Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - DNG (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/287622-e36-dng.html)

Joltanu` 09-11-11 21:23

E36 - DNG
 
7 Attachment(s)
Salutare tuturor!
Masina in cauza este un 318is M44 din 09.1996 pe care am cautat-o vreo 3-4 luni fiind multe pretentii (dotari, an, tablarie, m-pachet etc.). A avut multe probleme pe care incet-incet le-am rezolvat, dar bucuria cea mare fiind tabla galvanizata, drept dovada: o zgarietura foarte adanca pe aripa spate care timp de un an si ceva nu a ruginit deloc:D.

Principalele dotari sunt pachetul M, interior recaro cu cusaturi in culoarea caroseriei, plafon M, clima digitala, sistemul audio (8 difuzoare+amplificator original)...

Acum 1 an arata cam asa:

M-am apucat de curatenie, de inmatriculat si de completat bara care a fost schimbata de la o lovitura mai veche, iar asta noua a ramas fara bandouri si lip in bucuresti
Apropo, numarul nu vine de la "dolce & gabbana":-)

Maniak22 09-11-11 21:39

Re: E 36 DNG
 
Are potential. De unde ai luat bara "noua"? Bafta cu ea

Joltanu` 09-11-11 21:41

Re: E 36 DNG
 
13 Attachment(s)
Am reusit sa cumpar niste jante Alutec 8J cu 9,5J si ET 35 din doua bucati, oglinzi m, faruri cu lupa (cred ca e al treilea set pt. ca toate aveau cate ceva rupt) ,parbriz , toba ,cotiera si alte maruntisuri.
Dupa cateva luni am facut un pas important, am demontat masina si am dus-o la vopsit

RIcKO 09-11-11 22:10

Re: E 36 DNG
 
Esti pe drumul cel bun , bafta in continuare , imi plac jantele , spor !!!

Joltanu` 09-11-11 22:25

Re: E 36 DNG
 
28 Attachment(s)
Dupa vopsit au venit problemele, dupa multe clipsuri si alte plasticuri cumparate am inceput remontatul pe masina ceea ce a durat de vreo 4-5 ori mai mult decat demontatul:D. In final, sunt destul de mutumit de rezultat. Intretimp am cumparat si o suspensie reglabila si am retapitat scaunul soferului.
Ultimele poze reflecta starea actuala a masinii, unde am mai adaugat chei diamant cu alarma, stopuri m, subwoofer si statie Mac, am scos sticlele din faruri iar pe partea cu faza scurta am vopsit cromul cu negru mat, apoi am instalat angel eyes CCFL. Sigur am mai uitat cate ceva dar majoritatea se vad in poze.
Am investit multi bani si timp in aceasta masina dar nu regret nici un leu sau vreo secunda.
In aceasta iarna sper sa pot reface jantele cum trebuie si sa schimb cauciucurile de tractor, in acest fel o voi putea cobora mai mult.

Joltanu` 09-11-11 22:28

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4703371)
Are potential. De unde ai luat bara "noua"? Bafta cu ea

Multumesc.
Bara a fost cumparata inainte sa achizitionez masina, presupun ca din Bucuresti:rolleyes2

Joltanu` 09-11-11 22:30

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4703449)
Esti pe drumul cel bun , bafta in continuare , imi plac jantele , spor !!!

Multumesc mult, apropo de jante, breytonurile sunt si visul meu:D

02PSR 09-11-11 22:30

Re: E 36 DNG
 
ce sa mai zic...e blana masina :) te stiu dar tu nu ma sti :D

RIcKO 09-11-11 22:30

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 4703488)
Multumesc mult, apropo de jante, breytonurile sunt si visul meu:D

Al cui nu e ???:))))))

danielsun23 10-11-11 10:01

Re: E 36 DNG
 
Alta masina frumoasa ! Big Like !

Wilgax 10-11-11 13:36

Re: E 36 DNG
 
Sa o stapanesti sanatos.Se prezinta foarte bine!Asteptam in continuare acareturi de calitate si de bun gust!So.....keep up the good work!

02PSR 10-11-11 22:31

Re: E 36 DNG
 
apropo , celalat e36 rosu....44 fly parca era ...pe unde mai e ?

Joltanu` 10-11-11 23:00

Re: E 36 DNG
 
Multumesc frumos de aprecieri.
Fly-ul a trecut prin 3-4 ,,maini'' in Brasov si a ajuns prin Prahova daca nu ma insel, oricum peste vreo o luna era deja varza:sad:

Joltanu` 14-11-11 13:39

Re: E 36 DNG
 
2 Attachment(s)
Am uitat pozele cu interiorul, trebuie sa retapitez volanul si sa iau o alta nuca.

Sparkle_81 14-11-11 14:11

Re: E 36 DNG
 
Imi place ! Incearca niste semnale fumurii pe fata si display-ul la cd - trece-l pe rosu !


Voie buna !


All times are GMT +2. The time now is 20:08.

- Copyright 2026 4Tuning