Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUDIO (https://forum.4tuning.ro/183-versus-audio.html)
-   -   2 cai activ vs 3 cai semi-activ (https://forum.4tuning.ro/183-versus-audio/282548-2-cai-activ-vs-3-cai-semi-activ.html)

Adonnis 11-10-11 22:25

2 cai activ vs 3 cai semi-activ
 
Cum ar suna mai bine, tinand cont ca vorbim de componente similare.Nu ma intereseaza sa se auda tare, ci doar cat mai bine, chiar daca nu prea poate fi vorba de sq in gama de pret asta de pret, 1000-1500 lei. Playerul e Alpine 9835.

- tweetere + midbasi, fiecare pe canalul lui sau
- sistem 2 cai pe un canal + crossoverul lor si mediile pe altul ?

Mai e de mentionat ca midbasii vor fi de 13 cm, pentru ca nu se pot pune mai mari fara a se modifica fata de usa.Iar ca pozitionare sunt destul de sus, aproape ca in poza:

http://images.motoso.de/img2/8eb/394...249-193127.jpg

Mersi!


All times are GMT +2. The time now is 13:44.

- Copyright 2026 4Tuning