Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   escortul meu din 84***ce ziceti (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/28841-escortul-meu-84-ziceti.html)

madicioco 09-12-06 20:27

escortul meu din 84***ce ziceti
 
7 Attachment(s)
astai fordu meu facut de mine de la zero

Mert 190 09-12-06 21:01

Re: escortul meu din 84***ce ziceti
 
ce motor ai pe el? ai modificat ceva sub capota?

madicioco 09-12-06 21:07

Re: escortul meu din 84***ce ziceti
 
motorul e 1,6 a fost injectie dar cand am cumparato mi a luat ala injectia si mi a pus carburator oricum fuge si asa

Mert 190 09-12-06 21:15

Re: escortul meu din 84***ce ziceti
 
am avut unul decapotabil motor xr3 fugea de o lua naiba dar s-aterminat rau cun ea
am dat-o la o prietena sa mearga cu ea si femeile
aveam nevoie de alt motor si ansamblu fata

madicioco 10-12-06 09:24

Re: escortul meu din 84***ce ziceti
 
pacat de el ,stiuca fuge tare am mers si eu cu unul ,altadata sa nu mai dai masina pe mana la femei ,si eu sunt patit dar nu chiar asa cu corpu de fata si bine cu alta masina <<olcit>>

ar 79 dix 10-12-06 10:42

Re: escortul meu din 84***ce ziceti
 
misto fardu!
am si eu unu tot din 84, dar e diesel!Potzi sa il vezi la "carutza mea" tot la ford.Si eu lam facut de la 0, dar iam schimbat fatza.
poate acuma il schimb cu totu ca am gasit un xr3i din 90 la bani putzini.
pragurile le-ai facut tu sa sant alea originale de la ford. de cand caut praguri dinalea si eu si nu gasesc niciunde.
-bafta cu masina

madicioco 10-12-06 10:49

Re: escortul meu din 84***ce ziceti
 
pragurile sunt ale lui originale dar cred ca poti vorbi cu unu care lucreaza cu fibra de sticla ca se pot face si merci pt apreciere


All times are GMT +2. The time now is 23:02.

- Copyright 2026 4Tuning