Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Motocicleta mea (https://forum.4tuning.ro/564-motocicleta-mea.html)
-   -   Care ar fi cel mai bun motor pentru un începător ? (https://forum.4tuning.ro/564-motocicleta-mea/27361-bun-motor-incepator.html)

SEBASTIAN 04-02-06 18:36

Care ar fi cel mai bun motor pentru un începător ?
 
Din experienţa voastră, sau după părerea voastră, ce motocicletă credeţi că e cea mai bună pentru a-ţi începe "cariera" pe două roţi?
Legea impune anumite restrictii binevenite, le cunoasteti?

TazzY 05-02-06 02:56

hmm... la ce te referi.. ?

AndreiP 05-02-06 07:35

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"TazzY\"
hmm... la ce te referi.. ?

La faptul ca in primii 2 ani de zile motociclist fiind nu ai voie sa conduci o motocicleta mai puternica de 25kw...aproximativ 35 CP.
Si legea asta nu prea se respecta pentru ca nimeni nu verifica .Am luat permisul de conducere acum 2 ani A,B si inca nu am uitat asta.
_________________

SEBASTIAN 05-02-06 08:25

35cp si maxim 250cmc.
Daca asta s-ar respecta inca 25% din accidente ar fi diminuate.

BabyBlue_EVO 05-02-06 11:01

zxr 400 e perfect pentru incepatori ;) foarte multi incep cu el...

neXus 05-02-06 14:44

Hmm.... nu tin minte sa fi citit asta nicaieri (mi-am luat carnetu' acum 2 luni :joy: ). Oricum, legea mi se pare justificata.

TazzY 05-02-06 17:02

Sebastian... Foarte putini incepatori au murit me motoare mari... Majoritatea de la 125 pana la 600...

CobraArt 06-02-06 13:13

De murit poti sa morti si pe gsx 1300... ce conteaza este felul tau de gandire si sa iti cunosti limitele...

SEBASTIAN 06-02-06 22:06

Daca inainte de a vi se usca cerneala pe permis plecati de la premiza ca legea nu conteaza, campania impotriva acidentelor e un cacat o pierdere de timp.
Respectyai legea macar in anii de inceput pt a vedea unde e limita pericolului iminent!
35cp si 250cc e suficient un 400 are mereu in jur de 50 si este mult peste ce prevede legea, e un motor docil dar cred ca in primi doi ani nu e ceva f rau sa respecti regulile pana sa vezi unde te poti situa cu exactitate.

CobraArt 06-02-06 22:48

Nu multi tin cont de aceasta lege, si sa nu mai zic ca multi nici macar nu o cunosc

Eugen_TL 07-02-06 00:09

eu recunosc ca nu stiam de legea asta... e prima daca cand aud de ea ! si mai recunosc ca de 2 ani nam carnet pt scuter... barem acum nu ma mai dau mia trecut febra oarecum :)

SEBASTIAN 07-02-06 07:29

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"CobraArt\"
Nu multi tin cont de aceasta lege, si sa nu mai zic ca multi nici macar nu o cunosc

Vrem mai mult de la altii... in primul rand sa vedem ce avem noi de facut si apoi sa asteptam de la restul.

TazzY 07-02-06 15:31

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Daca inainte de a vi se usca cerneala pe permis plecati de la premiza ca legea nu conteaza, campania impotriva acidentelor e un cacat o pierdere de timp.

In cazul asta sa te vad cand da mashina peste tine ce o sa faci... cum o sa reactzionezi... Fara suparare Sebastian dar daca noi incercam sa facem ceva pentru motociclishti iar tu shtiu k este un ckt shi o pierdere de timp.... No coment

RoSonic 07-02-06 15:40

Tazzy cred ca accentele trebuiau puse asa:

Quote:

Daca inainte de a vi se usca cerneala pe permis plecati de la premiza ca legea nu conteaza, campania impotriva acidentelor e un cacat o pierdere de timp.

TazzY 07-02-06 15:52

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"RoSonic\"
Tazzy cred ca accentele trebuiau puse asa:

Quote:

Daca inainte de a vi se usca cerneala pe permis plecati de la premiza ca legea nu conteaza, campania impotriva acidentelor e un cacat o pierdere de timp.

Am intzeles ce a vrut sa spuna... Dar chiar shi un dobitoc care abia shia luat permisul shi merge ca nebunu pe o busa.. Ce drept are sa fie omorat.. ? Dupa parerea mea trebuie sa te asiguri de 2 ori inainte sa faci o manevra...


All times are GMT +2. The time now is 05:33.

- Copyright 2024 4Tuning