Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   calcul pt ampli alpine mrp-t220 (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/282244-calcul-pt-ampli-alpine-mrp-t220.html)

tricaionel 10-10-11 17:36

calcul pt ampli alpine mrp-t220
 
Salutare.Am pus de curand pe masina un alpine CDE-113BT care scoate 4x50 si mai am o statie tot alpine mrp-t220 care as vrea sa o folosesc doar pt un subwoofer.Intrebarea mea este de cat trebuie sa fie subwooferul ca sa il duca bine amplificatorul conectandu-l in modul bridged .Pe ampli scrie 250w maximum power dar nu stiu cum se calculeaza watti reali (rms) in modul bridged ca ulterior sa achizitionez un subwoofer.M-ar interesa daca-mi puteti recomanda niste difuzoare care sa mearga bine fara ampli cu alpine 4x50.Pe fata in usi intra de 6,5'' iar pe spate ar intra si ceva oval.De ex la radio-cd 4x50w sunt nominali?Adica boxele tre sa fie 50 rms???
Astept o recomandare si o explicatie de la un expert in domeniu.
Toate bune.........


All times are GMT +2. The time now is 17:52.

- Copyright 2026 4Tuning