![]() |
nevoie mareeeeee de ajutor
1 Attachment(s)
Salut ...am si eu o mare nelamurire ...legata de photoshop ..
Deci ..Cand modific o masina ...vreau sa ii schimb fundalul ... E...si atunci cand ii schimb fundalul ..si o pun pe celalalt fundal vreau ca partile ( de la fundalul ei normal) care se vad acum prin geam sa le ascund ..si sa se vada partile actuale...darrrrr ca si cum ar fi prin geam..ca daca le sterg ..se vad ca dreacu ..si nu stiu cum sa fac :| |
Re: nevoie mareeeeee de ajutor
nu mai deschide thread-uri ,posteaza la comentarii lucrari !Si sunt tutoriale pe forum ,daaaa!
|
Re: nevoie mareeeeee de ajutor
daaap, foarte inteligenta replica...nota 10...
revenind...foarte bine ca ai facut topic si ai intrebat, altfel faceai offtopic in alta parte...partile alea care raman aiurea dupa ce ai decupat sa se vada fundalu tre sa le selectezi, apesi Ctrl+L (Levels) si te joci din ele, de obicei se foloseste o luminozitate mai mare cu contrast mai mic, da incearca mai multe variante, vezi care e ok...bafta! |
Re: nevoie mareeeeee de ajutor
Quote:
eu de exemplu..folosesc brightness/contrast sa le fac in prima faza..apoi ma pun p bush de cele mai multe ori |
Re: nevoie mareeeeee de ajutor
Daa,e greu sa cauti !Mai bine mura-n gura ,nu?
Pe forum ,aici,unde ai postat tu,puteai sa gasesti frumos raspunsul https://forum.4tuning.ro/158-tutorial...ods-co-uk.html + ca mai sunt si o 100 de site-uri cu tutoriale unde se repata explicatiile .Da nu,tu nu ai gasit nimic . Asa ca mai fa inca 1000 de thread-uri cu intrebari si cu raspunsuri care s-au mai postat! |
Re: nevoie mareeeeee de ajutor
|
Re: nevoie mareeeeee de ajutor
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:18. |
- Copyright 2026 4Tuning