Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   need help (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/28798-need-help.html)

ar03mey 09-12-06 03:03

need help
 
Am si eu un rm si vreu sa il pun la punct !!! Nu stiu cu ce sa ma apuc si ce sa fac,caroseria este in stare pecfecta fara rugina,dar as vrea sa-i dau un verde perlat,in afara de asta vreau spoilare jenti etc poate chiar si un motor de alfa 33 k am auzit k se poate pune , dar totul sa fie pana in 2500euro doar de atat dispun. Sunt din ar,unde as putea sa mi-l fac ?
Multumiri anticipate

Laure2fast 09-12-06 08:35

Re: need help
 
Quote:

Originally Posted by ar03mey (Post 653701)
Am si eu un rm si vreu sa il pun la punct !!! Nu stiu cu ce sa ma apuc si ce sa fac,caroseria este in stare pecfecta fara rugina,dar as vrea sa-i dau un verde perlat,in afara de asta vreau spoilare jenti etc poate chiar si un motor de alfa 33 k am auzit k se poate pune , dar totul sa fie pana in 2500euro doar de atat dispun. Sunt din ar,unde as putea sa mi-l fac ?
Multumiri anticipate

uite un link cu un site unde poti sa comanzi spoilere si iti trimite baiatu la arad..eu am comandat si sunt multumit de spoiler ;) www.fybercarstyling.lx.ro

ar03mey 09-12-06 22:09

Re: need help
 
mersi pt site ! dak puteti si aveti 2 min sa-mi mai spuneti si mie cate ceva v-as fi recunoscator .

e_Max 14-12-06 22:14

Re: need help
 
pai de facut fatzil acasa asta daca te pricepi cat de cat si in legatura cu spoilere praguri si altele fa o comanda la fibrocom sau da o fuga pana in craiova motor sigur gasesti in arad ca acolo sunt smecheri multzi:))

cata_shumy 15-12-06 15:00

Re: need help
 
sau poate gasesti pe cineva care lucreaza cu fibra de carbon si il faci ce fel vrei tu....sau aici http://www.prostreet-tuning.com/ potzi face comanda:lol:

ar03mey 15-12-06 15:40

Re: need help
 
Baieti va sunt recunoscator pt tot pana acum dar am doar 17 si in feb fac 18 si ma apuc de masina nu prea stiu mare lucru dar vreau sa invat cat de multe !!!
La motor ce as putea sa fac sau cu ce motor sa-l inlocuiesc ? de smecheri ce va pot spune ... nu prea cunosc , dar vreu sa ma cunoasca ei cand ma voi plimba cu masina !!!;) ;)

cata_shumy 15-12-06 15:57

Re: need help
 
dak te uiti la mine tot 17 ani am :(...si eu fac in vara 18 ani si tot la fel m-am gandit la un oltcit...si deocamdata ma documentez...dupa care urmeaza tuning-ul :)...bafta in continuare :lol:

e_Max 15-12-06 20:37

Re: need help
 
pai ce sa va zic bafta la amandoi sii in legatura cu ar03mey la motor nu stiu de care ai de 1.1 sau de 1.3 dar cel mai bine ori il comprimi adica pui pe set motor de 1.3 chiulasele de pe 1.1 ori ii pui turbo acum alegerea ta sau daca te tzine buzinaru il schimbi

vali-tgm 15-12-06 20:52

Re: need help
 
cu turbo luati-o mai usor ca pana una alta nu oricine stie sa puna. ca nu de aia is doar 3-4 oltcituri turbo in tara. comprimatul mai merge. in rest....filtru tobe un carb sau doua de alfa 33.

cata_shumy 15-12-06 20:55

Re: need help
 
si nu isi permite oricine sa mearga cu un oltcit care consuma 20-30% in fiecare zi nu? :lol:

OltcitPower 15-12-06 21:00

Re: need help
 
Quote:

Originally Posted by ar03mey (Post 661968)
Baieti va sunt recunoscator pt tot pana acum dar am doar 17 si in feb fac 18 si ma apuc de masina nu prea stiu mare lucru dar vreau sa invat cat de multe !!!
La motor ce as putea sa fac sau cu ce motor sa-l inlocuiesc ? de smecheri ce va pot spune ... nu prea cunosc , dar vreu sa ma cunoasca ei cand ma voi plimba cu masina !!!;) ;)

aradeanule....
intra pe forumul oltcit...vei gasi acolo raspunsul la aproape toate intrebarile tale, toate curiozitatile tale...
vezi ca in Arad e o comunitate tare prietenoasa de oltcitisti...;)

vali-tgm 15-12-06 21:02

Re: need help
 
aaa si inca ceva.... cu faza cu 17 ani :P. oficial zic si eu prima data pe forum ca si eu am 17 ani :D. desi nu am zis sa ma ia lumea la misto

e_Max 15-12-06 22:14

Re: need help
 
pai de ce sa va ia ma lumea la misto
bine atzi venit

cata_shumy 15-12-06 22:36

Re: need help
 
eeee cam are dreptate vali...vad ca avem 17 ani..ce zic astia sunt copii :( cu toate ca eu de exemplu de la 15 ani citesc pe forumurile astea :)...On TOPIC : ar03mey te-ai hotarat cam ce iti place? :)

Magos 16-12-06 07:41

Re: need help
 
...carburile dublu corp... dar eu nu vad motiv sa pui doua.. poate doar unu , ca si asa da destula putere cat sa iti iei zborul.. :P si cum a spus si vali... filtru.. tobe sport ... si nu stii cand te-ai trezit cu si mai multa putere sub capota..!! ... cat despre consum.. No commenT!! :D


All times are GMT +2. The time now is 12:16.

- Copyright 2024 4Tuning