Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/287968-masina-mea-vectra-tm-14-xog.html)

4tuni 11-11-11 21:13

Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog
 
8 Attachment(s)
de curand mi-am cumparat si eu un vectra a din 95 cu motor de 1800
are geamuri electrice dar numai pe fata....pe spate sant la manivela...
oglinzi electrice,trapa electrica pe doua pozitii,airbag stanga dreapta,abs,etc
masina la anii ei mi se pare destul de ok..
de cand o am nu am reusit decat sa-i pun folie si sa-i inegresc putin stopurile si semnalizarile...
as vrea sa-i fac cateva modificari sa nu arate chiar ca una stock...
astept si parerile voastre bune sau rele,,,,pentru mine sant bine venite,,,
va salut pe toti cu respect...
si cateva poze cu masina...

cristi_turbo 11-11-11 21:59

Re: masina mea..vectra a,,,tm 14 xog
 
arata bine jucaria si cred ca ar da bine niste jante si o tranteala.bafta

GJ 64 GAB 12-11-11 13:03

Re: masina mea..vectra a,,,tm 14 xog
 
Maşina se vede că e īntreţinută , i-ar trebui o suspensie , un set de jante şi cam atāt īn mare parte!
Multă baftă şi mult succes!

4tuni 12-11-11 14:02

Quote:

Originally Posted by GJ 64 GAB (Post 4708937)
Maşina se vede că e īntreţinută , i-ar trebui o suspensie , un set de jante şi cam atāt īn mare parte!
Multă baftă şi mult succes!

multumesc frumos gabi pentru apreciere si sfat...
astea doua lucruri o sa urmeze in curand...
o sa revin cu poze

Quote:

Originally Posted by cristi_turbo (Post 4707972)
arata bine jucaria si cred ca ar da bine niste jante si o tranteala.bafta

mersi fain cristi...sper ca incet incet sa o aranjez cat de cat....hai ne vefem intr-o seara la stadion ,,,vi si tu cu jucaria ta,,,

iviTe 12-11-11 15:19

Re: masina mea..vectra a,,,tm 14 xog
 
frumoasa masina :D arata bine daca mai ii pui si ce ai vb cu mine pe prv e foarte bine! :twisted:

4tuni 12-11-11 19:17

Re: masina mea..vectra a,,,tm 14 xog
 
Quote:

Originally Posted by iviTe (Post 4709155)
frumoasa masina :D arata bine daca mai ii pui si ce ai vb cu mine pe prv e foarte bine! :twisted:

da man trebe ca uite cum arata de naspa...stai linistit ca rezolvam,,,nu e problema

4tuni 14-11-11 10:02

Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog
 
2 Attachment(s)
fratele meu imi mai repara una alta pe la masina...

mytzu0789 14-11-11 21:23

Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog
 
Ma bucur sa vad ca mai sunt si alti pasionati de "vectre" .... ca si asa suntem cam putini.

parerea mea ar fi sa o ti cat mai stock, pt ca masina arata destul de bine,se vede ca a fost intretinuta.

Ca sfat: inegrit faruri pe interior,o suspensie cat sa o tranteasca ceva la pamant,niste jante,o grila fara semn, si asta va schimba cu mult aspectul masini, pastreaz-o ca pe o masina clasica,dar cu tenta sportiva.... . multa bafta in continuare.

4tuni 14-11-11 21:39

Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog
 
Quote:

Originally Posted by mytzu0789 (Post 4714832)
Ma bucur sa vad ca mai sunt si alti pasionati de "vectre" .... ca si asa suntem cam putini.

parerea mea ar fi sa o ti cat mai stock, pt ca masina arata destul de bine,se vede ca a fost intretinuta.

Ca sfat: inegrit faruri pe interior,o suspensie cat sa o tranteasca ceva la pamant,niste jante,o grila fara semn, si asta va schimba cu mult aspectul masini, pastreaz-o ca pe o masina clasica,dar cu tenta sportiva.... . multa bafta in continuare.

myta iti multumesc frumos pentru aprecieri si pentru sfaturi

jemis90 15-11-11 03:44

Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog
 
Aceeasi parere ca si cei de mai sus o am si eu>masina asta nu "serveste" stilul NFS...

Arata bine, au loc ceva modificari clean..si cam atat. Pe partea tehnica s-ar putea regasi multe artificii sub capota (c20xe,c20let ..) bani sa fie.

Pe partea de jante, incearca sa impresionezi prin calitate si nu prin "inch" ..ma refer sa nu trantesti niste jante de "taxi"...;)
Multa bafta!

4tuni 15-11-11 09:20

Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog
 
Quote:

Originally Posted by jemis90 (Post 4715283)
Aceeasi parere ca si cei de mai sus o am si eu>masina asta nu "serveste" stilul NFS...

Arata bine, au loc ceva modificari clean..si cam atat. Pe partea tehnica s-ar putea regasi multe artificii sub capota (c20xe,c20let ..) bani sa fie.

Pe partea de jante, incearca sa impresionezi prin calitate si nu prin "inch" ..ma refer sa nu trantesti niste jante de "taxi"...;)
Multa bafta!

mersi fain jemis pentru aprecieri si pentru incurajare...numai bine..si spor si tie in proiecte

alextm69 17-11-11 10:48

Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog
 
o masina foarte ingrijita. Sa ai parte de cati mai multi km fara incidente. Ca si sfaturi ti le-au dat deja colegii nostri de pe forum. keep a clean look :D

4tuni 17-11-11 10:52

Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog
 
Quote:

Originally Posted by alextm69 (Post 4720383)
o masina foarte ingrijita. Sa ai parte de cati mai multi km fara incidente. Ca si sfaturi ti le-au dat deja colegii nostri de pe forum. keep a clean look :D

mii de multumiri domnul alex...hai odata cu vectruta ta pe la un suc sa mai vorbim...

DJBOSS 29-09-12 23:25

Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog
 
Arata forte bine masina,ceva nouati ? Si eu detin o vectra a 1.6 x16sz de 94 foarte multumit ,intretinere foarte mica,aproape la fel ca la dacie.
Bafta in ceea ce ti-ai propus in continuare cu masina.

4tuni 11-01-14 10:15

Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog
 
la multi ani


All times are GMT +2. The time now is 02:30.

- Copyright 2024 4Tuning