Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Cum aflu proprietarul unei masini dupa nr de inmatriculare? (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/29142-aflu-proprietarul-masini-nr-inmatriculare.html)

Lao 14-12-06 21:35

Cum aflu proprietarul unei masini dupa nr de inmatriculare?
 
Salutare!

Daca ştie vreunul dintre voi cum aş putea afla proprietarul unei maşini doar plecând de la nr de înmatriculare i-aş rămâne recunoscător. Am pus ochii pe o maşină nemişcată de ceva vreme şi tare cred că l-aş ferici pe proprietar dacă aş da de el să i-o cumpăr.

DolusD 14-12-06 21:48

Re: Cum aflu proprietarul unei masini dupa nr de inmatriculare?
 
dak ai ceva pile la politzie potzi sa afli proprietaru usor ! bafta !

B-83-DAC 14-12-06 23:03

Re: Cum aflu proprietarul unei masini dupa nr de inmatriculare?
 
insista punand niste biletzele in geam la masina...sau vezi acolo unde e parcata daca e vreu moshulica sa il intrebi...ajuta mult astfel de persoane...dar cu adevarat du-te la un cap de creta pe care il sti sa se intereseze.

dmo.mihai 24-08-07 02:59

Re: Cum aflu proprietarul unei masini dupa nr de inmatriculare?
 
am trecut a 12-a .. in fine va zic asta ca sa aflati acum cat timp... eram intr`a 8-a ..umblam mereu pe la sala d net...nu aveam net acasa...stateam si cu baieti mai mari k mine si mai mici...intr`o zii vine un tov de`al unui prieten de`al meu si din vb in vb acesta i`a aratat un site unde bagai numarul d mashina si ti`o gasea prin satelit...am tinut minte ceva vreme acel site dar sincer acum as vrea sa`l mai stiu dar nu mi`l mai amintesc...v`am zis asta pt k poate unul dintre voi il stie...sper spunetzimi`l si mie dak stiti...bafta

TheMendacious 24-08-07 03:33

Re: Cum aflu proprietarul unei masini dupa nr de inmatriculare?
 
Quote:

Originally Posted by dmo.mihai (Post 1061939)
am trecut a 12-a .. in fine va zic asta ca sa aflati acum cat timp... eram intr`a 8-a ..umblam mereu pe la sala d net...nu aveam net acasa...stateam si cu baieti mai mari k mine si mai mici...intr`o zii vine un tov de`al unui prieten de`al meu si din vb in vb acesta i`a aratat un site unde bagai numarul d mashina si ti`o gasea prin satelit...am tinut minte ceva vreme acel site dar sincer acum as vrea sa`l mai stiu dar nu mi`l mai amintesc...v`am zis asta pt k poate unul dintre voi il stie...sper spunetzimi`l si mie dak stiti...bafta

:poke: :poke: :poke: :poke:

shantzu 24-08-07 09:36

Re: Cum aflu proprietarul unei masini dupa nr de inmatriculare?
 
Quote:

Originally Posted by dmo.mihai (Post 1061939)
am trecut a 12-a .. in fine va zic asta ca sa aflati acum cat timp... eram intr`a 8-a ..umblam mereu pe la sala d net...nu aveam net acasa...stateam si cu baieti mai mari k mine si mai mici...intr`o zii vine un tov de`al unui prieten de`al meu si din vb in vb acesta i`a aratat un site unde bagai numarul d mashina si ti`o gasea prin satelit...am tinut minte ceva vreme acel site dar sincer acum as vrea sa`l mai stiu dar nu mi`l mai amintesc...v`am zis asta pt k poate unul dintre voi il stie...sper spunetzimi`l si mie dak stiti...bafta

cred ca ala iti gasea masinile care dispuneau de urmarire prin satelit(sau cum se cheama) de la o anumita firma de paza/protectie :rolleyes2

tng 24-08-07 15:15

Re: Cum aflu proprietarul unei masini dupa nr de inmatriculare?
 
la politie poti afla.
desi nu cred ca iti pot da cei de acolo informatii asa pe degeaba, doar daca ai avut vreun "accident" sau ceva cu acea masina

poate daca ai vreo pila la politie ... :rolleyes2

Khalis 24-08-07 16:30

Re: Cum aflu proprietarul unei masini dupa nr de inmatriculare?
 
sunt de aceeashi parere cu cine a zis mai sus sa intrebi pe vreun moshulica sau vreo babutza care stau tot timpul pe geam shi nu le scapa nika din ce mishca.... :-P cu politzia e mai greu daca nu shtii pe nimeni acolo... fiindca e o informatzie confidentziala....

BMWfan 25-08-07 02:16

Re: Cum aflu proprietarul unei masini dupa nr de inmatriculare?
 
tot pe pile merge treaba si aici :)
ca si la mosi si la babe tot pile iti trebuie ca nici aia nu iti spun nimc decat decat daca esti din "secta" lor :)
uite site-ul:
www.gasestemasina.ro
:)

bodo 25-08-07 02:36

Re: Cum aflu proprietarul unei masini dupa nr de inmatriculare?
 
:)) nu merge site-ul :D

DACIA-Wrc 25-08-07 09:26

Re: Cum aflu proprietarul unei masini dupa nr de inmatriculare?
 
nici poveste.
eu cand am avut accidentul a 2-a zi (in prima zis nu l-am mai gasit pe ala) m-am dus la politie si am facut cerere sa-mi dea numarul si numele celui cu care am avut accidentul.
mi-au spus ca cam in 14 zile poate am un raspuns exact.
culmea taximetristul stia de mine dupa 16 ore de la accident.

BMWfan 25-08-07 10:30

Re: Cum aflu proprietarul unei masini dupa nr de inmatriculare?
 
Quote:

Originally Posted by c_bodo (Post 1063219)
:)) nu merge site-ul :D

cati or fi dat click pe el ? :))))

Mustang 25-08-07 11:32

Re: Cum aflu proprietarul unei masini dupa nr de inmatriculare?
 
Quote:

Originally Posted by dmo.mihai (Post 1061939)
am trecut a 12-a .. in fine va zic asta ca sa aflati acum cat timp... eram intr`a 8-a ..umblam mereu pe la sala d net...nu aveam net acasa...stateam si cu baieti mai mari k mine si mai mici...intr`o zii vine un tov de`al unui prieten de`al meu si din vb in vb acesta i`a aratat un site unde bagai numarul d mashina si ti`o gasea prin satelit...am tinut minte ceva vreme acel site dar sincer acum as vrea sa`l mai stiu dar nu mi`l mai amintesc...v`am zis asta pt k poate unul dintre voi il stie...sper spunetzimi`l si mie dak stiti...bafta

Vezi cum te exprimi ca iese o abureala idioata.
Omule, tu introduceai numarul de inmatriculare care era cautat in o baza de date disponibila pe internet. Nu prin satelit. Poate conexiunea era prin antena parabolica :lol: :lol: :lol: :lol:


All times are GMT +2. The time now is 13:43.

- Copyright 2026 4Tuning