![]() |
Taxa ?!
Am un golf 3 an 1994 1.6 benzina fara aer conditionat adus din Germania .As vrea estimativ sa stiu cam cat ati platit cei care v-ati inmatriculat(daca v-ati inmatriculat) , sau cat ar putea sa ma coste estimativ.
Stima . |
Re: Taxa ?!
eu am inmatriculat anul trecut in toamna,da din cate stiu s-a mai schimbat taxa si iar a revenit deci nu mai stiu si tot asa motor de 1.6 fara airbag,clima,aer si am platit 1750 lei.
|
Re: Taxa ?!
1.6 aea de 75 cai fara aer din 1995 am platit in 2009 3415 ron :)
NU FACE PROSTIA SA ITI CUMPERI MASINA NEINSCRISA ... doar euro 4 si cu motor mic ( sub 1.6 ) parerea mea ... acum e decizia ta, si cu bulgarii nush cat o sa mai tina crezi ca se merita sa dai pe un golf 3 500-600 euro sa mai dai pe taxa 1000 si cat de f*** cu actele si alergatura ... tot acolo iesi |
Re: Taxa ?!
Quote:
Cam cu cat la % scade taxa daca nu ai aer ?asa orientativ. mersi |
Re: Taxa ?!
ii euro 2 eu cu depreciere totala a scazut cam cu 50%,un prieten care avea airbag-uri tot atat a platit,deci daca nu ai aer,cred ca tot peacolo te incadrezi...aa si abs-u parca mai conteaza
|
Re: Taxa ?!
Quote:
masina e din 93 si ti-a gasit euro 2? e perfect, pentru ca eu am vazut ca daca masina nu e fabricata dupa 96 , o scrie in acte euro2 dar ei ti-o baga euro 1 ... eu am doar airbag la sofer.daca m-ar costa 30 de mil taxa ar fi acceptabil.ce zici o fi doar ataT? |
Re: Taxa ?!
eu zic ca nu depaseste 30 mil...nu are cum
|
Re: Taxa ?!
Salut, astazi 11.10.2011 am fost la rar sa imi calzuleze taxa pentru un golf 3 1,8 75 cai si mi-au calculat-o ca ar fi undeva la 10300 euro deoarece masina are prima inmatriculare in aprilie 1992 si nu ianuarie 1993.
|
Re: Taxa ?!
Quote:
|
Re: Taxa ?!
scuze poate gresesc insa eu stiu ca nu cei de la RAR iti zic cat ii taxa ci cei de la finante...cei de la rar iti fac doar inspectia si deprecierea...iar despre ce spui tu ii cam imposibil...
|
Re: Taxa ?!
Am intrebat la cineva de la rar care se ocupa si cu inmatriculari/plati taxa inmatriculare etc si mi-a zis ca este noneuro deoarece este inmatriculata in aprilie 1992 si nu ianuarie 1993.
Euro 2 stiam si eu ca este masina dar daca cei de la rar nu o recunosc nustiu ce as pute sa fac, as platii si 1000 euro daca ar fi taxa dar nu suna exorbitanta pe care o cer ei. |
Re: Taxa ?!
Quote:
|
Re: Taxa ?!
Quote:
|
Re: Taxa ?!
Quote:
|
Re: Taxa ?!
Are catalizator, mi-a zis cei de la rar ca daca masina era inmatriculata in ianuarie 1993 era euro2.
Daca sti-ti / ave-ti pe cineva care ma poate ajuta cu inmatricularea pe ro daca este pana in 1000 euro fac cinste daca nu vineri acum e programata la vecinii nostri :-) |
| All times are GMT +2. The time now is 22:02. |
- Copyright 2026 4Tuning