Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bazar AUTO - MASINI (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini.html)
-   -   Vand Audi A6 (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/290888-audi-a6.html)

Kahn 26-11-11 16:41

Audi A6
 
14 Attachment(s)
De vanzare Audi A6, an de fabricatie 09.2002, adusa personal in tara in octombrie 2008, inmatriculat tot in 2008. Masina a avut 2 proprietari, un neamt si pe tatal meu. Masina in prezent are 47.438 km. Cand a intrat in tara avea undeva la 40.000km. Stiu ca e greu de crezut, dar numarul mic de km reiese si din starea masinii (atat techinica cat si optica) dar sunt si dispus la orice test. Masina, de cand a intrat in tara mai mult a stat. Tatal meu avea si o alta masina, iar cu asta doar in weekend sau prin concedii a mers. Acum, ca vremurile sunt grele nu isi mai permite acest lucru.

Motorizare: 2400 cmc, V6, 170cp

Optiuni: cutie tiptronic (6+1, mod secvential), 6 airbag-uri (2 frontale, 2 laterale, 2 cortina), climatronic 2 zone, radio casetofon + card reader, proiectoare ceata, faruri cu lupa, abs, esp, 4 geamuri electrice, scaune cu reglaj electric, volan S-line imbracat in piele, etc

Masina se afla intr-o stare exceptionala, de cat timp se alfa in posesia tatalui meu nu a fost implicata in vreun accident rutier sau de orice alta natura, km sunt cat se poate de reali. Consumul nu e ceva de speriat. De expemplu, am fost anul trecut in turcia, iar consumul mediu a fost undeva la 9.7%

Pret: 8000e (negociabil). Masina a fost cumparata cu 13.600e, detin factura.

Contact:

0726.138.073
0735.333.202

scuzati calitatea pozelor si faptul ca masina nu e spalata

Kahn 22-02-12 22:25

Re: Audi A6
 
Pret de criza, 6000E

_anaconda_ 23-02-12 00:32

Re: Audi A6
 
Te rog sa imi explici si mie ceva ca nu inteleg.

In 04-2010 ai mai pus-o la vanzare si ai spus ca a fost luata la 44 000 km si ai mai facut 5000 km cu ea => ~ 50 000.
Acum spui ca a fost luata la 40 000 si ca ai mai facut ~ 5000 cu ea => 45 000. Deci in ultimul an si jumatate kilometrajul a scazut ? Plus ca in anuntul vechi spuneai acelasi lucru, ca ai fost anul trecut in Turcia si ai avut consum de 9.7%. Deci cum e pana la urma ? Varianta ca ai dat copy/paste la anuntul precedent pica, difera informatiile / formularea.

radu_moto 23-02-12 09:25

Re: Audi A6
 
Iti explic eu masina asta a facut aproximativ 11km/zi in Germania si 5km/zi in Romania (oricine poate face calculul e simplu). Oare crede cineva? :rolleyes2

http://www.***********/index.php?sec...924&order_by=p

Masina asta sub 350000 nu are voie sa aiba.
Eu am luat un logan nou in 2006 si am 220.000 km cu el, si nu am autostrazi ca nemtii.
INCREDIBIL.

Kahn 23-02-12 16:41

Re: Audi A6
 
In primul rand imi cer scuze daca a aparut vreo gresala prin anunt. Masina este a tatalui meu. Detin toate actele de cand a intrat in tara. Nu s-a umblat niciodata la kilometrej, cel putin de cand a intrat in tara. O dovada ar fi pozlele postate de mine. Masina nu cred ca a facut mai mult de 15km de atunci. Daca ar fi sa ne vedem acum, spre exemplu, tot acelasi nr de km il are (+10-15 km maxim). Va dati seama ca nu umblu cu laptopul dupa mine sa schimb km.

Putem merge absolut la orice reprezentanta sau service pt a verifica starea sau orice altceva va trece prin cap.

Masina a fost luata pt a fi folosita in concediu. Taicamiu are masina de munca, eu am masina mea (ca ai idee, eu am masina din 2007 luata de noua si am 115.000 km).

A fost o investitie f proasta, dar asta e. Intre timp am luat si un ford focus diesel cu care merge batranul, deoarece cei de la BRD, angajatorul tatalui meu a pus anumite restrictii in privinta masinilor companiei.

Deci, nu vreau sa tepuiesc pe nimeni, unii de pe aici ma cunosc si pot confirma ca nu am dezinformat.

Pentru absolut orice detaliu, ma puteti contacta la nr de tel afisat in primul post.

Kahn 30-07-12 12:05

Re: Audi A6
 
In continuare masina este de vanzare, ITP 2013, RCA(370 lei carpatica / 6 luni) decembrie 2012. Ireprosabila, in continuare:D

AB-04-ASS 03-10-12 10:58

Re: Audi A6
 
Ca sa inteleg exact... e motor V6 2.4 benzina de 170 CP?

Kahn 03-10-12 13:32

Re: Audi A6
 
Da, asa este

Kahn 28-10-12 08:25

Re: Audi A6
 
S-a dat, multumesc 4t pt gazduire!:D


All times are GMT +2. The time now is 11:11.

- Copyright 2026 4Tuning