Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini BMW de vanzare (https://forum.4tuning.ro/482-masini-bmw-vanzare.html)
-   -   Vand E36 316i sedan (https://forum.4tuning.ro/482-masini-bmw-vanzare/286624-vand-e36-316i-sedan.html)

zepolikahhh_ 04-11-11 18:35

Vand E36 316i sedan
 
La inceputul lunii decembrie revin in tara asa ca masina se scoata la vanzare.
Momentan are 148.500 de km si urmeaza sa schimb consumabilele luni sau marti.(toate filtrele originale cumparate de la reprezentata bmw,ulei castrol ,am facturi)
Poze si alte informatii AICI
Masina mai mult a circulat prin Germania de cand o am.
-ABS
-Servo
-geamuri electrice fata cu senzor comfort
-trapa electrica
-oglinzi electrice
-2x airbaguri
-faruri reglabile electric
-inchidere centralizata
-roti de tabla cu cauciuri de iarna aproape noi,folosite anu trecu si anul acesta
-jante aluminiu Borbet pe 15 7J fara cauciuri (eventual jante zender star pe 16 cu gume,dar pretul creste)
-muzica : condesator Dietz,filtre +boxe fata + twetere soundstream,boxe spate JBL,2 statii Crunch (nu dau cd player doar contra cost )
-covorase textile bmw fata-spate
-covorase aluminiu pentru sofer si pasager
-lucasuri albe
-semnale fata albe (saptamana viitoare )

ca defecte : -o ciobitura in parbriz care s a intins ,insa nimic grav,e doar la suprafata,vreo 10-15 cm ( :pissed: drumurilor noastre de cacat pline de pietricele si nisip )

- pompa de ABS care nu merge cum trebuie,nu apare eroare pe bord,senzor arsi
-suportul tobei s-a rupt asa ca am facut o improvizatie
O sa revin maine-poimaine cu poze noi.

Pret: 2300 de euro fix,fara nicio negociere,nici 1 cent.
Pretul creste daca se doreste si cd player pioneer,subwoofer crunch,jante zender in locul borbeturilor

momentan las doar id ul de messenger nu sunt in tara ,cand revin las si nr de telefon :

zepoo_idle @ yahoo. com

zepolikahhh_ 09-11-11 15:19

Re: Vand E36 316i sedan
 
5 Attachment(s)
cateva poze facute in graba...
E cam murdara,dar nu incerc sa ascund niciun defect.

zepolikahhh_ 18-11-11 13:36

Re: Vand E36 316i sedan
 
am uitat de anunt.
Inca esti valabil,iar acum are toate consumabilele schimbate.:D

bogdan1991s 20-11-11 15:53

Re: Vand E36 316i sedan
 
https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post4727991 ???

zepolikahhh_ 20-11-11 16:34

Re: Vand E36 316i sedan
 
Nu mersi,fara schimburi.
Vand masina fiindca am plecat din tara definitiv.

zepolikahhh_ 23-01-12 02:35

Re: Vand E36 316i sedan
 
In februarie vin in Romania asa ca mai facem o incercare.
154.xxx km ,pretul ramane acelasi 2300 de euro fix.
A fost inmatriculata in decembrie 2010,deci nu se plateste absolut nicio taxa.

zepolikahhh_ 24-02-12 13:23

Re: Vand E36 316i sedan
 
in 30 martie revin in tara ,asadar revine si masina la vanzare.
Se poate vedea in mai multe orase fiindca urmeaza sa fac un circuit prin tara :Timisoara - Buzias-Lujog-Faget-Deva -Hunedoara - Alba Iulia - Sibiu - Brasov.
Intre timp a primit :
-semnale fata smoked DEPO .(revin cu poza mai tarziu )
-o alta statie crunch 1000 w
-am cumparat cleme noi oem si se vor inlocui peste tot unde e cazu
*se da cu rotile de iarna,borbeturile intre timp au plecat
Pretul ramane acelasi si este fix. (2300 de euro )

ms99ass 24-02-12 21:07

Re: Vand E36 316i sedan
 
fara setul ala de jante nu o mai cumpara nimeni...

