Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Jante si Anvelope (https://forum.4tuning.ro/459-jante-anvelope.html)
-   -   Vand jante pe 18 M-Parallel (https://forum.4tuning.ro/459-jante-anvelope/273291-vand-jante-18-parallel.html)

und_Alexx 11-08-11 14:01

Vand jante pe 18 M-Parallel
 
3 Attachment(s)
Vand jante originale pe 18 pentru bmw 8j cu et 13 fata si 9.5J cu et 25 spatele! Nu sunt strambe , sparte sau sudate.... Pret 500E

tel: 0731 256 147 Alex

und_Alexx 18-08-11 18:22

Re: Vand jante pe 18 M-Parallel
 
sus....se pot vinde si fara anvelope!

und_Alexx 24-08-11 16:07

Re: Vand jante pe 18 M-Parallel
 
480...VALABIL!

und_Alexx 02-09-11 20:59

Re: Vand jante pe 18 M-Parallel
 
pret neg...

und_Alexx 05-09-11 22:33

Re: Vand jante pe 18 M-Parallel
 
valabillll.....

und_Alexx 07-09-11 17:47

Re: Vand jante pe 18 M-Parallel
 
450E....valabilll

und_Alexx 12-09-11 17:59

Re: Vand jante pe 18 M-Parallel
 
valabilll...

und_Alexx 24-09-11 14:39

Re: Vand jante pe 18 M-Parallel
 
nu sunt strambe ,sparte , sudate...etc! valabil


450E

und_Alexx 27-09-11 15:54

Re: Vand jante pe 18 M-Parallel
 
valabbil in continuare...

und_Alexx 03-10-11 00:08

Re: Vand jante pe 18 M-Parallel
 
valabilll...

und_Alexx 09-10-11 22:45

Re: Vand jante pe 18 M-Parallel
 
430E....valabillll

hellker 21-10-11 11:13

Re: Vand jante pe 18 M-Parallel
 
Salut,ai idee ce diametru are inelul central?
jantele astea in configuratia 8j/9.5j au venit standard pt E38..deci ar trebuii sa aiba 72.56mm diametrul gaurii de centrare..ca sa le pui pe E39 (standard 8j/9j)trebuie luate la strung pana la 74.1 (cat are E39)
Inca ceva..am citit pe net ca doar cele de e34 si cele de e39 sunt forjate:-? cele de E38 nu ar fi..stii ceva despre astA?
http://forums.bimmerforums.com/forum...39&postcount=9

RideTheRiddle 21-10-11 11:48

Re: Vand jante pe 18 M-Parallel
 
sa ma scuze und_alex ca raspund in locul lui, dar fiind in cunostiinta de cauza pot spune mai multe despre aceste roti.
1 trebuie luata gaura de centrare la strung pentru a merge pe e39
2 intradevar rotile de pe e38 nu sunt forjate ci turnate, dar din experienta mea cu ele, nu o sa ai nici o problema cu chestia asta, sunt foarte usoare si foarte rezistente

und_Alexx 21-10-11 12:26

Re: Vand jante pe 18 M-Parallel
 
Quote:

Originally Posted by hellker (Post 4659889)
Salut,ai idee ce diametru are inelul central?
jantele astea in configuratia 8j/9.5j au venit standard pt E38..deci ar trebuii sa aiba 72.56mm diametrul gaurii de centrare..ca sa le pui pe E39 (standard 8j/9j)trebuie luate la strung pana la 74.1 (cat are E39)
Inca ceva..am citit pe net ca doar cele de e34 si cele de e39 sunt forjate:-? cele de E38 nu ar fi..stii ceva despre astA?
http://forums.bimmerforums.com/forum...39&postcount=9

sincer nu stiam nimic despre chestia cu turnate sau forjate....iar cat despre centru da se poate lua din el fara nici o prbl ! nu bat sau chestiii de genu dupaaia....am facut deci pot sa comfirm!

te salut

und_Alexx 21-10-11 12:28

Re: Vand jante pe 18 M-Parallel
 
Quote:

Originally Posted by RideTheRiddle (Post 4659963)
sa ma scuze und_alex ca raspund in locul lui, dar fiind in cunostiinta de cauza pot spune mai multe despre aceste roti.
1 trebuie luata gaura de centrare la strung pentru a merge pe e39
2 intradevar rotile de pe e38 nu sunt forjate ci turnate, dar din experienta mea cu ele, nu o sa ai nici o problema cu chestia asta, sunt foarte usoare si foarte rezistente



pfuuu ... chiar nu stiam diferenta asta intre cele de E39 si cele de E38 ... in 1 faza mi sa parut putin aiurea....dar multam frumos de lamuriri! legat de gaura de centrare....nu e nici o prbl aia stiam si eu !

te salut


All times are GMT +2. The time now is 20:34.

- Copyright 2026 4Tuning