Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   [WIP]Lamborghini Murciélago (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/27270-wip-lamborghini-murcielago.html)

cris_max 15-11-06 01:03

[WIP]Lamborghini Murciélago
 
20 Attachment(s)
am tot zis ca o sa pun pe aici ce lucrez... asa ca m-am hotarat sa postez ultimul proiect, unii probabil ca imi vazusera rotile, si se stie de la ce model sunt...

in fine, la masina nu prea am mai facut progrese... postez doar niste poze mai vechi... am mai lucrat ea dar inca nu am randari/screenshoturi noi, asta deoarece in ultima perioada m-am concentrat mai mult la roti

pareri si C&C sunt binevenite

Ace Axel 15-11-06 09:29

Re: [WIP]Lamborghini Murciélago
 
arata foarte bine pana acu ... sa speram k il duci la final proiectu totusi :D

cris_max 15-11-06 09:57

Re: [WIP]Lamborghini Murciélago
 
watch and see

TopArt 15-11-06 09:58

Re: [WIP]Lamborghini Murciélago
 
Quote:

Originally Posted by Ace Axel (Post 623247)
sa speram k il duci la final proiectu totusi :D

:lol: :lol: :lol: (prietenii stiu de ce...)

hai spor si vezi cu polycount-ul ala. ;) eu am o mare problema cu idolatrizarea modelarii 110%, cu mii, zeci de mii, sute de mii, milioane de poligoane... i-am mai zis-o si lui ad1, ti-am mai zis-o parca si tie. ma rog, cred ca e un trend. sa modelezi cat de mult posibil. sa modelezi. pana cand iti dai seama ca nu-ti mai duce PC-ul tot ce modelezi tu...

raspunde-mi si mie, oficial, daca nu cer prea mult, la 2 intrebari care au legatura una cu alta:

1. care e satisfactia cand dai la poligon counter si iti scrie acolo 2.555.555.666 (exagerez), masina e modelata si nu poti face nici macar un singur render test ?

2. care e satisfactia modelarii bibilite doar a unor ansamble/subansamble ? daca masina e reprezentata 100% cu toate subansamblele unei masini, intrebarea nu-si are rostul ;)

mult spor la project ;)

cris_max 15-11-06 10:25

Re: [WIP]Lamborghini Murciélago
 
pai faza e in felul urmator... initial proiectul a fost postat pe sektor-41, dupa cum bine stii...

asa ca Shaddix ma zapacit sa fac totul asa cum trebuie si mi-a pus masina la high-end, ca a zis ca are potential (asta la inceput... cand am inceput threadu)...

la inceput am facut un etrier mai putin detaliat... si m-a batut la cap sa il fac mai detaliat, ca masina e high-end... bla, bla, bla... stii ce modeleaza shaddix asa ca iti dai seama ce preferinte are...

eu nu zic ca e rau cum vrea el... daca ai timp la dispozitie si calc care sa tina... ok atunci

nu stiu daca o sa mai lucrez la acelasi nivel de detaliu toata masina... in felul asta as termina-o in 13mii de ani...

o sa ma straduiesc sa duc la capat proiectul...

Ace Axel 15-11-06 10:50

Re: [WIP]Lamborghini Murciélago
 
mah oricum ai facut botu si rotile detaliate... acu doar nu o sa faci restul masinii pt gta :D

cris_max 15-11-06 11:02

Re: [WIP]Lamborghini Murciélago
 
nici chiar... dar vedem noi

GRIGO 15-11-06 11:34

Re: [WIP]Lamborghini Murciélago
 
imi place botul ...succes si spor in continuare ...
si etrierul imi place foarte mult bine modelat , meseriash ;)
jantele le-am mai vazut imi plac si alea
si as avea o intrebare scz daca ti se pare tampita pt etrier ai avut blueprint ceva
sau l-ai modelat din cap ?
adica exista cumva blueprinturi pt etriere ?
... asa zicea cineva pe mess :)
si nush ce sa cred

TopArt 15-11-06 12:02

Re: [WIP]Lamborghini Murciélago
 
Quote:

Originally Posted by GRIGO-X2 (Post 623379)
pt etrier ai avut blueprint ceva
sau l-ai modelat din cap ?
adica exista cumva blueprinturi pt etriere ?

in caz ca nu e vorba de revolutionarea design-ului sau functionalitatii etrierului, acesta se face dupa blueprints-uri. una o gasesti aici:

https://forum.4tuning.ro/showthread.p...402#post623402

GRIGO 15-11-06 12:08

Re: [WIP]Lamborghini Murciélago
 
pfuau mersi ...
si eu ma chinuiam se le modelez evident nu iesea nimic
altele mai ai ?
:))
sa vezi ce "HETRIERE" scot si eu de acum in colo :)))

cris_max 15-11-06 12:08

Re: [WIP]Lamborghini Murciélago
 
eu nu am folosit blueprint, pentru ca nu am gasit pentru modelul asta... dar asa cum a zis si TopArt, exista blueprint pentru un alt model de etrier, tot brembo

toata treaba e sa ai multe poze de referinta si chef de munca... eu am lucrat la el cel putin vreo 5-6 ore

GRIGO 15-11-06 12:15

Re: [WIP]Lamborghini Murciélago
 
si nu in ultimul rand experienta in modelare
eu daca fac un etrier dasta si il pun pe o masina incep sa plang langa calculator
:(
banuiesc ca are foarte multe poligoane

TopArt 15-11-06 12:17

Re: [WIP]Lamborghini Murciélago
 
Quote:

Originally Posted by GRIGO-X2 (Post 623423)
banuiesc ca are foarte multe poligoane

ia zi-ne cris, cate poligoane are al tau ? hai, sa avem si o informatie reala ;)

da un polygon count la cel unsmoothed si da un polygon count la cel smoothed cu iteratii 1, iar apoi unul cu smoothed la iteratii 2. ;)

GRIGO 15-11-06 12:21

Re: [WIP]Lamborghini Murciélago
 
apropo poti sa ne spui si noua ce ascunzi sub capota (unitate)
;) :)))

cris_max 15-11-06 12:28

Re: [WIP]Lamborghini Murciélago
 
te referi la calc-u meu?


All times are GMT +2. The time now is 10:17.

- Copyright 2024 4Tuning