![]() |
Espero
Am un espero, 1.5 16v...
M-a lasat motorul luna asta si acum o saptamana mi-a cumparat altul de la un tip... Am crezut ca fac afacere, am dat pe el 6 mil. Dupa o saptamana de bagat ulei la greu in el, pentru ca scoatea fum, deci papa ulei + pierdea ulei pe la un semering.... Am patzit necazul. Si anume: crapat bloc motor + aruncat biele cu piston cu tot afara... a vomitat tot din el :)) Acum, ma gandeam sa nu ma mai uit la bani si sa imi cumpar un c20let... Se poate monta mototrul asta pe espero? Nu pun poze cu ea ca e distrusa rau masina... in primavara urmeaza un RK pentru ca nu vreau sa ma despart de ea... O sa pun cateva poze cu motorul asta ,,explodat" daca e cineva curios. Astept cateva sfaturi, pentru ca am vazut masini foarte frumoase si motoare foarte puternice pe acest forum... |
Re: Espero
cam greu ai sa gasesti un let si daca ai sa gasesti ai sa bagi bani in el mau mult decat ce valoreaza masina ta in starea in care este acuma ... daca tot vrei tragei un SFi si ii e deajuns ... parerea mea
|
Re: Espero
te referi la motorul de calibra 2000cmc 16v sfi?
|
Re: Espero
da ce mai este vreun sfi inafara de ala ? da normal ca ala
|
Re: Espero
Sau ia-ti un C20NE ... momentan sa-ti faci treaba cu masina; dupa ... mai vezi; LET ... nu te sfatuiesc daca nu esti hotarat sa renunti la masina asta ca de zi cu zi si, mai mult, sa-ti cheltui toti banii pe diferite piese de motor.
Bafta ! |
Re: Espero
Banuiesc ca in ambele cazuri trebuie sa cumpar mototrul + cutia + instalatia electrica. corect?
|
Re: Espero
1 Attachment(s)
Se poate monta LET-ul pe masina, insa trebuie sa fii constient ca o sa cheltui ceva pe motor + cutie + instalatie electrica + evacuare si nu in ultimul rand, frane, ca trebuie sa te si opresti.
Esperache are dreptate, cu motorul asta, daca il pui, nu prea se va mai preta la o masina de zi cu zi. O poza cu un Espero (GNT) cu LET + alte modificari. Daca vrei mai multa putere si viteza, ia un SFI, e si mai ieftin de intretinut si nu sunt necesare atat de multe modificari ca in cazul LET-ului. |
| All times are GMT +2. The time now is 04:29. |
- Copyright 2026 4Tuning