Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Accesorii si conectica (https://forum.4tuning.ro/391-accesorii-conectica.html)
-   -   condensator (https://forum.4tuning.ro/391-accesorii-conectica/28553-condensator.html)

ducele 05-12-06 18:09

condensator
 
pot sa trag un fir de alimentare de la baterie pana in condensator iar din condensator sa ies cu doua fire de alimentare pt doua statii?

Swat-Cat 05-12-06 18:10

Re: condensator
 
dappp......

ducele 05-12-06 18:14

Re: condensator
 
iar masa se poate lega oriunde pe tabla masini?cand motorul este oprit condensatorul mai indica tensiunea sau are si el un intrerupator ceva cum functioneaza?

Swat-Cat 05-12-06 18:44

Re: condensator
 
masa se poate lega de pe un punct solid de pe caroserie....

depinde de condensator... la unele se aprinde display-ul automat... la altele tre sa dai un + pe un fir..

ducele 05-12-06 18:58

Re: condensator
 
eu ma refeream la faptul ca acel condensator trebuie sa se opreasca si el ca statia nu? de exemplu statia are REMOTE care atunci cand se stinge casetofonu' se stinge si statia automat. se opeste si el la fel?

saxo 05-12-06 19:15

Re: condensator
 
Condensatorul nu are cum sa se opreasca...se opreste display-ul care e ( daca e.. ) pe condensator.

ducele 05-12-06 19:18

Re: condensator
 
aha deci doar dispalilul se opreste restul nu are nici o treaba?! k va multumes pt informatii

ovi_pan 24-01-09 17:27

Re: condensator
 
Quote:

Originally Posted by ducele (Post 649324)
aha deci doar dispalilul se opreste restul nu are nici o treaba?! k va multumes pt informatii

si daca nu se opreste displeiu si ramane aprins sa nu te speri ca nu afecteaza cu nimic.Al meu este nou si nu se stinge (scrie on/off electronic) daca ar avea 3 borne una pt.+ si una pt- si a 3 rimount ai putea sa-l legi la statie.Depinde d model.


All times are GMT +2. The time now is 08:42.

- Copyright 2026 4Tuning