![]() |
Accident , am nevoie de cateva sfaturi ??!!
Salut,
Astazi am avut un accident cu masina, am plecat de la semafor, strada sens unic, am intors capul putin in spate, si se pare ca am tras de volan, m-am urcat pe bordura si am intrat intr-un stalp, exact cu farul stang, aveam aprox 30 km/h, deci nu am avut viteza mare, Problema este ca mai eram cu cineva in masina, care a dat cu capul de parbriz si l-a spart, el nu a patit nimic, decat o mica vanataie in frunte. Acuma cineva mi-a spus ca exista sansa ca politia sa ma acuze de vatamare corporala, in urma sparturii din parbriz, Se poate sa se intample asta? pasagerul este fratemiu care nu are de gand sa depuna plangere. Masina am mutat-o pentru ca fiind singurul implicat m-am gandit ca intra la accidente usoare..... Am gresit cumva ? |
Re: Accident , am nevoie de cateva sfaturi ??!!
daca frate-tu nu va depune plangere, nu cred ca te va acuza politia de ceva. a avut nevoie de spitalizare fratele tau?
dar a venit politia la accident? L.E. : prin vara si eu am sarit cu masina in sant(fara pagube majore) ... m-am lovit la cap(zgariat, oricum curgea bulionu), dar nu am atins alte masini, eram singur pe drum. sunat la politie ... m-au intrebat daca sunt alte parti vatamate, victime sau ceva, le-am spus ca nu am atins pe nimeni, eu am ajuns in sant, nu sunt lovit rau, doar zgariat la cap. raspunsul lor a fost, citez: si ce vrei sa-ti facem noi? sa-ti scoatem noi masina din sant? scoate-ti masina si du-te! la ce ai sunat la noi? |
Re: Accident , am nevoie de cateva sfaturi ??!!
Nu a avut nevoie de spitalizare, nu a avut nici macar nevoie de vreun plasture, era ceva foarte putin vizibil, o umflatura, nu am chemat politia pt ca nu m-am ganidt ca este nevoie, stiam ca am 24h sa raportez
|
Re: Accident , am nevoie de cateva sfaturi ??!!
stai linistit atunci. nu se va intampla nimic
|
Re: Accident , am nevoie de cateva sfaturi ??!!
Ms pt raspunsuri, sper ca si ei (poliitistii) sa fie de aceeasi parere maine and o sa merg la constatari
|
Re: Accident , am nevoie de cateva sfaturi ??!!
Auzi, dar masina voastra nu era echipata cu centuri de siguranta? sau nu stiti cum se folosesc?
|
Re: Accident , am nevoie de cateva sfaturi ??!!
Dacă nu ai produs pagube domeniului public, n-ai de ce să mergi la poliţie!
Oricum, întâmplarea asta ar trebui să-ţi dea mult de gândit! Ai întors capul? Atunci pentru ce există oglinzile laterale sau retrovizoarea din interior? Ai uitat că tu ai în mâini, viaţa fratelui tău sau ce? Mulţi au permis, puţini sunt şoferi! Aşa cum a spus şi Animalutz... Voi aţi auzit de centura de siguranţă? Sau şi pe voi vă strânge? |
Re: Accident , am nevoie de cateva sfaturi ??!!
ce de ipocriti pe aici ..cinstitilooor:))
|
Re: Accident , am nevoie de cateva sfaturi ??!!
Pai, daca nu purtam centura, nu comentam, nu?! Ca nu e ca si cum primesti bonus pentru numarul de posturi ca la reincarcarea cartelei ... ;)
|
Re: Accident , am nevoie de cateva sfaturi ??!!
nu atecuza de vatamare corporala. parbrizul poti spune ca l-ai gasit spart in parcare sau ca l-ai spart tu cu pumnul de nervi. nu tre sa spui ca a dat fratele tau cu capul la accident. si chiar daca spui si el nu depune plangere atunci nu-s probleme. dar sa ceri dovada de reparatie si pt parbriz ca sa-l poti schimba.
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:06. |
- Copyright 2026 4Tuning