Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Preturi... (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/27970-preturi.html)

Master_of_Ice 25-11-06 23:50

Preturi...
 
M-am tot uitat pe site-uri si nu pot intelege un lucru:
de ce subwooferele jl audio sunt minim dublu ca pret decat toate celelalte produse din aceasi gama?

margineanu ovidiu 26-11-06 00:03

Re: Preturi...
 
Quote:

Originally Posted by Master_of_Ice (Post 636857)
M-am tot uitat pe site-uri si nu pot intelege un lucru:
de ce subwooferele jl audio sunt minim dublu ca pret decat toate celelalte produse din aceasi gama?

prietenii stiu de ce :) ,ai auzit un jl?si eu eram nedumerit ca si tine si dupa ce l-am auzit am ramas la el desi vorba ta e de doua ori mai scump.....eu zic ca merita :)

alex MG ZR 160 26-11-06 01:01

Re: Preturi...
 
pt ca suna intr-un mod extraordinar de bine. si vorba acea cei bun e si scump.

xxdadixx 26-11-06 02:37

Re: Preturi...
 
:lol: Pentru ca isi merita banii

orlando 26-11-06 14:59

Re: Preturi...
 
pentru ca au acei wati reali si ptr ca se aude intr-un mare fel fata de alte suburi de gen magnat,jbl,mac,sal si alte firme de la care nu poti sa ai pretentii de hy end...parerea mea e ca pretul este perfect justificat de calitatea sunetului pe care il scoate un jl...
in aceasi oala intra si hertz bine cu preturi un pic mai mici...intreaba-l pe andrei cu suzuki ce parere are de hertz si ce parere are de jbl ptr ca le-a avut pe amandoua...

Andrei Suzuki 27-11-06 12:22

Re: Preturi...
 
Sa nu intram in discutii. N-are rost. :D
Si acum,dupa intalnirea de Vineri si dupa ce m-a certat Relu parca suna si mai bine.I-a facut el ceva..ceva. :D

bulu 27-11-06 17:49

Re: Preturi...
 
Calitatea spune totul ... sa nu mai vorbim la componente care exista de la 2 mil pana la 100 mil :).Bine la bass trebuie sa ai ureche buna sa deosebesti ... si oricum diferentele nu sunt enorme xum si pretul nu are diferente enorme.
Dublu mi se pare putin ... eu am DLS B6 de costa 2,5 mil ... daca ar fi iridium 5-6 mil as da fara sa stau pe ganduri :).

Andrei Suzuki 27-11-06 21:37

Re: Preturi...
 
Quote:

Originally Posted by bulu (Post 638649)
Bine la bass trebuie sa ai ureche buna sa deosebesti ...

Eu zic ca nu e chiar asa greu.Cel putin,daca ramanem la stadiul de "bubuit" nu se compara si se simte diferenta. Mai departe nu mai vorbim.. ;)

adiv 27-11-06 23:41

Re: Preturi...
 
Quote:

Originally Posted by Master_of_Ice (Post 636857)
de ce subwooferele jl audio sunt minim dublu ca pret decat toate celelalte produse din aceasi gama?

Nu sunt deloc duble la pret. Exista sub-uri JL care costa de la 3 mil in sus. Bine ca se duc pana la zeci de milioane e alta treaba. Un 8W0 e 340 ron, 10W1 e 350 ron, 12w1 e 400 ron, mai ieftine de exemplu decat un Hertz ES300 sau un GZ radioactiv de 12", si astea sunt in gama de baza, entry-level, si JL e mai ieftin. Va dati seama ca un 12W7 nu are nicio treaba cu un 12W1 :) E de 10 ori mai scump. SI de-aia se aude asa bine.


All times are GMT +2. The time now is 12:18.

- Copyright 2024 4Tuning