Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 5 (https://forum.4tuning.ro/644-masina-mea-bmw-seria-5.html)
-   -   sal in legatura cu caii si centralina va rog (https://forum.4tuning.ro/644-masina-mea-bmw-seria-5/295872-sal-legatura-caii-centralina-rog.html)

popescu07marian 27-12-11 11:22

sal in legatura cu caii si centralina va rog
 
sal am un bmw 525d din 2006 ,masina are 120 kw si 163 cp as vrea sa ii mai dau ceva caii deja m-am interesat un pic ma costa 350euro in italia sa imi schimbe centralina si ajung la 192 cp ma intereseaza daca o sa afecteze ceva la motor dupa ceva timp ?!!multumesc mult si scuze de deranj.

SAX1987 27-12-11 11:25

Re: sal in legatura cu caii si centralina va rog
 
Ce-i aia centralina ?:shock:

popescu07marian 27-12-11 11:30

Re: sal in legatura cu caii si centralina va rog
 
centralina cica piesa asta ar trebiu schimbata ca sa poata sa ii dea caii mai multi sincer nu stiu cum se zice in alt fel aici in it asa se zice !daca stii si poti sa imi dai un sfat eu ascult!

bcoupe 28-12-11 00:52

Re: sal in legatura cu caii si centralina va rog
 
Prieten virtual, centralina e de la geamurile electrice boss, nu are legatura cu caii...
Cine ti-a zis ca trebuie schimbata centralina ca sa-ti dea caii in plus e clar, are scuter si ia pus geam de a castigat cinspe cai!

RIcKO 28-12-11 00:55

Re: sal in legatura cu caii si centralina va rog
 
Quote:

Originally Posted by bcoupe (Post 4797323)
Prieten virtual, centralina e de la geamurile electrice boss, nu are legatura cu caii...
Cine ti-a zis ca trebuie schimbata centralina ca sa-ti dea caii in plus e clar, are scuter si ia pus geam de a castigat cinspe cai!

Numai tu puteai zice asa ceva :):):):):)

Scricy HKS 28-12-11 02:19

Re: sal in legatura cu caii si centralina va rog
 
Quote:

Prieten virtual, centralina e de la geamurile electrice boss, nu are legatura cu caii...
Cine ti-a zis ca trebuie schimbata centralina ca sa-ti dea caii in plus e clar, are scuter si ia pus geam de a castigat cinspe cai!
sau calculatorul de injectie:lol:

lucian_bmw 28-12-11 02:32

Re: sal in legatura cu caii si centralina va rog
 
Quote:

Originally Posted by bcoupe (Post 4797323)
Prieten virtual, centralina e de la geamurile electrice boss, nu are legatura cu caii...
Cine ti-a zis ca trebuie schimbata centralina ca sa-ti dea caii in plus e clar, are scuter si ia pus geam de a castigat cinspe cai!

:lol::lol::lol: cum sa spui asa ceva ? :lol: centralina = ECU asa ii spun italienii

bikks 28-12-11 10:59

Re: sal in legatura cu caii si centralina va rog
 
Poate se refera la un power box !? Nu stiu zic si eu ca de centralina chiar nu am mai auzit :???:

Psihologul 28-12-11 13:30

Re: sal in legatura cu caii si centralina va rog
 
nu e nimic de ras daca asa se spune in italia,eu sunt in spania si spaniolii ii spun centralita la ecu , deci nu e nimic amuzant

SAX1987 28-12-11 13:51

Re: sal in legatura cu caii si centralina va rog
 
Da...dupa 2-3 ani afara am observat ca lumea uita sa vorbeste romaneste.. astea e partea comica .

13tsp 29-12-11 18:04

Re: sal in legatura cu caii si centralina va rog
 
Quote:

Originally Posted by SAX1987 (Post 4797871)
Da...dupa 2-3 ani afara am observat ca lumea uita sa vorbeste romaneste.. astea e partea comica .

Stai linistit, n-a uitat limba romana ca Florin Raducioiu, omul pur si simplu nu stie cum se spune la ECU in limba romana, la ei se foloseste centralina, ai fi vrut sa ghicioasca? Parca la noi s-ar zice ECU.

bcoupe 30-12-11 23:36

Re: sal in legatura cu caii si centralina va rog
 
la zHonda mea aici trebuie schimbata centralina(piesa) ca nu-mi functioneste gemurile elect...de asta am zis de centralina...de unde plm sa stiu eu ca centralina=ecu in limba lor acolo!!!

viorelandrei 02-01-12 00:15

Re: sal in legatura cu caii si centralina va rog
 
nu fi-ti atat de rautaciosi..probabil ca nu stia cum se zice sau la ei toti spun centralina la ecu...nu mai criticati,daca aveti sa ii spuneti ceva omului spunetii in privat.sper ca nu am deranjat pe nimeni. legat de ecu cu caii tai mai multi nu cred ca afecteaza nimic la motor ca multi au asa ceva,ii se scrie alta harta pe ecu...deci la un mers normal zice ca ai un consum si mai mic cu 0.5-1l/100km.numai bine!


All times are GMT +2. The time now is 20:04.

- Copyright 2024 4Tuning