Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   dacie sport-tractiune spate??? (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/27723-dacie-sport-tractiune-spate.html)

Matzos89 22-11-06 00:31

dacie sport-tractiune spate???
 
ar merge pusa in vreun fel pe o dacie sport tractiune spate??? pls care are idee ...ms anticipat!!!

Bryan 22-11-06 00:40

Re: dacie sport-tractine spate???
 
ce rezolvi? in afara de cerculete? :D

Tim 22-11-06 11:58

Re: dacie sport-tractine spate???
 
...cumva trebie sa pui podeaua spate de l papuc? nu sunt sigur

UniculSGM 22-11-06 14:06

Re: dacie sport-tractine spate???
 
A fost un pilot roman care a alergat la coasta cu o Dacia sport cu tractiune spate. E destul de simplu de facut, daca ai bani si iti merge mintea.

Tim 23-11-06 21:05

Re: dacie sport-tractine spate???
 
....robert ma gandeam eu cu pui de drac la chestia asta :))
..deci totusi exista o solutie nu ?

Cambera 23-11-06 21:31

Re: dacie sport-tractine spate???
 
Ar merge puntea spate de aro 10...

B-83-DAC 23-11-06 21:32

Re: dacie sport-tractine spate???
 
eu zic ca daca combini o sportiva cu un papuc ce o iesi?

UniculSGM 24-11-06 10:29

Re: dacie sport-tractine spate???
 
Punte de BMW, cardan jumate BMW jumate dacia Papuc. Cutie de papuc. Si aia e. Ai si autoblocant.

Matzos89 24-11-06 16:47

Re: dacie sport-tractine spate???
 
asa ma gandeam si eo cu punte de bmw da mi se parea prea sf ...da oricum trebe modificata si podeaua ...si poz rezervorului am inteles...oricum e un proiect indraznet :)

Bryan 25-11-06 01:29

Re: dacie sport-tractine spate???
 
eu tot nu vad rostul...pe plecare nu castigi mare lucru ca e usoara rau de spate si patineaza-n draci..4x4 nu merge? :D

UniculSGM 25-11-06 11:39

Re: dacie sport-tractine spate???
 
merge si 4X4, daca ma sponsorizeaza cineva o fac pe a mea ;)

Eagleee 26-11-06 03:07

Re: dacie sport-tractine spate???
 
Si eu am gandit la asa ceva...si merge fara problema, iti tre ore lugi si un aparat de sudat.
Un rest eu personal asi pune un motor de opel omega V6-24v + cutie de la aia 6 viteze daca bine aduc aminte...cardan facut undeva sau modificat din original, punte spate de la BMW(suspensie si differential) suspensie de la omaga, frane fata tot omega, in spate de bmw, toate servourile poti lua de la omega.
Deci in sparsit o sa ai un Omaga care arata ca o dacie cu o suspensie di diff de bmw...
Daca merita shop la treaba!
Eu zic ca da...o sa vezi cum te injura restul rominilor cu masini de zaci de mi de euro-ni:D

Bryan 26-11-06 12:18

Re: dacie sport-tractine spate???
 
crezi tu ca incape v6 pe dacie ? :o

Eagleee 26-11-06 15:33

Re: dacie sport-tractine spate???
 
Na hai sa gindim un pic...

1. lungimea-Un motor de V6 e atata de lunga cat un motor in linie cu 3 pistoane...aia inseamna ca la lungima n-o sa ai nici o problema, nu?
2. latimea-Daca te uiti bine, linga motorul de decie mai e aproximativ 20 de cm cel putin, in ampapa parti, aia inseamna ca in total e 20+20+30(motorul) =70 cm, ai mai vazut motor V demontat? Ca eu da, inul de la in Cadilac Eldorado, nici aia nu e mult mai lata decit 70cm si are 7.3 L !
3. Inaltimea...cred ca la asta nu trebue se scriu nimic...
4. Daca intra sub masina toata aparatura, da, daca ai un aparat de sudet(eu asi zice numai cu argon) si pic de minte.

Oricum, eu asi pune asa cum e la masinile wtcc, adica cat se poate mai in spate.

Tim 28-11-06 13:44

Re: dacie sport-tractine spate???
 
...itzi dai seama kta matematica itzi trebuie?


All times are GMT +2. The time now is 14:14.

- Copyright 2024 4Tuning