![]() |
cat pletesc vama la o masina achizitionata din germania???
vreau sa imi iau o masina din germania...euro3..si m-ar interesa cat platesc vama si cat ma mai costa toate taxele ca sa o inscriu la noi in tara...
|
Re: cat pletesc vama la o masina achizitionata din germania???
pai depinde de capacitatea cilindrica etc.
|
Re: cat pletesc vama la o masina achizitionata din germania???
VW Golf 1.9 TDI...atat stiu deocamdata desprea masina...:(
|
Re: cat pletesc vama la o masina achizitionata din germania???
era un site in care spunea ceva de taxe , din cate stiu eu de la 1 ianuarie , va fi o taxa de prima inmatriculare , nu va mai exista vama
|
Re: cat pletesc vama la o masina achizitionata din germania???
http://www.vamamasini.ro şi ai in dreapta Download pentru programul de calcul al taxelor vamale.
|
Re: cat pletesc vama la o masina achizitionata din germania???
mc baieti...e chiar bun programul asta:D
|
Re: cat pletesc vama la o masina achizitionata din germania???
de la 1 ianuarie 2007 nu se mai plateshte vama dar totushi tre sa plateshti un TVA in functzie de cmc.
|
Re: cat pletesc vama la o masina achizitionata din germania???
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:43. |
- Copyright 2026 4Tuning