![]() |
Crestere putere pt Cosworth supercharged
Pe motorul de ford 2.9L, 24v, cosworth, cod motor BOA, am montat un compresor mecanic eaton M90 de pe un mustang de 3.6L. Momentan merg 0.4bari cu electronica stock. Calculatorul s-a autoprogramat si motorul merge frumos, rotund, dar consuma f mult si sunt sigur ca se pot face f multe din electronica.
Ce recomandati, un stand-alone, sau unicip? Din ce m-am interesat eu, am aflat ca, calculatorul de cosworth nu poate fi reprogramat. |
Re: Crestere putere pt Cosworth supercharged
Stiu tu parerea mea :)
|
Re: Crestere putere pt Cosworth supercharged
nu are voie sa consume f mult la mers normal; sau nu ai + permanent pe ecu, sau sondele lambda nu sunt bune, sau nu le-ai legat corect, sau nici acum nu ai rezolvat problema supapei de by-pas care la tine nu functioneaza corect
|
Re: Crestere putere pt Cosworth supercharged
Quote:
|
Re: Crestere putere pt Cosworth supercharged
In cazul tau Unichip e o solutie rezonabila. Asa poti avea 2 harti de exemplu pentru doua tipuri de benzine, ca inteleg ca te intereseaza si consumul, fiind o masina de toata ziua.
|
Re: Crestere putere pt Cosworth supercharged
Quote:
|
Re: Crestere putere pt Cosworth supercharged
UNICHIP-ul cu instalare si tuning pe dyno te costa 400 E. Daca vrei o extraharta te mai costa 50 E si presupune instalarea unui buton de la care sa le schimbi. Schimbarea se poate face si in plina sarcina, schimbarea fiind instanta.
Daca vrei mai mult boost iti trebuie o fulie mai mica si niste injectoare mai mari. |
Re: Crestere putere pt Cosworth supercharged
Quote:
Ma gandesc la varianta asta si pana in primavara sper sa apelez la voi pt unichip. Pentru un Citroen C2, 1,4hdi, care este pretul unui unichip si ce performante poate atinge? Motorul este stock, i-am montat doar un intercooler destul de mare. |
Re: Crestere putere pt Cosworth supercharged
Cum ai rezolvat cu supapa de by-pass? baga dupa debitmetru sau in aer?
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:48. |
- Copyright 2026 4Tuning