Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Difuzoare spate logan (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/282120-difuzoare-spate-logan.html)

gabonz 09-10-11 21:55

Difuzoare spate logan
 
Vreau sa'mi cumpar o pereche de difuzoare pe spate. Dar am urmatoarele intrebari .
Daca bag de 16,5 e nevoie sa tai tabla ? Iar daca intre 16,5 si ovale 6x9 e mare diferenta ca si sunet . Ma refer la niste difuzoare undeva la 250 ron legate la HU.

gabonz 10-10-11 15:56

Re: Difuzoare spate logan
 
Chiar nici o parere ? ...

gabonz 12-10-11 14:02

Re: Difuzoare spate logan
 
ms pt nimic :|

vwvento 13-10-11 13:59

Re: Difuzoare spate logan
 
Quote:

Originally Posted by gabonz (Post 4640609)
ms pt nimic :|

Chiar nu cunost boxele pe logan SI DE asta nu imi pot da cu parerea spre rusinea mea am logan... Doar ca nu am fost niciodata interesat de boxele lui.

IM 13-10-11 21:22

Re: Difuzoare spate logan
 
Seara buna,

Iti recomand o pereche de difuzoare coaxiale (ideal componente) de 16,5cm, instalate prin intermediul unor inele de MDF plus material de rigidizare gen Silent Coat, STP, Dynamat...

Daca te concentrezi pe instalare si ai un player bun, la un volum decent vei fi surprins de auditia pe care o vei obtine.

Daca nu te descurci, intreaba si ti se va raspunde!

Numai bine,
IM

gabonz 13-10-11 21:27

Re: Difuzoare spate logan
 
Si fara inel adaptor nu merge sa montez daca indoi putin 16,5 ?

pilula20 14-10-11 01:27

Re: Difuzoare spate logan
 
cu siguranta iti incap 16.5 pe polita aia pt ca magnetul si sasiul de la cele de 16.5cm sunt mai mici decat la cele de 6x9

IM 14-10-11 07:44

Re: Difuzoare spate logan
 
Quote:

Originally Posted by gabonz (Post 4643542)
Si fara inel adaptor nu merge sa montez daca indoi putin 16,5 ?

Inelul adaptor il folosesti pentru a compensa diferenta dintre capitonaj si structura de tabla plus ca are un aport foarte important la partea de rigidizare a structurii unde vin instalate difuzoarele.

ReLLaXX 14-10-11 09:25

Re: Difuzoare spate logan
 
Apreciez interesul fata de utilizator / potential client, dar poate vreti sa purtati batalia preturilor intr-un loc mai ferit. :???:

vwvento 14-10-11 18:57

Re: Difuzoare spate logan
 
Quote:

Originally Posted by ReLLaXX (Post 4644162)
Apreciez interesul fata de utilizator / potential client, dar poate vreti sa purtati batalia preturilor intr-un loc mai ferit. :???:

Salut rellaxx te-ai apucat de peugeot 106 :D?


All times are GMT +2. The time now is 14:42.

- Copyright 2026 4Tuning