Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arhiva (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva.html)
-   -   nevoie mareeeeee de ajutor (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva/273595-nevoie-mareeeeee-ajutor.html)

DbR 13-08-11 21:43

nevoie mareeeeee de ajutor
 
1 Attachment(s)
Salut ...am si eu o mare nelamurire ...legata de photoshop ..
Deci ..Cand modific o masina ...vreau sa ii schimb fundalul ...
E...si atunci cand ii schimb fundalul ..si o pun pe celalalt fundal vreau ca partile ( de la fundalul ei normal) care se vad acum prin geam sa le ascund ..si sa se vada partile actuale...darrrrr ca si cum ar fi prin geam..ca daca le sterg ..se vad ca dreacu ..si nu stiu cum sa fac :|

al3xxxxx 13-08-11 23:00

Re: nevoie mareeeeee de ajutor
 
nu mai deschide thread-uri ,posteaza la comentarii lucrari !Si sunt tutoriale pe forum ,daaaa!

HoricutzWSR 16-08-11 22:44

Re: nevoie mareeeeee de ajutor
 
daaap, foarte inteligenta replica...nota 10...


revenind...foarte bine ca ai facut topic si ai intrebat, altfel faceai offtopic in alta parte...partile alea care raman aiurea dupa ce ai decupat sa se vada fundalu tre sa le selectezi, apesi Ctrl+L (Levels) si te joci din ele, de obicei se foloseste o luminozitate mai mare cu contrast mai mic, da incearca mai multe variante, vezi care e ok...bafta!

mrsika 16-08-11 23:31

Re: nevoie mareeeeee de ajutor
 
Quote:

Originally Posted by HoricutzWSR (Post 4530982)
daaap, foarte inteligenta replica...nota 10...


revenind...foarte bine ca ai facut topic si ai intrebat, altfel faceai offtopic in alta parte...partile alea care raman aiurea dupa ce ai decupat sa se vada fundalu tre sa le selectezi, apesi Ctrl+L (Levels) si te joci din ele, de obicei se foloseste o luminozitate mai mare cu contrast mai mic, da incearca mai multe variante, vezi care e ok...bafta!


eu de exemplu..folosesc brightness/contrast sa le fac in prima faza..apoi ma pun p bush de cele mai multe ori

al3xxxxx 16-08-11 23:37

Re: nevoie mareeeeee de ajutor
 
Daa,e greu sa cauti !Mai bine mura-n gura ,nu?

Pe forum ,aici,unde ai postat tu,puteai sa gasesti frumos raspunsul https://forum.4tuning.ro/158-tutorial...ods-co-uk.html
+ ca mai sunt si o 100 de site-uri cu tutoriale unde se repata explicatiile .Da nu,tu nu ai gasit nimic .

Asa ca mai fa inca 1000 de thread-uri cu intrebari si cu raspunsuri care s-au mai postat!

HoricutzWSR 17-08-11 07:48

Re: nevoie mareeeeee de ajutor
 
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A..._eDRkYxgGNed1g

CrazyMan 20-08-11 17:43

Re: nevoie mareeeeee de ajutor
 
Quote:

Originally Posted by HoricutzWSR (Post 4531316)

PRICELESS !!!! :D


All times are GMT +2. The time now is 01:18.

- Copyright 2026 4Tuning