Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   Ford Focus MK1 Ghia - SNE (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/276189-ford-focus-mk1-ghia-sne.html)

big_ballz 01-09-11 06:07

Ford Focus MK1 Ghia - SNE
 
11 Attachment(s)
Salut, eu sunt Sene si acum 3 saptamai am achizitionat un Ford Focus 1.8 diesel. Masina este din 2001, are 220000 km, provenita din Germania. Sunt destul de multumit de ea, mai ales de consum (6,5 in oras facut de la plin la plin).
Dotari:
-aer contitioat.
-ABS
-4 airbaguri.
-4 geamuri electrice cu modul confort.
-parbriz incalzit.
-cotiera.
-jante aliaj 15".

Modificari pana acum:

-semnale+stopuri negre.
-folie fumurie 5% laterale spate+luneta.
-neoane interior albastre.
-sony Xplod cu USB+auxiliar.

Masina a primit si un set de cauciucuri de vara deoarece pe fata avea de iarna iar pe spate pe dreapta avea o galma cat o mige de tenis iar stanga avea o taietura cat tot cauciucul, capat de planetara fata dreapta, filtre+ulei noi iar vineri va primi un set nou de cabluri de timonerie.

Planuri de viitor:
-INMATRICULARE PE BUCURESTI!(B 277 S N E)
-faruri negre pe interior.
-jate vopsite negru.
-xenon.
-leduri spate.
-pleoape.
-alte jante.
-colant negru lucios pe plafon.
si ce mi-o mai trece mie prin cap..

Mai jos voi atasa poze cu masina, astept pareri si bune si rele si idei din partea voastra.

big_ballz 04-09-11 04:03

re: Ford Focus MK1 Ghia - SNE
 
3 Attachment(s)
Masina a primit cabluri de timonerie noi, pozitii portocalii, becuri noi in bord(nu mai aveam lumina de la 140 in jos si la rezervor) si un "muffler tip ca sa si fluiere" cu flacari:lol:.L-am luat pe moka de la mecanic si macar se vede mai bine decat tevusca ei originala.

Devu 05-09-11 19:16

re: Ford Focus MK1 Ghia - SNE
 
Nu-ti recomand colant negru pe plafon, vara o sa-ti blestemi ideea. Arata bine tipsul, mergea situat putin mai ridicat, dar e ok. Nu ai probleme cu stopurile asa fumurii, pe timp de noapte ? In rest e frumoasa masina, ai grija de ea.

big_ballz 05-09-11 21:01

re: Ford Focus MK1 Ghia - SNE
 
Quote:

Originally Posted by Devu (Post 4566844)
Nu-ti recomand colant negru pe plafon, vara o sa-ti blestemi ideea. Arata bine tipsul, mergea situat putin mai ridicat, dar e ok. Nu ai probleme cu stopurile asa fumurii, pe timp de noapte ? In rest e frumoasa masina, ai grija de ea.

La ce anume te referi cu colantul?
In legatura cu stopurile ziua e problema ca bate lumina in ele si pozitiile cel putin nu le vezi, iar cu frana am noroc cu lampa centrala care nu este fumurie ca altfel cred ca se gasea unu` sa-mi lipeasca bara de bancheta spate:lol:.
Ma gandeam sa-i pun becuri cu led poate lumineaza mai puternic.
:drunk:

sprinter 06-09-11 01:20

re: Ford Focus MK1 Ghia - SNE
 
Bravo ma, felicitari pt achizitie, sa o stapanesti sanatos ;)

big_ballz 06-09-11 07:54

re: Ford Focus MK1 Ghia - SNE
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 4567569)
Bravo ma, felicitari pt achizitie, sa o stapanesti sanatos ;)

Multumesc:D

grg_92 08-09-11 11:28

re: Ford Focus MK1 Ghia - SNE
 
salut ! frumoasa masina ! 90/ 101 cp ?? cat despre colegul de mai sus, el se referea la faptul ca vara cu plafonul negru o sa atragi soarele in ultimul hal !

big_ballz 08-09-11 19:49

re: Ford Focus MK1 Ghia - SNE
 
Quote:

Originally Posted by grg_92 (Post 4572701)
salut ! frumoasa masina ! 90/ 101 cp ?? cat despre colegul de mai sus, el se referea la faptul ca vara cu plafonul negru o sa atragi soarele in ultimul hal !

90 cp momentan iar despre plafon negru, nu degeaba are A/C nu?:lol:

grg_92 08-09-11 19:52

re: Ford Focus MK1 Ghia - SNE
 
Quote:

Originally Posted by big_ballz (Post 4573745)
90 cp momentan iar despre plafon negru, nu degeaba are A/C nu?:lol:

asa e, ai masina cu A/C o sa faca fata un pic mai greu, pt ca o sa aiba un impact marisor soarele. Dar stii vorba aia "frumusetea cere sacrificii " deci astept pozele cu plafonul negru :))

big_ballz 09-09-11 02:13

re: Ford Focus MK1 Ghia - SNE
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by grg_92 (Post 4573751)
asa e, ai masina cu A/C o sa faca fata un pic mai greu, pt ca o sa aiba un impact marisor soarele. Dar stii vorba aia "frumusetea cere sacrificii " deci astept pozele cu plafonul negru :))

Sa sti ca m-ati pus putin pe ganduri cu plafonul..
Oricum o sa-l fac pana la urma si daca e chiar asa de nasol il dau jos vara urmatoare, desi cred ca nu va fi cazul.8)

Ultimul update este unul micut care m-a costat 600 RON si o zi intreaga:lol:.

DJBOSS 09-09-11 12:03

re: Ford Focus MK1 Ghia - SNE
 
COLANTEAZA PLAFONU , NU O SA REGRETI SA VEZI CE FRUMOS O SA DEA ;)

ovidiu89 09-09-11 13:12

re: Ford Focus MK1 Ghia - SNE
 
Da cei cu masinile negre ce facem? Stai linistit ca face fata AC-u. Sa o stapanesti sanatos

big_ballz 09-09-11 17:49

re: Ford Focus MK1 Ghia - SNE
 
Quote:

Originally Posted by ovidiu89 (Post 4575170)
Da cei cu masinile negre ce facem? Stai linistit ca face fata AC-u. Sa o stapanesti sanatos

Multumesc. Adevarat ca cei cu masini negre inseamna ca slabesc vara ca la sauna:lol:

big_ballz 10-09-11 04:48

re: Ford Focus MK1 Ghia - SNE
 
2 Attachment(s)
Un mic VT facut de mine din lipsa de ocupatie la ora asta, pe post de "proiect"..
Mentionez ca este facut orientativ, fara mare atentie!

Ce parere aveti 1 sau 2?
Eu zic ca 2 dar in viitorul apropiat va arata cam ca poza 1.

grg_92 10-09-11 09:27

re: Ford Focus MK1 Ghia - SNE
 
2 clar ! asta ar fi o modificare destul de majora ! nu prea am vazut focusuri cu bad boy look, ar fi o treaba daca o sa-i faci


All times are GMT +2. The time now is 17:09.

- Copyright 2024 4Tuning