![]() |
Mm-04-szh
3 Attachment(s)
Tocmai am cumparat-o asa cum se vede, si ma gandeam sa va intreb si pe voi cam ce ar trebui "mesterit la ea". Va rog sa va dati cu parerea fara retineri.
multumesc.;) |
Re: Astept opinii si sugestii
Amintesc ca motorul e 1.5 OHC, nimic modificat la suspensie, motor, frane.
|
Re: Astept opinii si sugestii
frumoasa masina.. dupa mine as da jos pleoapele de pe stopuri si as lacui stopurile dupa care as da jos scrisul cu Cielo si Daewoo plus un cap de toba sau o finala sport, niste jenti, folie geamuri si o grila sport :D parerea mea.. gusturile nu se discuta ;)
|
Re: Astept opinii si sugestii
Misto masina sa o stapanesti sanatos..fara incidente!!!
|
Re: Astept opinii si sugestii
Draguta masina si mai ales culoarea ,daca nu iti permiti jenti de aliaj macar vopseste-le pe cele de tabla cu negru si as inlocui si farurile cu unele clare!
Succes in continuare ! |
Re: Astept opinii si sugestii
Va multumes. Primul lucru care vreau sa-l fac e sa imi i-au niste jante pe 14 dar sper sa nu agate in aripa interioarea in spate. Poate imi spuneti unde sa caut niste jante.
|
Re: Astept opinii si sugestii
nu agata. s-au pus si 15 si nu sunt probleme.
|
Re: Astept opinii si sugestii
Va intreb daca ati auzit de amortizoare SACHS. Mi-am gasit un kit fata+spate cu tot ce trebuie la 630 RON. Se face comanda on-line
|
Re: Astept opinii si sugestii
pune-ti plasa unde-i semnu din fata de la daewoo
in spate cumpara-i nistre lexus style pune-i faruri de astea http://rxm.ro/index.php?fuseaction=site.details&id=26 stopuri de astea https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/27058-stopuri-lua.html punei filtru sport punei si niste etriere de lanos (ca sa ai frane ca n-ai ca-i cielo) jenti pe 15 ar da bine da spitare si vopsite in alb(parerea mea) trage-i o suspensie sport o evacuare fata spate calumea facut...si mai arata a masina lao avea o bara stabilizatoare de fata de vanzare la 100-170 euro vb cu el susmensie sport avea dj16djs sau djj sau asa ceva, pe forum la 600 euro suspentie reglabila sau nu mai retin cauta mai bine pune-i niste scaune de gsi-u si ai sa fi in rai frumoasa masina ceva probleme are? cati km are? s-o stapanesti sanatos |
Re: Astept opinii si sugestii
Mersi mult pt idei. Chiar o sa ma interesez. Masina are 104.000 km si e din 96. Singura problema care am vazut-o e ca transpira in portbagaj si nu stiu de ce. Lumea zice ca de la kedere dar m-as mira.
Nu am idee de unde sa-mi comand niste jante faine. Poate ma ajuti tu. |
Re: Astept opinii si sugestii
daca vi pana in cluj iti dau eu niste jenti faine (defapt un preten) is pe 16 d&w cu tot cu gume 200 euro cu totu
a mea ii din oct 95 si am peste 500 mii km facut motoru la 400 de mii si am probleme cat china cu ea nu-ti suna plasticaraiele de pe usi, bordu si alea alea? aaaa sti ce problema am mai avut eu? nu etansa bine rahatu ala de garnitura din juru stopului si cand ploua apa se prelingea prin stop curgea pe dupa plasticu ce acopera stopu pe sub mocheta si tusti in compartimentul rotii de rezerva si nu m-am prins decat ff tarziu cand din greseaza am pus o sticla pe masina si am miscat masina o cazut si-am vazut ca apa nu mai iesea afara am descoperit aia din intamplatre, am pus silicon alb (masina fiind alba) si nu mai curgea asa tare apoi dupa un timp am facut si in partea cealalata si de atuncea ii semi uscat, doar ca pute a mucegai daca gasesti solutia...zi-o si la mine te rog :P nu-ti pune roti mai mari de 15 pentru ca o sa gasesti ff greu gume cu bara de 40 si daca le vei gasi o sa fie ff scumpe lao o avut cateva cielouri si era unu cu niste jenti faine rau, vb cu el poate le mai are le da nu stiu...cauta pe la bazar poate gasesti |
Re: Astept opinii si sugestii
Vin eu pana in Cluj dar chestia e ca imi trebuie maxim pe 15. Daca auzi ceva i-mi si mie ca pe-aici nu imi tare gasesc.
Vreau sa-mi ionizez geamurile. Numai in Pitesti se poate?? Sa sti ca la mine pe langa garnitura a intrat apa in portbagaj. Iar chestia cu transpiratia... am pus niste plicuri cu silicon si e perfect uscat. Daca auzi de ceva jante faine sa ma anunti. Mersi |
Re: Astept opinii si sugestii
nu aud ca nu stiu ce si cum, momentan u modific nimic
acuma imi fac bari de rigidizare fata spate, si eventual anu asta imi schimb volanu ...in rest asa moare |
Re: Astept opinii si sugestii
Nu iti ioniza geamurile, fa un efort si pune folie, sunt nishte baieti pe la bazar care pun folie autorizata cu 100 euro pe spate, suna-i si ce ti-e pitesti ce ti-e bucuresti...
PS: Eu le am ionizate si acum strang bani sa imi cumpar geamuri noi sa le infoliez... |
Re: Astept opinii si sugestii
da ionizate care-i problema?
eu am folie adusa din franta in vara, si in spate din interior in exterior se vede mai luminis iar din exterior in interior nimic, ii negru ca taciunele am dat vreo 40 euro pe folia aia la risc, si am trecut si de verificare :P [pune=-ti folie autorizaTA RAR |
| All times are GMT +2. The time now is 11:20. |
- Copyright 2026 4Tuning