru - timitza09
 
La varsta ta este incredibil cum lucrezi. Se vede ca pui suflet in ceea ce faci pentru a iesi ceva nemaipomenit.

Bravo pustiu! Sincer la varsta ta nu multi pot face ce faci tu ;)

timitza09 30-01-12 20:39

Re: Machete in lucru - timitza09
 
2 Attachment(s)
Multumesc baieti :D

Pana una alta o decapare si un grund pe dacie :lol:8)

2010 30-01-12 20:42

Re: Machete in lucru - timitza09
 
Sa pui poze mai clare, te rog

timitza09 30-01-12 20:46

Re: Machete in lucru - timitza09
 
Imi cer scuze:oops: dar nu am altele :evil: Am sa pun pe parcurs 8)

FED express 30-01-12 21:44

Re: Machete in lucru - timitza09
 
ce grund e asta ?


All times are GMT +2. The time now is 14:42.

- Copyright 2026 4Tuning