Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Oradea (https://forum.4tuning.ro/86-oradea.html)
-   -   Spalatorii auto in Oradea (https://forum.4tuning.ro/86-oradea/290013-spalatorii-auto-oradea.html)

sebi_pop 22-11-11 00:32

Spalatorii auto in Oradea
 
Pe unde va spalati masina?

Sunt o gramada de spalatorii auto prin Oradea dar la multe din ele serviciile oferite sunt de foarte proasta calitate. De la produsele de curatare folosite pana la personalul angajat (8 clase cel mult:twisted:).

Ar fi interesant un clasament al spalatoriilor care ofera servicii de calitate, si aici ma refer la produse de calitate (sampon, ceara, etc) si personal instruit care sa nu foloseasca pentru stergerea masinii carpe murdare, incarcate de particule de praf care iti zgaraie vopseaua, etc :evil: . De asemenea va rog sa precizati si tarifele spalatoriilor pe care le prezentati.


De asemenea daca stiti si spalatorii auto care functioneaza non -stop va rog sa postati. Se mai intampla cateodata sa fiu nevoit sa spal masina seara tarziu sau duminica. Eu nu o stiu decat pe cea de pe Iuliu Maniu. Nu pot sa zic ca sunt foarte multumit de servicii si de personalul angajat dar e ok, mai ales ca e singura non stop pe care o stiu. Tarifele 11 lei exterior + 3 lei ceara + 5 lei interior

szoke_sz 22-11-11 01:30

Re: Spalatorii auto in Oradea
 
Quote:

Originally Posted by sebi_pop (Post 4731717)
Pe unde va spalati masina?

Sunt o gramada de spalatorii auto prin Oradea dar la multe din ele serviciile oferite sunt de foarte proasta calitate. De la produsele de curatare folosite pana la personalul angajat (8 clase cel mult:twisted:).

Ar fi interesant un clasament al spalatoriilor care ofera servicii de calitate, si aici ma refer la produse de calitate (sampon, ceara, etc) si personal instruit care sa nu foloseasca pentru stergerea masinii carpe murdare, incarcate de particule de praf care iti zgaraie vopseaua, etc :evil: . De asemenea va rog sa precizati si tarifele spalatoriilor pe care le prezentati.


De asemenea daca stiti si spalatorii auto care functioneaza non -stop va rog sa postati. Se mai intampla cateodata sa fiu nevoit sa spal masina seara tarziu sau duminica. Eu nu o stiu decat pe cea de pe Iuliu Maniu. Nu pot sa zic ca sunt foarte multumit de servicii si de personalul angajat dar e ok, mai ales ca e singura non stop pe care o stiu. Tarifele 11 lei exterior + 3 lei ceara + 5 lei interior


pe cantemir, dupa peta pe stanga este una non stop.

Flow_Flexatu 22-11-11 21:03

Re: Spalatorii auto in Oradea
 
eu prefer spalatoriile de la omv si petrom'' cum se da ceara la ei nu o da nimeni..sa zicem un - poate la interior...dar in rest nota 10';)

sebi_pop 25-11-11 11:32

Re: Spalatorii auto in Oradea
 
Te referi la spalatoriile automate de la OMV? Cele cu perii rotative?

Din cate am auzit nu sunt prea bune fiindca zgaraie masina, si te poti alege cu antena sau oglinzi rupte. Eu nu am incercat niciodata sa merg la ei.

Cum se aplica la ei ceara?

crayzi_b0y 30-11-11 19:48

Re: Spalatorii auto in Oradea
 
Va recomand spalatoria de langa pizzeria Giganti, (nu cea de langa Dorbob).Sunt un client de al lor de cca 3 luni, pana atunci am incercat multe spalatorii din oras, pot sa zic toate.Cautati-l pe baiatul Ionel si eu cred ca veti fi si voi multumiti.
Va mai pot recomanda eventual spalatoria de langa pizzeria Zulu, am fost multumit si acolo pe procent de 90%.
Ce am scris mai sus e doar parerea mea personala.
Drumuri bune si spalat bun va doresc tuturor!

Flow_Flexatu 30-11-11 19:50

Re: Spalatorii auto in Oradea
 
Quote:

Originally Posted by sebi_pop (Post 4739229)
Te referi la spalatoriile automate de la OMV? Cele cu perii rotative?

Din cate am auzit nu sunt prea bune fiindca zgaraie masina, si te poti alege cu antena sau oglinzi rupte. Eu nu am incercat niciodata sa merg la ei.

Cum se aplica la ei ceara?

nu zgaraie nimic,nu rupe nimic..de 2 ani tot acolo o spal..nu-i stres;)

sebi_pop 02-12-11 12:30

Re: Spalatorii auto in Oradea
 
Quote:

Originally Posted by crayzi_b0y (Post 4750894)
Va recomand spalatoria de langa pizzeria Giganti, (nu cea de langa Dorbob).Sunt un client de al lor de cca 3 luni, pana atunci am incercat multe spalatorii din oras, pot sa zic toate.Cautati-l pe baiatul Ionel si eu cred ca veti fi si voi multumiti.!

Nu stiu unde e pizzeria Giganti:rolleyes2. Pe ce strada e? Poate incerc si eu spalatoria aia. Nu stii adca aare program si duminica?

HoricutzWSR 02-12-11 13:31

Re: Spalatorii auto in Oradea
 
de la Colors (Bd.Dacia), spre podu de pontoane, treci de prima intersectie si pe dreapta dupa ceva depozit de materiale de constructie :D

sebi_pop 02-12-11 19:26

Re: Spalatorii auto in Oradea
 
Mersi de indicatii. Am trecut azi pe acolo dar din pacate nu am avut timp sa mai stau sa spal masina. Data viitoare :cry:

Am vazut ca au program zilnic pana la ora 20 si Duminica pana pe la 16-17 au zis ei. Tarifele sunt mici, 10 lei exteriorul + ceara gratuit, sau 18 lei interior-exterior. Este buna ceara pe care o folosesc?

crayzi_b0y 04-12-11 22:18

Re: Spalatorii auto in Oradea
 
masina mea arata bine, dupa ce o spal la ei.nu am mai avut reclamatii, daca nu mi-ar fi placut, nu m-as mai fi dus.......deoarece avem de unde alege ca sunt destule spalatorii mai mult sau mai putin bune....
Succes la spalat!

daflyer_oradea 05-12-11 08:31

Re: Spalatorii auto in Oradea
 
suntem multi de pe forum si dintre cunoscuti care spalam acolo...se poate spala cu incredere, spala bine raportat la pret

crayzi_b0y 06-12-11 15:35

Re: Spalatorii auto in Oradea
 
cum zicea colegul de mai sus, raportul pret/calitate este unul bun!

Phonyx 15-06-13 22:14

Re: Spalatorii auto in Oradea
 
Unde as putea gasi in Oradea o spalatorie unde sa pot plati cu cardul,asta e politica firmei.Am intrebat in lotus si nu au,si in alte cateva.


All times are GMT +2. The time now is 17:06.

- Copyright 2024 4Tuning