Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Toyota - Lexus (https://forum.4tuning.ro/114-masina-mea-toyota-lexus.html)
-   -   Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte (https://forum.4tuning.ro/114-masina-mea-toyota-lexus/276691-toyota-supra-mkiv-97-getrag-6-1-trepte.html)

meister_raul 16-01-12 16:01

Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte
 
merci mult pentru poze masina arata impecabil!
e buna ideea cu oglinzile!
PS: daca vinzi masina, o sa fie bataie mare pe ea, mai ales pt faptul ca e inmatriculata

Supra_Guy 17-01-12 08:56

Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte
 
Quote:

Originally Posted by meister_raul (Post 4830096)
merci mult pentru poze masina arata impecabil!
e buna ideea cu oglinzile!
PS: daca vinzi masina, o sa fie bataie mare pe ea, mai ales pt faptul ca e inmatriculata

Multumesc pentru apreciere Raul. Oglinzile daca exista, sunt binevenite. Mai ales ca montatul si demontatul reprezinta operatiuni foarte simple.

Eu sper sa nu o vand niciodata, dar nu se stie ce rezerva viitorul !

meister_raul 17-01-12 09:07

Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte
 
Quote:

Originally Posted by Supra_Guy (Post 4831380)
Multumesc pentru apreciere Raul. Oglinzile daca exista, sunt binevenite. Mai ales ca montatul si demontatul reprezinta operatiuni foarte simple.

Eu sper sa nu o vand niciodata, dar nu se stie ce rezerva viitorul !

Asa este. Ai vazut ca aparut Toyota gt 86?

Supra_Guy 17-01-12 09:17

Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte
 
Quote:

Originally Posted by meister_raul (Post 4831401)
Asa este. Ai vazut ca aparut Toyota gt 86?

Toyota GT 86 nu ma atrage nici vizual, nici tehnic. Nu se poate compara cu o Supra TT si nu are ce imi doresc eu de la o masina sport adevarata. As prefera oricand o Supra MKIV aspirata in favoarea GT 86-lui !

meister_raul 17-01-12 09:19

Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte
 
Quote:

Originally Posted by Supra_Guy (Post 4831417)
Toyota GT 86 nu ma atrage nici vizual, nici tehnic. Nu se poate compara cu o Supra TT si nu are ce imi doresc eu de la o masina sport adevarata. As prefera oricand o Supra MKIV aspirata in favoarea GT 86-lui !

Ai mare dreptate, am vazut ca are in jur de 200cp, e un fel de "green monster". Nu se mai face ce era odata...

Supra_Guy 17-01-12 09:34

Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte
 
Quote:

Originally Posted by meister_raul (Post 4831425)
Ai mare dreptate, am vazut ca are in jur de 200cp, e un fel de "green monster". Nu se mai face ce era odata...

EXACT. "Green monster" chiar este termenul corect :-)

Sunt destul de sigur ca Toyota nu va ma scoate sub acest brand o masina sport adevarata, vreodata. Chiar daca Supra MK5 va aparea la un moment dat nu va fi ce isi doresc fanii. Va fi probabil o masina cu un design hidos cu parti ale caroseriei imprumutate de la alte 3-4 modele de pe piata, 2-3 motoare electrice, joystick pentru acceleratie sau mai stiu eu ce naiba.

In concluzie trebuie sa pretuim ce avem si sa ne resemnam oarecum privind masinile sport adevarate care vor aparea sub brandul Toyota pe viitor. Ei au luat-o pe drumul green, si nu despre asta este vorba cand spui Supra.

meister_raul 17-01-12 09:40

Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte
 
Tocmai de asta au si scos Supra, scrie pe wikipedia. Si cu taxele care le scot astia de la putere cu greu vor mai aparea supre in Ro.

Supra_Guy 17-01-12 10:36

Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte
 
Quote:

Originally Posted by meister_raul (Post 4831466)
Tocmai de asta au si scos Supra, scrie pe wikipedia. Si cu taxele care le scot astia de la putere cu greu vor mai aparea supre in Ro.

De asta imi este frica. In cazul in care o voi vinde, probabil ca nu voi reusi sa mai inmatriculez una vreodata. Poate doar daca ma mut din tara. Iar dupa cum am vazut pe forumul din UK pe care il frecventez, multi nu rezista nici macar 1 an dupa ce au vandut-o si isi cumpara alta. Norocul lor ca nu traiesc in Romania ...

meister_raul 17-01-12 10:42

Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte
 
Quote:

Originally Posted by Supra_Guy (Post 4831533)
De asta imi este frica. In cazul in care o voi vinde, probabil ca nu voi reusi sa mai inmatriculez una vreodata. Poate doar daca ma mut din tara. Iar dupa cum am vazut pe forumul din UK pe care il frecventez, multi nu rezista nici macar 1 an dupa ce au vandut-o si isi cumpara alta. Norocul lor ca nu traiesc in Romania ...

Stiam de la un prieten ca si la ei sunt taxele mari la masini.

Supra_Guy 17-01-12 10:56

Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte
 
Quote:

Originally Posted by meister_raul (Post 4831539)
Stiam de la un prieten ca si la ei sunt taxele mari la masini.

Asigurarea e mult la ei... 1000 de lire pe an sau ceva de genul. In sfarsit pot sa zambesc si eu un putin stiind ca eu platesc de 10 ori mai putin :-)

In schimb la taxa de inmatriculare, nu cred ca ne intrece nimeni. Si impozitele sunt destul de mari tinand cont nivelul nostru de trai. Plata unor astfel de taxe pentru masini nu are nici o justificare tinand cont ca nu avem sosele si mediul este oricum vai de mama lui, si nu din cauza masinilor ci din cauza oamenilor.

C T 19 K R A 17-01-12 11:05

Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte
 
Wow e placut sa vezi o asemenea raritate.Felicitari pentru felul in care arata masina:D

Supra_Guy 17-01-12 11:51

Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte
 
Quote:

Originally Posted by C T 19 K R A (Post 4831580)
Wow e placut sa vezi o asemenea raritate.Felicitari pentru felul in care arata masina:D

Thanks :-)

meister_raul 17-01-12 11:53

Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte
 
Quote:

Originally Posted by Supra_Guy (Post 4831568)
Asigurarea e mult la ei... 1000 de lire pe an sau ceva de genul. In sfarsit pot sa zambesc si eu un putin stiind ca eu platesc de 10 ori mai putin :-)

In schimb la taxa de inmatriculare, nu cred ca ne intrece nimeni. Si impozitele sunt destul de mari tinand cont nivelul nostru de trai. Plata unor astfel de taxe pentru masini nu are nici o justificare tinand cont ca nu avem sosele si mediul este oricum vai de mama lui, si nu din cauza masinilor ci din cauza oamenilor.

Da....dar na, trebuie sa se vanda Dacia si masinile noi. E facuta cu un scop taxa, iti dai seama ce ar fi daca ar fi mica? toata lumea si-ar lua masini ieftine din afara si s-ar umple soselele de rable..iar ce e nou nu s-ar vinde.

buzzy17 02-02-12 22:33

Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte
 
bravo si felicitari pt asa o bijuterie!!!

Supra_Guy 03-02-12 20:36

Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte
 
Multumesc !

Din plictiseala si lipsa de ocupatie la masina din cauza vremii, am mai updatat din poze prin thread. Enjoy.


All times are GMT +2. The time now is 01:29.

- Copyright 2024 4Tuning