mai taie din iele da'le dreaqu!
:shock:

zepolikahhh_ 24-02-12 21:17

Re: Vand E36 316i sedan
 
daaaaa,o sa ii pun niste RS uri,poate atunci reusesc sa o dau.:rolleyes2
sau mai astept vreo 10 ani si o dau la rabla:D

ms99ass 24-02-12 21:32

Re: Vand E36 316i sedan
 
glumeam desigur. daca masina e asa cum pare in poze, ingrijita, atunci isi va gasi un proprietar. insa tare ma tem ca nu va fi de pe acest forum!

RIcKO 25-02-12 00:02

Re: Vand E36 316i sedan
 
Quote:

Originally Posted by ms99ass (Post 4897360)
glumeam desigur. daca masina e asa cum pare in poze, ingrijita, atunci isi va gasi un proprietar. insa tare ma tem ca nu va fi de pe acest forum!

+1

Are dreptate....incearca alte siteuri cu profil de vanzari auto, mai nou pe aici misuna boschetii

zepolikahhh_ 25-02-12 00:32

Re: Vand E36 316i sedan
 
Sincer daca masina avea motor 2.5 sau 2.8 si un pic de pachet M,o faceam bucati demult,o dezmembram.Nu stiu incotro o ia forumul asta,dar vad ca se vand mai mult "carutele" decat masinile in stare buna, si culmea la un pret chiar apropiat.Ori sunt aia bolnavi la cap,ori sunt eu paranoic.
Nu mi-e ciuda ca nu pot sa vand eu masina,mi-e ciuda pe oamenii aia care au asa o gandire,ce cumpara masini cu tabla batuta,indoita,sau podeaua sudata.
Cand esti prea sincer si spui : da domnle,are atatia km,a avut o aripa schimbata ,ii bate aia ,lumea te ia de prost si incepe sa traga de tine si de pret.
O sa incerc sa o pun pe siteuri de profil ca sigur acolo lumea e ceva mai serioasa.
Pana atunci incerc sa am grija de ea si sa o mentin in stare buna si unde e cazul sa o aduc pe linia de plutire.

uuuuuuups ce post kilometric am facut:rolleyes2

RIcKO 25-02-12 00:41

Re: Vand E36 316i sedan
 
Eu sincer anul trecut cand am luat pisica , m-am indreptat spre arhicunoscutele siteuri cu masini de la noi ...aici doar avioane supraevaluate si tot felul de tiuninnnguri

zepolikahhh_ 25-02-12 00:50

Re: Vand E36 316i sedan
 
Incep sa regret tot mai mult faptul ca am primit anul trecut in vara 2600 de euro si n-am dat-o.
Cat despre tuning...tuning defapt e sinonim pentru "umflam pretul".
La noi in Romania majoritatea masinilor sunt tunate de pe masini din dezmembrari,dar ce conteaza ,are suspenie sport fratica care a luat sute de gropi in forja,evacuare din teava de gard si pe tips scri eisennman,dar romanul prost,nu stie ca o evacuare dinasta e vreo 500 de euro.
Cam asa arata o masina ce ajunge la noi supra evaluata,ca cea din linkul ASTA
Pana una alta,noi sa fim sanatosi si benzina sa se ieftineasca.(n ai sa vezi asta ):lol:

LE : ah ce pacat ca nu mai merge linkul,era un 328 cu pachet M de fabrica,eleron ltw , esp,incalzire,scaune de piele si toate astea la minunatul pret de.... 1500 de euro negociabil:rolleyes2
si peste 300 de mii de km la bord,astia recunoscuti de catre propietar.

Cristi B. 25-02-12 19:21

Re: Vand E36 316i sedan
 
Salut!
Eu am o finala de 316 care sta degeaba....am vazut ca a ta are...damage.
Ti-o dau cu 60 ron...


All times are GMT +2. The time now is 14:44.

- Copyright 2024 4Tuning