Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Consiliere achizitie auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto.html)
-   -   cat pletesc vama la o masina achizitionata din germania??? (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto/28694-pletesc-vama-masina-achizitionata-germania.html)

ct-13-SHP 07-12-06 14:08

cat pletesc vama la o masina achizitionata din germania???
 
vreau sa imi iau o masina din germania...euro3..si m-ar interesa cat platesc vama si cat ma mai costa toate taxele ca sa o inscriu la noi in tara...

Cosmin255 07-12-06 14:48

Re: cat pletesc vama la o masina achizitionata din germania???
 
pai depinde de capacitatea cilindrica etc.

ct-13-SHP 07-12-06 15:57

Re: cat pletesc vama la o masina achizitionata din germania???
 
VW Golf 1.9 TDI...atat stiu deocamdata desprea masina...:(

Cosmin255 07-12-06 16:48

Re: cat pletesc vama la o masina achizitionata din germania???
 
era un site in care spunea ceva de taxe , din cate stiu eu de la 1 ianuarie , va fi o taxa de prima inmatriculare , nu va mai exista vama

Lao 07-12-06 16:55

Re: cat pletesc vama la o masina achizitionata din germania???
 
http://www.vamamasini.ro şi ai in dreapta Download pentru programul de calcul al taxelor vamale.

ct-13-SHP 07-12-06 22:09

Re: cat pletesc vama la o masina achizitionata din germania???
 
mc baieti...e chiar bun programul asta:D

Paulinho1st 28-12-06 13:07

Re: cat pletesc vama la o masina achizitionata din germania???
 
de la 1 ianuarie 2007 nu se mai plateshte vama dar totushi tre sa plateshti un TVA in functzie de cmc.

Cr1Sty_xxl 28-12-06 13:12

Re: cat pletesc vama la o masina achizitionata din germania???
 
http://www.automobiletv.ro/specialTaxes.php


All times are GMT +2. The time now is 04:43.

- Copyright 2026 4Tuning