![]() |
Sistem audio Hertz entry level
Salutare,
As dori si eu niste pareri daca se poate legate de urmatorul sistem. Masina in cauza este un Citroen C4 Coupe. Difuzoare componente de 16 cm dieci dsk165 fata si spate Amplificator Audison srx2 Subwoofer ebx 200 Antifonare dupa caz, si daca este necesar. Precizez ca nu am de gand sa schimb HeadUnitul stock, cel putin momentan. Multumesc anticipat, pentru opinii, precum si pt alte recomandari legate de alte sisteme. Am decis sa ma opresc la Hertz, pt ca am avut ocazia sa ascult si sa compar(atat cat imi permite urechea de necunoscator) cu alte sisteme(alpine,jbl,pioneer) , si mi s-a parut cel mai potrivit pt mine. |
Re: Sistem audio Hertz entry level
antifonare trebuie mai ales la usile fata care sunt o problema.
esti deschis si la alte firme? gen Focal?? |
Re: Sistem audio Hertz entry level
Sunt deschis si la alte propuneri,idei etc...
Dar ma intereseaza in special parerea voastra despre sistemul acesta, raport calitate/pret. Sunt rookie rookie cand vine vb de sound..:oops: |
Re: Sistem audio Hertz entry level
hertzul suna bine si raportul calitate pret e ok.
ideia e ca pt cea mai buna optimizare ar fi bine de stiut un buget. sunt o groaza de lucruri pe langa cele scrise de tine. |
Re: Sistem audio Hertz entry level
Bugetul ar fi de 7-800EUR fara HU. Pentru cel de la Hertz m-as incadra cat de cat.
|
Re: Sistem audio Hertz entry level
salut , cine mai imi poate face azi maine un C4 cu un hsk130 srx3 sau lrx 4 antifonare in Bucuresti ? ( 29-30 dec Bucuresti ca dupa aia plec din oras )
|
Re: Sistem audio Hertz entry level
sau ar fi mai potrivit un Power FP 4.75 cu K2 Power 130kp de la Focal ? tot asa daca sunt pe 29-30 dec
|
Re: Sistem audio Hertz entry level
NU stiu cum pui tu boxe de 16 pe fata, caci nu prea incap! Ele sunt de 13!
Ce vreau sa spun este ca masina este EXTREM de prost facuta pt tuning audio! Adica zgrangane din toate unghiurile.. Cel putin polita aia de pe spate vibreaza la greu.. Daca vrei sa faci o treaba cum trebuie, i-ati o polita de pal, pune niste boxe ovale 9x6 - eu m-as opri la JBL, i-ati unele pe 13 pe fata - ce vrei tu - oricum, sunt acoperite de tweeter-ele din bord... Si schimba HU-ul ala de 2 bani.... Cand da un pic caldura, o sa dau fetele de usi jos, sa la acopar cu folie de parchet, sa nu mai aud toate surubelele :( ... In portbagaj folie de la mama ei, aia cu multe zerouri la coada :( ... Daca ti-ai ales un C4 coupe pt tuning audio de calitate, ai gresit masina! Eu iti recomand sa nu te arunci cu multi bani, ca nu o sa reusesti sa faci mai nimic! In locul tau as lua JBL pe spate, orice mai de firma pe fata si sitemul ala de 2 woofere Magnat in cutie transparenta cu neon! Un amplificator si gata... Aaaa, si HU-ul neaparat!!!!!!!! Eu personal am un DLS pe spate de 30', fara condensator, cu un amplif Xtreme! Multumit de bass, dar dezamagit de masina ( la sonorizare :P ) .. La anul ii iau HU si incerc sa izolez masina :( |
Re: Sistem audio Hertz entry level
@AdrianC4 orice masina sa face daca ai rabdare, pasiune si bani.
|
Re: Sistem audio Hertz entry level
Quote:
Masina numita C4 este o masina FOARTE prietenoasa la capitolul sunet, atat ca trebuie pregatita!, in fata cu mici adaptari intra difuzoare de 16,5 cm LEJER! usile sunt ok ca si structura si relativ usor de lucrat la ele, dar fata de usa intr-adevar trebuie rigidizata cu un starat de antifonaj sau cu niste fibra de sticla! Recomand un strat de Dynamat Extreme\Stinger Expert RoadKill\Caliber acoperite de un strat de Brax Xvibration. in rest masina e super ok, si are si cateva alte avantaje, care daca instalatorul stie ce face (si sunt convins ca si Relu si Alex stiu) le va folosi foarte bine! |
| All times are GMT +2. The time now is 18:28. |
- Copyright 2026 4Tuning