Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia SuperNova-MSY (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/295192-dacia-supernova-msy.html)

marius-MSY 20-12-11 18:48

Dacia SuperNova-MSY
 
5 Attachment(s)
Este nou venita in ''familie'' facandu-i loc fratiorul mai mic (loganul) si sunt pe deplin multumit de ea..ca planuri pentru viitorul apropiat un set de jante 14'' si o finala sport..:)..Masina este fabricata in 2002,model rapsodie,si ca mici update-uri avand calculator de Logan resoftat+injectoare logan

sprite 20-12-11 19:01

Re: Dacia SuperNova-MSY
 
din ce in ce mai multe supernova :d

ingrijita masina.. eu as zice ceva mai low si iti sugerez stilul clean.. arata bine

marius-MSY 20-12-11 19:16

Re: Dacia SuperNova-MSY
 
este mai ''low'' fata de ultima poza aceea fiind facuta cand am cumparat-o.I-am taiat din arcuri o spira si jumatate cu gandul ca dupa ce ii voi intari amortizoarele sa mai renunt la inca o spira eventual sa scurtez amortizorul..cat despre barile clean pe supernova as zice ca ..nu prea e pe gustul meu :)

seru 20-12-11 19:19

Re: Dacia SuperNova-MSY
 
Classic imi place, mai putin oglinzile alea nu-s cam mari , si alea aplicate asa acolo pe luneta.. nu dau prea bine, parerea mea.

angorik 21-12-11 10:28

Re: Dacia SuperNova-MSY
 
frumusik masinutza imi place sa o pastrezi cat mai clean nu sa ii pui nu stiu ce panarame pe ea....vad ca ai oglinzi de solentza: sunt electrice?

marius-MSY 21-12-11 17:17

Re: Dacia SuperNova-MSY
 
nu..din pacate nu sunt electrice..ma gandesc si eu sa renunt la stickerele de pe luneta..daca la ele te refereai..cat despre marimea oglinzilor..cred ca sunt potrivite..nici prea mari nici prea mici..multumesc pentru aprecieri si o sa tin cont de parerile voastre.De ceva timp masina are o problema..o bataie pe spate dreapta la orice denivelare mai maricica.credeti ca poate fii din telescop?sau ce altceva ar putea fii?

R.Equinox 21-12-11 17:46

Re: Dacia SuperNova-MSY
 
1 Attachment(s)
Masina e super ingrijita...Sper sa mergi pe un "tuning curat"....ca e pacat de ea sa pui spoilere praguri pana in pamant etc....

Uite un mic VT..sper sa te ajute....;):arrow::arrow:

Bafta cu masinuta

sprite 21-12-11 19:34

Re: Dacia SuperNova-MSY
 
offtopic: salut , am si eu o intrebare se potriveste bordul de supernova + consola pe dacia 1310? bordul vad ca este ca cel al papucurilor diesel (asemanatoare) dar vreau sa stiu daca se potriveste consola pe dacia 1310 mersi

ontopic: frumos vt-ul equinox! :)

marius-MSY 21-12-11 20:08

Re: Dacia SuperNova-MSY
 
-multumesc equinox..sper sa ajung cat mai repede la ce mi-am propus..masina se pare ca in final va ramane la mine (aveam de gand sa o vand) si sa o fac aproximativ cum e acolo.mai intai sa o pun la punct cu amortizoarele,o toba sport si spre primavara cu fibra si ce mai e de facut :)
-sprite-nu stiu daca se potriveste dar daca vrei il pot masura sa iti faci o idee..

sprite 21-12-11 22:22

Re: Dacia SuperNova-MSY
 
Quote:

Originally Posted by marius-MSY (Post 4789379)
-multumesc equinox..sper sa ajung cat mai repede la ce mi-am propus..masina se pare ca in final va ramane la mine (aveam de gand sa o vand) si sa o fac aproximativ cum e acolo.mai intai sa o pun la punct cu amortizoarele,o toba sport si spre primavara cu fibra si ce mai e de facut :)
-sprite-nu stiu daca se potriveste dar daca vrei il pot masura sa iti faci o idee..

da , cand ai timp poti sa il masori sa imi fac o idee :-? , mersi mult

marius-MSY 31-12-11 12:57

Re: Dacia SuperNova-MSY
 
Are aproximativ 130 cm.imi cer scuze pentru intarziere :)

matheo66c 31-12-11 13:10

Re: Dacia SuperNova-MSY
 
Masina arata tipla din poze:)

Ce as modifica la masina asta?..hmmm
-as pune niste roti frumusele (nu mai mari de 15)
-as cobora masina putin.
-si as da stickerele jos:)

Simpla si eleganta.

Succes Marius,si sarbatori fericite iti doresc:)

sprite 31-12-11 16:20

Re: Dacia SuperNova-MSY
 
Quote:

Originally Posted by marius-MSY (Post 4802079)
Are aproximativ 130 cm.imi cer scuze pentru intarziere :)

mersi frumos :d , nu-i nicio problema , nici eu nu prea am mai dat pe aici sa vad daca mi-ai raspuns , luni o sa masor si ala la dacie sa vad daca se potriveste.

marius-MSY 31-12-11 17:09

Re: Dacia SuperNova-MSY
 
-Mateo-masina o poti vedea la vara la regionala si ai sa vezi ca e intradevar tipla :D si am de gand sa fac aceleasi lucruri propuse de tine.
-sprite-nu ai pentru ce..sper sa iti fie de folos

nurrof3n 07-01-12 03:38

Re: Dacia SuperNova-MSY
 
Frumoasa masina. Si injectoarele si soft-ul de logan isi spun cuvantul :D.Eu i-as face urmatoarele: Un Polish, Sticla de la far pare cam stearsa,rezolva si ai sa vezi ca o intinereste putin:) vopsit in culoarea masini bandourile si ce mai e. In rest tine-o cat mai originala. Stii cum imi place mie:)(JDM:D) Dupa cum ti-am mai zis. Sa o stapanesti sanatos si fara incidente.


All times are GMT +2. The time now is 13:01.

- Copyright 2024 4Tuning