![]() |
Cielo hatchback - Underconstruction
M-am gandit sa v-o prezint si voua pe ANA mea ... pentru inceput cateva poze ... din momentul in care a ajuns la mine pana in prezent !
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
9 Attachment(s)
... merge greu uploadul ...
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
7 Attachment(s)
nu sunt in ordine ... mai multe vor urma cand vor mai aparea modificari :lol:
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
arata foarte bine,si modificarile sunt finute ,felicitari si bafta in continuare
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
Zici ca e Kadet......
Nu e rau ce ai vrut tu sa faci dar pare vopsita cu spray-ul.... |
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
este vopsita cu sprayul :lol: , in zonele unde au fost sudate elementele , dupa ce termin partea de tinichigerie sa zic asa , va primi o vopsea complet , pana atunci umblu cu ea patata :oops:
dar dupa cum zice si titlul ... este under construction :-) |
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
Quote:
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
bb-ul este mai lung decat linia laterala a masinii , asa am vrut sa iasa , dar acum ma tot bate gandul sa cobor si aripa peste semnale pana in drept cu bb-ul
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
Ar merge alte jante Borbet A16 cu buza lustruita.
La bara spate confectioneaza un suport ca nr sa stea impregnat in bara. Muta nr partrat(tip B) pe fata si nr de pe fata pe spate (tip A). O finala sport ceva mai groasa?:lol::D Bafta.;) |
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
Multumesc pentru aprecieri !
Ceea ce se vede in poze este toba originala cu un tips ... :oops: , momentan am montat pe ea o toba sport , va urma si poza cu ea :) numarul tip B este pus acolo provizoriu , pana reusesc sa modific bara . |
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
jantele dau cam aiurea pe alb, chit ai bagat grupa mare pe haionul ala, trebuia sa finisezi mai bine cu fibra, in rest foarte faina, bafta in continuare
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
5 Attachment(s)
Intre timp Ana ma cam suparase ... urmarile sunt prezentate in poze :D
Urmeaza sa intram in legalitate cu el si dupa aceea incep modificarile ... :twisted: |
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
Motor de executive, banuiesc....! Cel de 90cai? Cat te-a dus distractia? Se misca bine? :D
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
Este motor de Nexia , 90 CP 16V A15MF cu tot cu , cutie de viteze F16 , putin peste 3000 ron a fost distractia + ca mai urmeaza la RAR , dar inca nu stiu exact cat :oops: .
Motorul trage mult mai bine decat precedentul , dar din pacate vremea nu ma lasa sa il testez la capacitate maxima :sad: |
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
3000 de ron? Nu mai bine puneai un SFI de banii aia? Zic si eu... Acum daca pentru tine conteaza mai mult sa fii legal, ai dreptate cu motoru. In orice caz, sa-l stapanesti sanatos! :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:21. |
- Copyright 2026 4Tuning