Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Daewoo Cielo B 40 VLN (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/297499-daewoo-cielo-40-vln.html)

Costi_vln 07-01-12 23:29

Daewoo Cielo B 40 VLN
 
9 Attachment(s)
Asta e batrana mea,Cielo din 95,koreea,120kkm,Gle.
Dotari,AC,4 geamuri electirce,full servo,inchidere si ce mai are Gle-ul standard.
Modificari aduse,folie omologata fata-spate,bixenon 5000k,faruri-stopuri-semnale inegrite,sensori parcare,oglinzi incalzite si electrice,volan reglabil pe inaltime,jante pe 15 cu guma 195/50/15,toba sport,eleron,alarma cu pager,interior luminat leduri,scaune-bancheta Nexia,strutbar amortizoare fata,Insonorizat portiere,plafon,portbagaj,cu folie Aluband.
-Podeaua a fost curatata,grund,antifon,lipit pasla fonomin inclusiv pe peretele de foc,dupa care montat inca un strat de vata insonorizanta folosita la fabricarea subwooferelor.
-Retapitat plafonul,material imitatie de piele de culoare neagra + montarea inca a unor 2 lampi in lateral spate,cu aceleasi functii ca plafoniera,volan Astra GSI,plafon colant negru.
-Vopsit plasticele stalpilor interiori in negru.Etrier fata Ate,discuri +placute Ferodo.
Statie+boofer JBL,6*120W,2 perechi twetere +8 boxe interior,hu toate Sony-XPlode.
Si cred ca or mai fii...

iviTe 07-01-12 23:43

Re: Daewoo Cielo B 40 VLN
 
hai costi cu poze :D nu ca de nu as sti masina dar sa vada si restu :>

Costi_vln 07-01-12 23:44

Re: Daewoo Cielo B 40 VLN
 
Gata,le-am atasat.

Costi_vln 08-01-12 18:27

Re: Daewoo Cielo B 40 VLN
 
9 Attachment(s)
Am mai selectat cateva poze......cu babeta.....

Auras 26 08-01-12 21:22

Re: Daewoo Cielo B 40 VLN
 
Ai o masina foarte curata , mai ales la motor. Foarte frumoasa masina, succes in continuare cu ea :D

Costi_vln 12-01-12 18:24

Re: Daewoo Cielo B 40 VLN
 
7 Attachment(s)
O parte din piesele ce vor urca pe masina la primavara.
Si anume,arcuri sport,bara torsiune Nexia de 22mm si punte discuri de Astra GSI.
Toate au fost reconditionate,curatare,date cu Feruginol,degresate si vopsite.Pt arcuri am vrut rosu,insa a iesit un mov deschis.Merg si asa.
Puntea a fost vopsita in negru,la fel si etrierii.
Puntea a fost plina de rugina,de asemenea a avut parte si ea de acest tratament.Ce e ok,sabotii sant ok,placutele sant ok,discurile ok,fara buza,rulmentii fara joc,etrierii ok,asta dupa ce am inlocuit unul deoarece avea un aerisitor rupt si mai sant nevoit sa inlocuiesc si conducta dreapta-spate.

Mai am de achizitionat etrieri ate Ate,discuri de 256 si sa intaresc amortizoarele spate.
Mai am tiimp pana la primavara.
Poze.

nt98adu 12-01-12 18:42

Re: Daewoo Cielo B 40 VLN
 
Lucru bune pentru VLN!:D Cum afara e mai mult primavara, cred ca ar trebui sa te apuci de treaba. Asteptam impresiile!;)

B-99-SAA 12-01-12 20:08

Re: Daewoo Cielo B 40 VLN
 
Pfoai ce bine arata :shock: hai cu arcurile sport si puntea spate, o sa fie frumos de tot! Felicitari pentru masina! :D

PetricaCBD 12-01-12 22:43

Re: Daewoo Cielo B 40 VLN
 
Quote:

Originally Posted by Costi_vln (Post 4815278)
Am mai selectat cateva poze......cu babeta.....

ce cielo rosu frumos apare in poze...al cui este??

Geo_ZGA 13-01-12 07:20

Re: Daewoo Cielo B 40 VLN
 
Quote:

Originally Posted by PetricaCBD (Post 4823807)
ce cielo rosu frumos apare in poze...al cui este??

Eu vad doar un cielo rosu... nu si frumos :rolleyes2
Ce-ti mai place shaorma cu de toate... :lol:

PetricaCBD 13-01-12 07:35

Re: Daewoo Cielo B 40 VLN
 
=))) buna asta.....

OdorogLGV 14-01-12 13:55

Re: Daewoo Cielo B 40 VLN
 
1 Attachment(s)
frumos cielo...pe spate te-as fi sfatuit sa-i pui punte de vectra A.are bara stabilizatoare si cred ca era mai buna.castigai enorm la stabilitate...oricum,bafta cu el...ps,uite poza sa intelegi despre ce vb!

piticuldegradina 14-01-12 15:49

Re: Daewoo Cielo B 40 VLN
 
foarte frumos felicitari:D

PetricaCBD 15-01-12 07:25

Re: Daewoo Cielo B 40 VLN
 
Quote:

Originally Posted by OdorogLGV (Post 4826380)
frumos cielo...pe spate te-as fi sfatuit sa-i pui punte de vectra A.are bara stabilizatoare si cred ca era mai buna.castigai enorm la stabilitate...oricum,bafta cu el...ps,uite poza sa intelegi despre ce vb!

asa i-am zis si eu....din spusele celor care si-au pus punte cu discuri pe cielo...cica asta de vectra A e cea mai buna...

Costi_vln 15-01-12 10:18

Re: Daewoo Cielo B 40 VLN
 
1 Attachment(s)
Hai sa va lamuresc.
Puntea de Vectra se potriveste perfect pe Cielo,insa trebuiesc modificate prinderile cablului frana de mana,mai precis schimbarea pozitiei de prindere pe punte.Eu nu am vrut nici un fel de modificare.
Plus ca aceasta punte a fost montata pe Astra GSI si Kadett gsi,daca faceau fata fara probleme acestor masini ce aveau 150 hp,nu cred ca vor fi probleme pe Cielo.
Si aceasta punte are bara de rigidizare,insa in interiorul axului transversal ce nu coboara pe laterale.
Atasez si o poza.....


All times are GMT +2. The time now is 20:30.

- Copyright 2024 4Tuning