![]() |
Problema Amplificator - Protectie
Am o problema destul de mare cu un amplificator, de casa ( nu am gasit in alta parte unde sa postez). Este un amplificator Sansui AU-D33 destul de vechi de prin 82-84 care pana acuma a functionat foarte bine insa dintr'o data a intrat in protectie. In sensul in care beculetul de la protectie face mai rau ca o semnalizare. Chiar nu stiu ce sa ii fac. In tot Buzaul am cautat pe cineva sa o repare nu am gasit pe nimeni. Am auzit diferite pareri, condensatori ( i'am verificat si sunt buni ) si multe alte trasnai dar nimeni nu a stiut sa imi zica exact ce are.
Vreau si eu sa stiu daca este cineva care o poate repara sau cineva care doreste sa o achizitioneze pe bani sau cu un alt amplificator care sa functioneze... . Amplificatorul este destul de vechi si ma gandesc ca sunt oameni care ar aprecia asa ceva. Va Multumesc. |
Re: Problema Amplificator - Protectie
din pacate este o problema suficient de complicata cat sa nu poate fi rezolvata pe forum (poate doar sa primesti indrumare catre un "doctor" bun) succes
|
Re: Problema Amplificator - Protectie
Multumesc mult.
Deci o indrumare spre un doctor bun sau sa imi spuna cineva cam ce pret ar trebuii sa cer pe ea in starea in care este acum.... . |
Re: Problema Amplificator - Protectie
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:19. |
- Copyright 2026 4Tuning