Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   Acte bmw e36 austria (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/291226-acte-bmw-e36-austria.html)

byalex85yo 28-11-11 04:25

Acte bmw e36 austria
 
Imi poate spune cineva ce acte trebuie sa ai la o masina cu numere valabile de austria! Pentru caam un bmw e36 si am cartea si talonul Teill2 parca si imi tot spune un prieten ca am luat teapa cu ea ca ar mai trebui inca un talon sau ceva de genul! Va rog cine are idee daca ma poate ajuta!

Sparkle_81 28-11-11 06:10

Re: Acte bmw e36 austria
 
Daca il intrebai pe Goagle, te directiona aici si ai fi vazut poza asta si asta !


Voie buna !

byalex85yo 28-11-11 16:15

Re: Acte bmw e36 austria
 
Pai aia e problema ca m am uitat si eu pe site-ul asta , dar treaba e ca am fost sa o inmatriculez pe Bg si aia mi au zis la fel, fara TEILL1 nu pot sa mi inmatriculeze masina, am talonul ala galben si cartea.....

Sparkle_81 28-11-11 18:13

Re: Acte bmw e36 austria
 
M-ai departe nu mai stiu !

franz34sm 28-11-11 19:39

Re: Acte bmw e36 austria
 
eu sint din austria. si am si bmw. deci si eu tot talonu ala galben il am si cartea masinii. typenschein si zulassungsbescheinigung. in rest nu stiu ce ar trebui sa mai ai

Paculet 30-11-11 19:01

Re: Acte bmw e36 austria
 
Quote:

Originally Posted by franz34sm (Post 4746527)
eu sint din austria. si am si bmw. deci si eu tot talonu ala galben il am si cartea masinii. typenschein si zulassungsbescheinigung. in rest nu stiu ce ar trebui sa mai ai

salut mi-am cumparat de curand un e36 coupe din austria si am ca un fel de taloane 2 si o carte mai mare in rest nimic

franz34sm 30-11-11 20:15

Re: Acte bmw e36 austria
 
Quote:

Originally Posted by Paculet (Post 4750924)
salut mi-am cumparat de curand un e36 coupe din austria si am ca un fel de taloane 2 si o carte mai mare in rest nimic

da asa e . si eu doua taloane am de culoare galbena. si cartea de identitate a masinii de culoare alba. a mea e din 96 si am dat pe ea 2300. tu cit ai dat pe ea ?

byalex85yo 30-11-11 23:17

Re: Acte bmw e36 austria
 
e bine de voi ca le aveti!! e naspa de mine ca am doar unu si ala e fals....:cry::cry: si nu stiu ce sa fac ca ala nici nu mai raspunde la telefon.... abia maine ma duc sa i fac reclamatie la politie:twisted::twisted::twisted::evil:

Paculet 07-12-11 20:19

Re: Acte bmw e36 austria
 
Quote:

Originally Posted by franz34sm (Post 4751086)
da asa e . si eu doua taloane am de culoare galbena. si cartea de identitate a masinii de culoare alba. a mea e din 96 si am dat pe ea 2300. tu cit ai dat pe ea ?

am dat 600 e pe masina dar arata impecabil saptamana viitoare bulgaria scrie pe ea

franz34sm 07-12-11 20:38

Re: Acte bmw e36 austria
 
Quote:

Originally Posted by Paculet (Post 4765250)
am dat 600 e pe masina dar arata impecabil saptamana viitoare bulgaria scrie pe ea

foarte ieftin l-ai cumparat. mai ieftin nici ca se putea. si vrei s-o lasi inmatriculata pe bulgaria ? cit platesti asigurare pe an in bulgaria ? ca in romania am inteles ca-i in jur de 150 sau 200 de euro. daca asa ieftine sint masinile in bulgaria, atunci nu se merita luata din germania - clar.

Paculet 18-12-11 14:12

Re: Acte bmw e36 austria
 
Quote:

Originally Posted by franz34sm (Post 4765285)
foarte ieftin l-ai cumparat. mai ieftin nici ca se putea. si vrei s-o lasi inmatriculata pe bulgaria ? cit platesti asigurare pe an in bulgaria ? ca in romania am inteles ca-i in jur de 150 sau 200 de euro. daca asa ieftine sint masinile in bulgaria, atunci nu se merita luata din germania - clar.

cand m-am referit ca bulgaria scrie pe ea am vrut sa spun ca o inmatriculez pe bg ....masina e din austria adusa


All times are GMT +2. The time now is 06:48.

- Copyright 2026 4Tuning