Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   ajutor evacuare (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/287950-ajutor-evacuare.html)

fytzosu 11-11-11 18:43

ajutor evacuare
 
am si eu o problema in legatura cu evacuare de 2.0,de curand mi-am pus un motor m52b20 s3 din 98 si nu stiu dak evacuare de la cel non vanos se potriveste,ma refer la sonda lambda,k asta non vanos are 1 si celalalt am inteles k ar avea 2...

the_rifle 13-11-11 02:14

Re: ajutor evacuare
 
De mers merge sigur ca e vanos ca e non-vanos... In cel mai rau caz merge putin modificata. Daca are gaura in plus pt sonda lambda se baga un surub pe acelasi filet. Daca are prea putine gauri se da o gaura , sudezi o piulita deasupra gaurii si infiletezi sonda lambda acolo...

Florian328 13-11-11 13:58

Re: ajutor evacuare
 
am inteles,ms
se poate inchide


All times are GMT +2. The time now is 14:42.

- Copyright 2026 4Tuning