Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - coshco (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/284846-machete-lucru-coshco.html)

coshco 25-10-11 13:17

Machete in lucru - coshco
 
2 Attachment(s)
incerc sa transform dacia de la deagostini ..................

Vladutuu 25-10-11 13:19

re: Machete in lucru - coshco
 
salut zimi si mie te rog cum ai scos banda aia cu CASTROL si cea cu michelin?

coshco 25-10-11 13:23

re: Machete in lucru - coshco
 
salut .sunt colantele de la alte machete
mai bine zis , sunt autocolante din acelea pe folie care se dezlipesc in apa

lusian 25-10-11 13:30

re: Machete in lucru - coshco
 
proaste tare stergatoarele alea...vad ca si la tine unu a disparut;))

coshco 25-10-11 13:33

re: Machete in lucru - coshco
 
l-am rupt din greseala
incerc sa-l lipesc la loc. la fel si oglinda

lusian 25-10-11 13:47

re: Machete in lucru - coshco
 
oricum un proiect reusit dupa parerea mea;))

coshco 25-10-11 13:52

re: Machete in lucru - coshco
 
revin cu toate detaliile si cu poze noi . este in stadiul final

Vladutuu 25-10-11 14:04

re: Machete in lucru - coshco
 
foarte frumoasa.
La cati tuneaza daci pe aici nici unu nu sa gasit sa schimbe culoarea?
Sa fiu eu primu?

coshco 25-10-11 14:20

Re: Machete in lucru - coshco
 
initial am vrut sa-i schimb culoarea (chiar in atelierul de vopsitorie) , insa mi-a spus cineva , ca fiind la o scara asa mica , vor fi acoperite majoritatea liniilor de contur (usi , capota , portbagaj )

cand am desfacut-o am vazut ca puteam sa -i desfac si geamurile

Vladutuu 25-10-11 14:26

Re: Machete in lucru - coshco
 
Quote:

Originally Posted by coshco (Post 4668405)
initial am vrut sa-i schimb culoarea (chiar in atelierul de vopsitorie) , insa mi-a spus cineva , ca fiind la o scara asa mica , vor fi acoperite majoritatea liniilor de contur (usi , capota , portbagaj )

cand am desfacut-o am vazut ca puteam sa -i desfac si geamurile

daca o faceai in atelier de vopsitorie chiar ii acopereai detaliile dar daca il faci u cu sprayu si dai in cantitate mica eu zic ca iese destul de ok.
Tocmai dasta incerc eu sa vada daca iese + ca am si 3 acasa:))

coshco 25-10-11 14:38

Re: Machete in lucru - coshco
 
3 Attachment(s)
ASADARRRRRRRRR
Hai sa dau si descrierile necesare

am luat una bucata Dacia 1300
ce-mi veni ? impreuna cu alti doi colegi sandilai....... beluloidu si malastauru - hai s-o facem de rally

okeyyyyyyyyyyyyy

coshco 25-10-11 16:10

Re: Machete in lucru - coshco
 
si-apuca-te de ia de pe un mitz evo 6 - rollcage-ul
dupa aceea chinuie-te de desfa suruburile care prind caroseria (sunt triunghiulare si nu gaseam surubelnita )

am vazut ca rotile de pe Dacie nu au nici o treaba cu rally
in initial le-am luat tot de pe evo (dar erau cam mari) , asa ca le-am pus pe cele care sunt acum , dar o sa le schimb

coshco 25-10-11 16:13

Re: Machete in lucru - coshco
 
3 Attachment(s)
ceva poze

DrifterGT 25-10-11 19:08

Re: Machete in lucru - coshco
 
1 Attachment(s)
Am rămas uimit și profund impresionat de ceea ce ți-a ieșit și poza asta. :dance:

maximix 25-10-11 19:20

Re: Machete in lucru - coshco
 
another one:rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 23:09.

- Copyright 2026 4Tuning