![]() |
probleme fise e36 1.8 is
sall... am si eu o problema la un e 36 1.8 is ,m42 an 93 vreau sa pun fisele dar nu stiu care bobina corespunde cu pistonu...mssss
|
Re: probleme fise e36 1.8 is
2 Attachment(s)
Cred ca te vei descurca daca vei urmarii pozele !
Mufele ce vin in bobine nu ai cum sa le incurci, ele cad in ordine . Luam prima bobina cea dinspre botul masinii , iar pistoanele la fel in aceiasi ordine. Bobina 1 = pistonul 4 Bobina 2 = pistonul 1 Bobina 3 = pistonul 2 Bobina 4 = pistonul 3 Ordinea de aprindere a motorului este 1-3-4-2. Verifica si reverifica ca fisele sa nu fie ai ciupite, si nu te grabii atunci cand le bagi in locasul din chiuloasa ! Voie buna ! |
Re: probleme fise e36 1.8 is
Quote:
am o fisa ciupita c sa fac??? |
Re: probleme fise e36 1.8 is
Quote:
ON : Fisele toate 4, sh se vand undeva 100 ron . Daca o ai ciupita, pana la schimbare, dai cu banda izoler , sa nu faca scurt cu motorul ! Daca este d-aia lunga, cred nu mai stiu sigur , dar cred ca mai am 2 prin garaj . Daca le mai gasesc iti trimet una, free of charge ! Voie buna ! |
Re: probleme fise e36 1.8 is
salut tot cu ce pot sa te ajut este sa iti spun ca si eu am avut fisa nr 2 moarta si le-am luat noi cu 300 de ron. daca te ajuta pot sa ti le dau pe cele vechi(le am degeaba prin casa) sa faci o proba ceva sau te indrum de unde le-am luat. 0767853223
|
Re: probleme fise e36 1.8 is
Quote:
|
Re: probleme fise e36 1.8 is
sall..am si eu nevoie de o fisa ....fisa nr3...mssss
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:04. |
- Copyright 2026 4Tuning