Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 coupe/M20B25(ETA)/Mansblau 381 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/275810-e30-coupe-m20b25-eta-mansblau-381-a.html)

b999wtf 29-08-11 17:06

E30 coupe/M20B25(ETA)/Mansblau 381
 
20 Attachment(s)
Achizitie: 04.2011
Motor:M20B25(ETA)/fost 323i
An fabricatie: 1983
Culoare: Mansblau 381

Multumesc Vlad("316i"-electrica+assembly), Florin("Interceptor"-mecanica), Marian("george4my"-tinichigiu+vopsitor) pentru ajutorul trecut/actual/viitor in reconditionarea acestei masini.Baieti de nota 20 din toate punctele de vedere.

Poze cu stadiul reconditionarii in ordine cronologica

Detalii tehnice/dotari si modificari aduse masinii vor urma pe parcurs si odata cu finalizarea ei.Pana atunci daca aveti orice intrebare, nu ezitati

FkR 29-08-11 18:55

Re: E30 coupe/M20B25(ETA)/Mansblau 381
 
Quote:

Originally Posted by b999wtf (Post 4553106)
Achizitie: 04.2011
Motor:M20B25(ETA)/fost 323i
An fabricatie: 1983
Culoare: Mansblau 381

Multumesc Vlad("316i"-electrica+assembly), Florin("Interceptor"-mecanica), Marian("george4my"-tinichigiu+vopsitor) pentru ajutorul trecut/actual/viitor in reconditionarea acestei masini.Baieti de nota 20 din toate punctele de vedere.

Poze cu stadiul reconditionarii in ordine cronologica

Detalii tehnice/dotari si modificari aduse masinii vor urma pe parcurs si odata cu finalizarea ei.Pana atunci daca aveti orice intrebare, nu ezitati

Sa ai grija de el ca ii tare frumos.bafta in continuare.Barile fata si spate le lasi aceleasi sau le schimbi?

b999wtf 29-08-11 19:27

Re: E30 coupe/M20B25(ETA)/Mansblau 381
 
Nu le schimb.Voi incerca pe cat posibil sa pastrez linia originala(Mtech1 cu chrome)
Deja sunt in dubii daca pastrez eleronul actual din ultimele poze sau il pun pe cel de Mtech1 inapoi.Oricum sunt vopsite amandoua.

Apropo: caut pe cineva care sa imi cromeze/polisheze ornamentele
Daca stiti...v-as fi recunoscator

Calin_CGM 29-08-11 20:27

Re: E30 coupe/M20B25(ETA)/Mansblau 381
 
salut...frumoasa masina...se vede ca s-a investit ceva in ea....
imi poti spune si mie te rog kerscher-urile de unde le-ai luat si la ce bani...daca se poate...aici sau pe prv...mersi si bafta in continuare...

Ursan2.5 29-08-11 22:42

Re: E30 coupe/M20B25(ETA)/Mansblau 381
 
mai bine nu puneai poze cu jantele. m-ai imbolnavit grozav.

sunt modelul meu preferat de jante, Kerscher carmona(mai ales cele cu capacul de prezoane drept, fara "piulita")am adunat tot ce am gasit pe net poze cu Ursi incaltati cu Carmona.
le-ai luat noi? ce bani te-au ajuns?9j toate 4?
Ms! si scuze pt atatea intrebari...

b999wtf 30-08-11 11:43

Re: E30 coupe/M20B25(ETA)/Mansblau 381
 
Quote:

Originally Posted by Calin_CGM (Post 4553483)
salut...frumoasa masina...se vede ca s-a investit ceva in ea....
imi poti spune si mie te rog kerscher-urile de unde le-ai luat si la ce bani...daca se poate...aici sau pe prv...mersi si bafta in continuare...

Jantele sunt luate chiar de la voi din Arad.400EUR

Mersi,

b999wtf 30-08-11 11:49

Re: E30 coupe/M20B25(ETA)/Mansblau 381
 
Quote:

Originally Posted by Ursan2.5 (Post 4553709)
mai bine nu puneai poze cu jantele. m-ai imbolnavit grozav.

sunt modelul meu preferat de jante, Kerscher carmona(mai ales cele cu capacul de prezoane drept, fara "piulita")am adunat tot ce am gasit pe net poze cu Ursi incaltati cu Carmona.
le-ai luat noi? ce bani te-au ajuns?9j toate 4?
Ms! si scuze pt atatea intrebari...

Multumesc pentru aprecieri.Si eu consider ca o sa arate foarte bine puse pe masina. Sunt 7.5j cu 9j.Pretul, dupa cum am zis si mai sus, 400EUR/setul SH.
Urmeaza o polishare a buzelor la bikerboy sau ziemens...care va avea timp si disponibilitate sa mi le faca;)

BTW: cele fara "piulita" sunt modelul nou de Carmona, mult mai misto ca astea, dar si pretul e pe masura...

sYdanyel 30-08-11 14:44

Re: E30 coupe/M20B25(ETA)/Mansblau 381
 
Asa au inceput toate povestile frumoase cu E30-uri care au ajuns faimoase ! Bafta cu proiectul.

lopezz 31-08-11 11:19

Re: E30 coupe/M20B25(ETA)/Mansblau 381
 
foarte frumos bafta cu proiectul ..mai urca poze cu masina daca mai ai


All times are GMT +2. The time now is 13:05.

- Copyright 2026 4Tuning